Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

"Najnowsze dowody naukowe!"


weeed

Recommended Posts

Są kolejne, niepodważalne dowody na skuteczność i działanie medycznej marihuany! Uniwersytet Kalifornijski ogłosił, że Centrum Badań nad Medyczną Marihuaną(1) działające przy uniwersytecie dostarczyło kolejnych badań dowodzących terapeutycznej wartości marihuany.

Badacze podczas dziesięciu lat badań znaleźli konkretne, naukowe dowody na przeciwbólowe działanie marihuany.

Są to kolejne, po próbach klinicznych z przed dwudziestu lat, badania w USA prowadzone na tak dużą skalę.

"Skupiliśmy się na chorobach, przy których aktualnie znane leki są niewystarczające dla przyniesienia ulgi lub zahamowania objawów" powiedział dyrektor Centrum Badań nad Medyczną Marihuaną dr Igor Grant, który jest również kierownikiem działu psychiatrii.

Dr Igor Grant dodał: "Te badania dostarczyły silnych naukowych dowodów, z powodu, których decydenci i społeczeństwo powinni rozpocząć debatę nad miejscem konopi indyjskich w medycynie"...

dr Igor GrantCentrum Badań nad Medyczną Marihuaną zostało założone przez legislaturę stanu Kalifornia w 2000 roku aby prowadzić kontrolowane badania nad medyczną marihuaną. Zgłosiło pozytywne efekty sześciu różnych badań klinicznych dotyczących głównie chronicznych bólów, skurczliwości oraz waporyzacji(2).

Cztery badania dowiodły, że marihuana jest bezpieczna i efektywna w leczeniu chronicznych bólów neurologicznych, np. tych spowodowanych uszkodzeniem nerwów, które są szczególnie oporne na znane dotychczas metody leczenia. Szacuje się, że problem takich bólów może dotyczyć nawet 10% całej naszej populacji.

"Odkrycie jest spójne i logiczne" - mówi Grant - "Teraz mamy dobre dowody na to, że canabis może być dobrym dopełnieniem, a nawet podstawą terapii"

Piąte z przeprowadzonych badań dowiodło, że marihuana skutecznie zmniejsza skurczliwość (spastyczność) mięśni u chorych na Stwardnienie Rozsiane.

Badanie przeprowadzone jako szóste ukazało efektywność waporyzacji, jako dobrej alternatywy dla palenia i przyjmowania THC w posiłkach.

"Dziś mamy dobre, solidne naukowe dowody, które przyniosą pożytek pacjentom z Kaliforni i całego świata" - powiedział senator stanu Kalifornia Mark Leno podczas konferencji prasowej na, której ogłoszono wyniki badań Centrum Medycznej Marihuany.

Na takie dowody czekała między innymi amerykańska organizacja zajmująca się zwalczaniem narkomani - DEA, która z oporem i niedowierzaniem podchodziła do sprawy medycznej marihuany. Agenci DEA wielokrotnie prześladowali pacjentów używających tej rośliny, ponieważ istniał konflikt praw stanowych z prawem federalnym, które do czasów prezydentury Obamy zabraniało użycia marihuany bez względu na przyczynę.

Wyniki badań zostały opublikowane w największych magazynach medycznych z całego świata, przykuły międzynarodową uwagę. Eksperci apelują o debatę nad użycie medycznej marihuany!

Uniwersytet Kalifornijski zaznacza, że dla poznania dokładnych mechanizmów działania i odkrycia wszystkich terapeutycznych możliwości konopi indyjskich będą konieczne kolejne lata badań.

Wyniki badań dostępne są na stronie Centrum Badań nad Medyczną Marihuaną.

Źródło:

Konopialeczy.pl

Link to comment
Share on other sites

Z jednej strony ciesza mnie te dowody naukowe dotyczace marihuany.Kiedys sie tak tym nie interesowali jak w dzisiejszych czasach..a z drugiej strony zanim do naszego zacofanego kraju cos dojdzie...Nawet u nas tak o tym nie mowia, maja na to wy*****e za przeproszeniem.Ale żeby zakonczyc moja wypowiedz jako pozytywna to cieszy mnie to ze marihuana odkrywa ciagle nowe swoje dobre strony.

"Dziś mamy dobre, solidne naukowe dowody, które przyniosą pożytek pacjentom z Kaliforni i całego świata"

No to czekamy!

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+