Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marihuana w walce z migreną


Jamajka.Rrz

Recommended Posts

Migrena jest to ostry ból głowy mogący trwać wiele godzin lub dni, któremu towarzyszyć mogą zaburzenia wzroku, nudności i wymioty. Ataki najczęściej pojawiają się pod wpływem stresu, konkretnych rodzajów żywności, jasnego światła, głośnych dzwięków, a nawet silnych zapachów. Migreny doświadczyło około 20% populacji, a jej występowanie częściej notuje się u kobiet. Zwykle pierwszy atak migreny pojawia się poniżej 20 roku życia, rzadko po raz pierwszy doświadcza się go powyżej 50-tki.

Leki mogą być używane, aby zapobiec nawrotom migreny w długim horyzoncie czasowym, lub aby skrócić lub zneutralizować ból. 10-20% cierpiących na migreny nie odczuwa ulgi po przyjęciu medykamentów, bądź ulga ta jest niepełna albo występują poważne skutki uboczne.

Marihuana cieszyła się znacznymi względami w leczeniu migren w XIX wieku. Dr J.B. Mattison napisał, że najważniejszym zastosowaniem marihuany było wtedy właśnie stosowanie jej w leczeniu migren. Na podstawie doświadczeń swoich i innych lekarzy doszedł do wniosku, że marihuana nie tylko uśmierza ból, ale także zapobiega dalszym atakom. W 1913 roku William Osler wyraził swoje poparcie dla tej tezy mówiąc, że kanabis to prawdopodobnie najlepsze remedium na migreny. W literaturze medycznej XX wieku od tamtej pory nie pojawiło się więcej informacji o roli marihuany w leczeniu migren.

Jednakże pojedynczy ludzie eksperymentowali z marihuaną na własną rękę. Wskazywali, że zapalenie niewielkiej ilości kanabisu tuż po pierwszych objawach zbliżającego się ataku (takich jak migotanie obrazu), pozwalało na jego całkowite uniknięcie. Może to być wpływ zarówno przeciwbólowych właściwości marihuany (połączonych z działaniem zapobiegającym mdłościom), jak i wpływ nieznanych procesów biochemicznych związanych w jakiś sposób z migreną.

Opinie pacjentów:

Pierwsza opinia opublikowana została w książce "Marijuana - The Forbidden Medicine" (Marihuana - Zakazane lekarstwo), drugą był list wysłany do ACT przez członka UKCIA.

Opinia Carol Miller jest szczególnie istotnym głosem ponieważ wszystkie kobiety w jej rodzinie cierpią na migreny. Kobieta ta kontroluje od 18 lat swoją migrenę za pomocą marihuany.

Członek UKCIA, Terwur cierpi na klasyczną migrenę, ale stosowanie marihuany blokuje atak i to bez skutku ubocznego w postaci upalenia.

Fakty naukowe:

Wpływ działania marihuany na migreny może mieć swe źródło zarówno w przeciwbólowych jej właściwościach jak i antywymiotnych - dowody na powyższe były przedmiotem dyskusji przy innej okazji. Ale wpływ marihuany na migrenę może mieć inną naturę. Napady migreny mogą mieć związek z neurotransmiterem - serotoniną. W 1985 roku Volfe i in. zauważyli, że THC powstrzymuje wydzielanie serotoniny z krwi ludzi cierpiących na migreny w momencie ataku (ale tylko wtedy). Może to być istotna wskazówka co do kierunków przyszłych badań, które bez wątpienia są niezbędne.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 4 weeks later...
  • 8 months later...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+