Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Konopie w Polsce


Doremu

Recommended Posts

Witam. Mam nadzieję, że ten temat założyłem w odpowiednim dziale. Mam do was takie pytanie. Właśnie tak się zastanawiam jak to było kiedyś z konopią w Polsce? Od kiedy ona jest nielegalna, jak to było z marihuaną np w XVIII czy XIX wieku? Wiecie może coś na ten temat :joint:

Link to comment
Share on other sites

Guest marco86

Prawdopodobnie w czasach przedchrzescjijańskich różne plemiona wdychaly dym z ognisk w ktorych palono kwiaty konopi podczas rytualow religijnych (ale to raczej były kilogramy hehe), ale ogolnie to byla wykorzystywana głónie na włókno i pokarm (nasiona), oraz w medycynie weterynarii etc

I to praktycznie gdzies na poczatku dwudziestego wieku zaczeło jej znaczenie malec (wlokna syntetyczne, rozwoj rolnictwa i medycyny), albo nawet jeszcze później. Wczesniej byla szeroko rozpowszecniona zwiazane z nia nbyly rozne wierzenia itp - poszuak w Panu Tadeuszu i na necie. Ale marihuana jako taka zaczęła sie pojawiac dopiero w latach 70-tych XXw, a w latach osiemdziesiątych stałą się popularna i ta popularność rośnie do dziś. wczesniej po prostu nie były tu znane odmiany ktore by rosły dobrze w naszym kimacie i mialy duzo thc, a indorr byl niemozliwy z przyczyn technicznych.W prl czasem przchwytywano pare klo hashu (tranzyt) z azji i afryki na zachod.

Zapewne jednak pojedyncze przypadku zażywenia cannabis z eksportu z zachodu (Hiszpania) lub bliskiego wschodu znane były juz dawno. Witkacy np w latach 20czy 30-tych próbował haszyszu z eksportu, ale w swojej ostatniej książce (Narkotyki/Dusze niemyte) nie poświęcił cannabis żadnego rozdziału (pisał o alku, nikotynie, morfinie, meskalinie i kokainie oraz eterze, zresztą część tych rozdziałó pisali inni autorzy).

Zdelegalizowano bodajze w 86 roku razem z makiem. A od 97 roku po zmnianie ustawy nastąpiła penalizacja w praktyce.

2011 legalizacja do celów medycznych i depenalizacja posiadania jako używki.

2012 - prawo podobne jak wprowadzone w czechach 2010:)

Chacha ale mnie te 2 lole dzis optymistycznie nastawiły;)

Pozdro

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

kiedys mnie to interesowalo, poza tym pewni hipisi wysiali w 74 bodajze hektar pod Warszawa, nasiona mieli od kolegi studiujacego w Kalifornii, i o ile wiem w tamtych czasach bylo to jedyne znane w Warszawie, a wiec bardzo mozliwe ze w Polsce zrodlo ganji, ktore dostepne bylo zapewne tylko dla nielicznych. Z czasem popularnosc rosla i juz w 80 nagrywano kawalki o paleniu. Sprawdzone to co pisze :joint: 30 lat po wysianiu ich pola marihuana jest nielegalna i scigana pod grozba wiezienia, a po osiedlach kraza 14 latki uczacy sie krecic gibony i palacy nowym sposobem ktory pojawil sie w latach 90-ych - z lufki. Film mozna krecic

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+