Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Tani i nieprofesionalny nawoz do hydro DWC ?


Trichom

Recommended Posts

Witam,

jaki nawoz polecacie na veg. do hydro DWC, ktory mozna latwo, tanio i szybko kupic w marketach lub w kwiaciarni?

Mam hydro DWC i gdy w 1-ym tygodniu byla tylko czysta woda to roslinka ladnie i szybko rosla, poznije zaczolem dodawac Biohumus extra uniwersal i po 2-ch tygodniach roslinka zgnila i wyschla o_0 .

Potrzebny mi nawoz ktory calkowicie rozpuszcza sie w wodzie (tak jak profesionalne nawozy do hydro) ale ktore sa powszechnie dostepne np. w marketach..? Sa wogule takie nawozy czy tylko moze mi pomoc profesionalny nawoz do hydro ???

THX pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hydro zadzi sie swoimi prawami. musisz uzywac nawozów ktore sa przeznaczone do hydro, ale ktore sa uniwersalne do wysztkiego ( w tym hydro) Takimi nawozami sa np produkty Hesi i podobne.

najlepiej zamów sobie test packa albo popros kogos zeby Ci odlał 50 ml nawozu :). Do DWC potrzeba ci tez Ph meter i ph down.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Strzalka,
spodziewalem sie takiej odpowiedzi :(( wiec bede musial kupic jakis profesionalny nawoz do hydro.
Teraz w moim hydro jest czysta woda i juz niedodaje zadnego shitu, moze roslinka jescze ozyje :) , ph metra tez nie mam.
Znalazlem taki Hydroponics Challenge:

 

wiec skusze sie na Advanced Nutrients lub Hesi z naciskiem na AN :)
dzieki pozdrawiam, dam znac co i jak rosnie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Poszukaj następujących nawozów:

Tropical Bio Florin

Pokon uniwersalny

Roślinki zgniły ci dlatego, że w zbiorniku rozwinęły się bakterie. Dlatego lepiej jednak testować nawozy mineralne.

Ja uprawiam w hydro - tylko że nie dwc a najprostszym z możliwych czyli hempbucket - tutaj link The Official Hempy Bucket Thread

Używam na veg Florovitu do kwitnących a na flo PlantonuK (tylko że najpierw robię rozpuszczony koncentrat i tym dawkuje) - żadnych problemów nie miałem. W zasadzie PH-metru już nie używam za to bardzo potrzebny jest TDS metr żeby określić dawkę nawozu- wodę filtruję przez czajniczek Britta - daje mi wodę o PH 6.4 zawierającą 200-250ppm.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O takie cos wlasnie mi chodzilo :) bardzo dobra propozycja jak dla mnie szczegolnie link 1 i 2 :) bo wiadomo ze sprzet hydro za 5K zl. to samo rosnie! .Roslinke dalem do czystej wody i odziwo ozyla oiom to malo powiedziane :) , akurat dobrze sie sklada bo mam Florovit do kwitnacych i Plankton K, wiec jak przeczytale ze u ciebie dziala Florovit do kwitnacych na weg. :) to tez jej zaraz chlusnalem, mam nadzieje ze sie nie zakrztusi :) . jutro pojezdze po sklepach z nawozami i do zoologicznego zobacze moze maja cos takiego na miejscu u mnie w miescie, ph meter sobie pozycze a za tds bede sie rozgladal powoli.

Dam znac jak tam moja roslinka rosnie na Florovit i innych, tanich i nieprofesionalnych nawozach do hydro DWC.

thx all

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Uważaj jedynie bo to są dość mocne nawozy - szczególnie PlantonK. Żeby trochę ci ułatwić dozowanie sprawdziłem jak u mnie jest przy dawkowaniu Florovitu dla kwitnących:

ilość wody prosto z kranu 1l - ilość Florovitu:

0ml - PH 7,4 ; PPM 312

1ml - PH 7,0 ; PPM 473

2ml - PH 6,7 ; PPM 636

3ml - PH 6,7 ; PPM 791

4ml - PH 6,6 ; PPM 938

Wiadomo, że dane są orientacyjne. Dla zbici PH możesz używać octu. Pozdrawiam i życzę powodzenia.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Witam,

kupilem w kwiaciarni BIO FLORIN firmy Tropical ww. link nr. 1 za 10zl. ale zdzierstwo bo na necie jest po 2.80zl. :)

i musze powiedziec ze jest calkiem niezly bardzo dobrze rozpuszcza sie w wodzie, nie barwi wody, nic nie gnije nic nie smierdzi :) bardzo mocny koncentrat starczy mi chyba na rok :) roslinka rosnie jak na drozdzach wiec narazie zostane przy tym nawozie, plecam. Teraz bede walczyl z pH :idea:

Na Biobizz to ja narazie sie nie skusze, napewno jest b.dobry i drogi :) bo to przeciez profesionalny nawoz do hydro.. ja lece po taniosci i zobacze co ztego wyjdzie :?

pzdr.

..dzięki

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+