Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Konopie w Polsce


Doremu

Recommended Posts

Witam. Mam nadzieję, że ten temat założyłem w odpowiednim dziale. Mam do was takie pytanie. Właśnie tak się zastanawiam jak to było kiedyś z konopią w Polsce? Od kiedy ona jest nielegalna, jak to było z marihuaną np w XVIII czy XIX wieku? Wiecie może coś na ten temat :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Prawdopodobnie w czasach przedchrzescjijańskich różne plemiona wdychaly dym z ognisk w ktorych palono kwiaty konopi podczas rytualow religijnych (ale to raczej były kilogramy hehe), ale ogolnie to byla wykorzystywana głónie na włókno i pokarm (nasiona), oraz w medycynie weterynarii etc

I to praktycznie gdzies na poczatku dwudziestego wieku zaczeło jej znaczenie malec (wlokna syntetyczne, rozwoj rolnictwa i medycyny), albo nawet jeszcze później. Wczesniej byla szeroko rozpowszecniona zwiazane z nia nbyly rozne wierzenia itp - poszuak w Panu Tadeuszu i na necie. Ale marihuana jako taka zaczęła sie pojawiac dopiero w latach 70-tych XXw, a w latach osiemdziesiątych stałą się popularna i ta popularność rośnie do dziś. wczesniej po prostu nie były tu znane odmiany ktore by rosły dobrze w naszym kimacie i mialy duzo thc, a indorr byl niemozliwy z przyczyn technicznych.W prl czasem przchwytywano pare klo hashu (tranzyt) z azji i afryki na zachod.

Zapewne jednak pojedyncze przypadku zażywenia cannabis z eksportu z zachodu (Hiszpania) lub bliskiego wschodu znane były juz dawno. Witkacy np w latach 20czy 30-tych próbował haszyszu z eksportu, ale w swojej ostatniej książce (Narkotyki/Dusze niemyte) nie poświęcił cannabis żadnego rozdziału (pisał o alku, nikotynie, morfinie, meskalinie i kokainie oraz eterze, zresztą część tych rozdziałó pisali inni autorzy).

Zdelegalizowano bodajze w 86 roku razem z makiem. A od 97 roku po zmnianie ustawy nastąpiła penalizacja w praktyce.

2011 legalizacja do celów medycznych i depenalizacja posiadania jako używki.

2012 - prawo podobne jak wprowadzone w czechach 2010:)

Chacha ale mnie te 2 lole dzis optymistycznie nastawiły;)

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

kiedys mnie to interesowalo, poza tym pewni hipisi wysiali w 74 bodajze hektar pod Warszawa, nasiona mieli od kolegi studiujacego w Kalifornii, i o ile wiem w tamtych czasach bylo to jedyne znane w Warszawie, a wiec bardzo mozliwe ze w Polsce zrodlo ganji, ktore dostepne bylo zapewne tylko dla nielicznych. Z czasem popularnosc rosla i juz w 80 nagrywano kawalki o paleniu. Sprawdzone to co pisze :joint: 30 lat po wysianiu ich pola marihuana jest nielegalna i scigana pod grozba wiezienia, a po osiedlach kraza 14 latki uczacy sie krecic gibony i palacy nowym sposobem ktory pojawil sie w latach 90-ych - z lufki. Film mozna krecic

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+