Skocz do zawartości
thc-thc

darmowe nasiona marihuany

Rząd wycofał się z niekarania za małą ilość narkotyków? "Nie było takiego pomysłu"


Recommended Posts

Opublikowano
Cytat

 

Rząd chyłkiem wycofał się z zapowiedzi b. ministra sprawiedliwości Andrzeja Czumy, że osoby przyłapane na posiadaniu niewielkich działek narkotyków mogą uniknąć kary, gdy wskażą swojego dilera - pisze dziś "Dziennik Gazeta Prawna". Według gazety ministerstwo zaprzecza, jakoby taki pomysł kiedykolwiek istniał.

Sprawa była głośna w lipcu. Rząd, ustami Andrzeja Czumy, ale i Donalda Tuska, ogłosił plan "rozbicia relacji diler-kupujący" poprzez nowelizację ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii.

Teraz - jak pisze dziś "DGP" - ministerstwo nie tylko wycofuje się rakiem z ustawy, ale nawet - jak powiedział gazecie minister Krzysztof Kwiatkowski - zaprzecza, jakoby taki pomysł kiedykolwiek istniał. - Na żadnym etapie prac nad projektem takiej propozycji nie było - cytuje gazeta słowa ministra.

- W świetle projektu posiadanie środków odurzających jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności. W wypadku mniejszej wagi, np. posiadania niewielkich ilości substancji, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Oznacza to, że stan prawny w zakresie karania za posiadanie nie uległ zmianie - napisał w komunikacie przesłanym dziennikarzom "DGP" minister Krzysztof Kwiatkowski.

Próbując wyjaśnić dlaczego ministerstwo w tak pokrętny sposób zaprzecza oczywistości, czyli temu, że pomysł dużych zmian w zakresie karalności był, dziennikarze rozmawiali z koordynatorem ministra ds. rozwiązywania problemów narkomanii.

- Minister Czuma przedstawił swój pogląd na ten temat. Nie jest jednak specjalistą w dziedzinie narkomanii i w rezultacie użył przesadnych sformułowań - cytuje gazeta słowa Barbary Wilamowskiej.

 

 

Opublikowano

ku**y je***e!!! W tym kraju się już nic nie zmieni!!! Ja zaliczyłem przypał z policją, zlikwidowali mi moją uprawę, i mam też zarzut posiadania bo znaleźli przy mnie 1 głowe jarania... Chyba wyjade z tego pojebanego kraju...H.W.D.P!!!

Opublikowano

No nie wiem czy ten artykuł jest prawdziwy. zobaczcie sobie tutaj, ten jest ze wczoraj
 

Cytat

 

Posiadanie narkotyków nie zawsze karane

Pomoc w schwytaniu dilera zagwarantuje bezkarność osobom przyłapanym na posiadaniu niewielkiej ilości środków odurzających.

Osoby uzależnione od narkotyków nie będą karane za posiadanie małej ilości środków odurzających, o ile pomogą w schwytaniu dilerów. Podwyższone zostaną sankcje dla handlarzy narkotyków. Tak przewiduje projekt nowelizacji ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, który wczoraj przyjęła Rada Ministrów.
 
Ministerstwo Sprawiedliwości, które jest autorem zmian, zakłada, że dzięki nowym rozwiązaniom uda się w łatwiej ścigać handlarzy narkotyków oraz kierować na terapię osoby uzależnione. W opinii resortu obecne przepisy nie ograniczają użycia narkotyków, ani nie przyczyniają się do skutecznej walki z handlarzami.
W projekcie ma znaleźć się przepis dający prokuratorowi i sądowi możliwość zaniechania ścigania osób posiadających nieznaczne ilości środków odurzających przeznaczonych na własny użytek. Organy będą mogły podjąć taką decyzję, o ile osoba ta pomoże w schwytaniu dilerów. Eksperci mają wątpliwości, czy jest to dobre rozwiązanie.
 
– Nie powinno się karać osób uzależnionych od narkotyków i posiadających środki odurzające na własny użytek. Osoby te są ofiarami narkomanii, a nie przestępcami – mówi profesor Piotr Kruszyński.
 
Jego wątpliwości budzi wykorzystywanie tych ludzi do ścigania dilerów. Chorzy na narkomanię mogą narazić się na zemstę handlarzy.
 
Narkomania to choroba. Jednak w Polsce osoby uzależnione uznawane są za przestępców. Odmiennie jest w innych krajach Europy.
 
– Większość krajów tworzy przepisy, które zakładają przede wszystkim leczenie uzależnionych, a dopiero w ostateczności ich karanie. W tym właśnie kierunku idą pomysłodawcy polskiego projektu – mówi Bogusława Bukowska, zastępca dyrektora Krajowego Biura ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
 
Resort sprawiedliwości rozważa wprowadzenie przepisu, który pozwoli częściej korzystać z instytucji zawieszenia postępowania w celu kierowania oskarżonych na leczenie. Sąd będzie mógł udzielić przerwy w wykonywaniu kary pozbawienia wolności osobom uzależnionym, które zostały skazane za przestępstwo popełnione w związku z uzależnieniem. Dzięki temu będą oni mogli podjąć leczenie poza zakładem karnym.
 
Kolejna zmiana zobowiąże sąd i prokuratora do zbierania informacji na temat używania przez podejrzanego środków odurzających lub substancji psychotropowych. Ponadto zakłady opieki zdrowotnej prowadzące leczenie lub rehabilitację osób używających narkotyków będą miały obowiązek podjęcia współpracy z Krajowym Biurem ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
 
– Nowe przepisy umożliwią monitorowanie sytuacji, przy zachowaniu pełnej anonimowości – wyjaśnia Bogusława Bukowska.
Opublikowano

co za państwo ja pi****e..... Chciałem tu zostać bo myślałem ze coś się w końcu zmieni. Ale widać nie... Jesteśmy 10000 lat za murzynami.. Jak skończę szkołę chyba gdzieś wyjade o ile nic się nie zmieni... :(

Opublikowano

Wszechwiedzący politycy pewnie jeszcze raz przeczytali ustawę i przyszło im do głowy że za sprucie się jest możliwość wygrania noża... w plecy. Jak czytam te je***e ustawy to jestem za powtórzeniem zbrodni katyńskiej na politykach.

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+