Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Alaskan Ice - Smoke Report


ndnf

Recommended Posts

Witam wszystkich palaczy! Nie tak dawno temu zamieszczałem w dziale "Odmiany" opis straina Alaskan Ice. Odmiana ta od razu wydała mi się intereseująca, ponieważ jest dzieckiem Haze'a i White Widow, a więc rodziców ma zacnych. Oddaje w Wasze ręce i dla waszych oczu opis działania tej odmiany. Osobiście jestem zakochany w jej zaletach, działaniu, ale nie pominę również opisu wad tego straina.

Pochodzenie: Uprawa indoor ziomka

Skala trudności uprawy: Łatwa/średnia. Odmianka te rośnie wysoka, ale przy donicy 8-9l i dobrym LST da radę zmieścić się w 60-80 cm wysokości. Liści jest niewiele, dzięki temu topy są dobrze naświetlone i napowietrzone. Roślina ogólnie nie wymaga wiele pracy. Zdarzają się spore ubytki azotu i potasu w 4-5 tyg kwitnienia, liście się wykręcają, żółkną, ale wystarczy trochę serca i dobra odżywka i jazda dalej:) Na bank nie dochodzi na zewnątrz.

ZAPACH SUSZU: 7,5/10
To chyba najbardziej cuchnąca ganja jaką miałem okazję powąchać. Przez vega i 2-4 tygodnie flo pachnie ślicznie, intensywnie, ale znośnie. Potem zaczyna się koszmar. Zapach staje się słodkawy. Ok. 60 dnia kwitnienia wbiłem do kumpla pokoju, w którym stał box i pytam się: "Stary co tu tak śmierdzi gównem?" Jebało niemiłosiernie kupą... Z biegiem czasu coraz bardziej, dało się do tego przyzwyczaić, ale czasami gdy wbijaliśmy z dworu po bieganiu albo siłowni, ten zapach sprawiał, że odechciewało się żyć. Po ususzeniu zapach znikł. Po prostu pachniało lekko herbatą, zapachu ganjowego, ani kupowego nie było. Dziś mija tydzień curringu i susz pachnie ziemią. Tak ziemią! Gdy kupujesz świeżą ziemię z hurtowni, a ta leży w worku na wolnym powietrzu, rozdzierasz worek i czujesz śliczny zapach wilgotnej ziemi. Jak zapach ziemi po deszczu. Do tego dochodzi jeszcze nuta słodkiego kwiatowego zapachu. Zapach przypomina akację albo lenora:) Ogólnie susz ma ciekawy zapach, mało intensywny, bezprzypałowy, choć ja osobiście wolę sosnowe, owocowe albo typowo ganjowe.

SMAK DYMU: 6,5/10
Ziemia ma ładny zapach, ale ze smakiem jest już gorzej:) Po wciągnięciu bucha czujesz jak ciężki jest dym. Osadza się na języku, krtani i opada ciężko, jak kamień na płuca. Pierwszy buch z fifki można znieść, drugi wytrzymują twardziele, ale przy trzecim głębokim już każdy kaszle:) Przy wdechu czuć przyprawowy smak, ciężki, intensywny, ostry i wytrawny z nutą smaku ziemi (inaczej nie umiem tego określić). Wydychając czujesz, że złapałeś więcej niż wypuściłeś, dym jest gęsty, choć wydychało się gęstsze chmury. Dym ma coś wspólnego z przyprawami korzennymi. Można poczuć się jak w Indiach:D:D:D

MOC: 9-9,5/10
Paląc pierwszy raz zostałem totalnie sprasowany z kanapą. Spaliliśmy jedną fifkę na dwie osoby i to było bardzo dużo jak dla mnie. Nie ma się co dziwić, bo odmianka ma prawie 22% THC.

DZIAŁANIE: 9,5/10
To odmianka dla ludzi palących z głową, potrfiących dozować dawkę. Po zapaleniu maszka lub dwóch włącza się fantastyczna faza: gadka, śmiechy, lajt. W takich proporcjach jest to prawdziwie towarzyskie ziółko. Czas nieco zwalnia. Co ciekawe nawet przy większej dawce nic nie siada na oczach. Brak jest jakichkolwiek fizycznych efektów towarzyszących fazie tzn: przymknięte, przekrwione oczy, szybsza akcja serca, bladość, powiększone źrenice. Jesteś najarany, a czujesz się jakbyś był normalny, po prostu masz w sobie więcej radości, chęci do życia i zabawy. To napewno zasługa genów Hejza i kreatywnej białowdowiej matki. Laka lajtowa jazda trwa około dwóch godzin, później schodzi bez zamułki, nie chcę się jednak po niej spać. Wersja bardziej hardkorowa to wypalenie tak jak ja za pierwszym razem 0,25 g na dwoje - większa fifka. Wyszło chyba z 8-10 buchów. Faza to prawdziwe pierdolnięcie. Po 10 minutach nie wiesz za bardzo gdzie jesteś, lekkie oszołomienie, ciepło w środku. Oczy otwarte, choć przekrwione, źrenice na początku szerokie. O 19 włączyłem film Gran Torino, który średnio pamiętam. Siedzieliśmy z narzeczoną do północy meksymalnie najarani. Po filmie zacząłem czytać książkę Lęk i obrzydzenie w Las Vegas, na podstawie której nakręcono film Las Vegas Parano. Książka mnie wkręciła, przestałem czytać, gdy zaczęły mnie boleć oczy. Koło 23 miałem je jak szpraki, ale wróciło mi logiczne myślenie. Podczas oglądania filmu miałem przez jakiś czas drgania obrazu, bardzo się z tego cieszyłem, bo ostatnim razem miałem to jakieś 3 lata temu. Zeszło bez zamuły, zaczęło mnie ciągnąć do łóżka, ale nie od razu mogłem zasnąć. Faza długa, na początku intensywna z mocnym sativovym akcentem, potem wchodzi indyjka, stoned, introspecje, zaciekawienie filmem, chill out, geny hejza napewno wydłużają indyjkową fazę. U mnie aż do północy, choć po 3 godzinie jazda zaczęła słabnąć. Chętnie się dowiem co dzieje się po lufce spalonej by myself:F

PODUMOWANIE: SOLIDNA 9
Trochę ten smak mi nie przypadł do gustu, zapach już lepiej, ale bez rewelacji. Za to działanie i moc mniam:D Kumple stwierdzili, że to najlepsze zielsko od kilku lat. Jeden regularny palacz oświadczył, że jeden buch i styka- później dopala co jakiś czas i jazda jest przednia, śmiechowa, lajtowa, stopniowo wchodzi indyjka i sen, nazajutrz po paleniu jest lekki problem ze wstaniem. Zapytałem się czemu nie pali więcej? Opowiedział mi historię jak poczęstowali tym tematem jakiegoś chłopaczka, który przechwalał się ile to on może wypalić. Po spaleniu połowy fifki chłopaczek zbladł i przeleżał na ławce osiedlowej w temp. 0 stopni około godzinę. Chłopaki zastanawiali się, czy nie wezwać karetki. Mocna odmiana, solidny kop to jej zalety. Inna zaleta to plon. Z niewielkiej rośliny jest około 40 g suszu. Topy zbite, sporo żywicy. Wada to długi czas dochodzenia. Kumplowi kwitła 12 tygodni. Zakończył kwitnienie przy foto 10/14, bo nie chciała dojść. Poza tym wdzięczna roślina, która szczerze polecam. Jedyny problem to kiełkowalność nasion, ale to jakby wada genetyczna GHS.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+