Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Marihuana, a ciśnienie tętnicze?


shizo91

Recommended Posts

Ja wiem ino, że rozszerza naczynia krwionośne...

Tak chłopsko-rozumnie jeśli są rozszerzone to ciśnienie powinno się zmniejszać...

Lecz wydaje mi się, że czegoś nie rozumiem, bo jednak zawsze sądziłem, ze podnosi...

Sam mam niedociśnienie, a po MJ czuję się wyśmienicie...

Poszukam jeszcze czegoś w tym temacie!

.:edit:.

Z tego co znalazłem wynika jasno, że marihuana podnosi ciśnienie tętnicze!

Obniża zaś ciśnienie śródgałkowe.

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem jak działa THC

Ale medycyna opierając się o fizykę mówi, że rozszerzeniu naczyń krwionośnych towarzyszy zwiększenie ciśnienia i spadek przepływu cieczy (krwi).
Jest to tzw. prawo Bernoulliego dla cieczy zamkniętej.


Łatwiej to sobie zobrazować gdy jesteśmy w korytarzu pełnych ludzi (np. przy wyjściu z kościoła). Przez główne drzwi pcha się masa tłumu, bo drzwi są szerokie. Każdy na każdego napiera, ogólnie tłum porusza się przez to bardzo powoli a ciśnienie w tym tłumie jest duże bo każdy na każdego napiera.
Teraz weźmy drzwi boczne w kościele gdzie się mieści tylko jedna osoba. Tam nie ma już takiego naporu, bo drzwi są wąskie, ludzie muszą się gęsiego ustawiać i po kolei przechodzić.
 

A to nie jest tak że podnosi tętno a obniża ciśnienie?

Jak u kogoś podnosi tętno na 100% obniży mu ciśnienie. Ale z tego co się orientuję to MJ pozwala się zrelaksować, liczba uderzeń serca maleje, zwłaszcza jeśli siedzimy na kanapie, tym samym tętno maleje więc i przepływ krwi jest wolniejszy a tym samym ciśnienie musi wzrosnąć.

Ale są to niestety warunki idealne. Tak naprawdę jeśli z biegu coś robimy i nagle się relaksujemy to i tętno spada i ciśnienie spada, bo serce bije nie tylko wolniej ale i słabiej się kurczy.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No tego nie wziąłem pod uwagę :D

Temu też napisałem:

Lecz wydaje mi się, że czegoś nie rozumiem, bo jednak zawsze sądziłem, ze podnosi...

Teraz już wszystko clear... z cała pewnością mj podnosi ciśnienie tętnicze, obniża śródgałkowe...

Tylko, że naczynia krwionośne w gałce również się rozszerzają (przekrwione oczy)... xD

:peace:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+