Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Nasiona - Jak po zebraniu z krzaka je przygotować ??!!


Daster

Recommended Posts

Suszysz krzaka (standardowo, minimum 7 dni) w ciemnym przewiewnym i nie za ciepłym oraz nie za wilgotnym miejscu. Następnie lekko potrząsasz krzakiem, co spowoduje, że część nasion już wyleci. Resztę musisz sam wydobyć.

Po tym wszystkim nasionka muszą przeschnąć. Ja kiedyś po prostu zostawiałem je w małym kartonowym pudełeczku (byle nie po zapałkach, bo zawierają śladowe ilości siarki i fosforu!) w ciemnym i suchym miejscu na kilkanaście dni. Można też je gdzieś zamknąć z ryżem/silica gel (to co dają do butów i ubrań przed molami), bo są to rzeczy silnie higroskopijne (wchłaniają wilgoć). Potem pakujesz je najlepiej do woreczków strunowych (też wypadałoby wsypać kilka ziarenek ryżu) i najlepiej do lodówki na ok. 8 stopni (zwalnia to metabolizm i nasiona mogą leżeć dłużej).

To co ci napisałem, to jest ogólnie technika ekstrakcji oraz przechowywania nasion, natomiast co do przygotowania ich do użycia to powiem tak - zauważyłem, że niektóre, jak nie większość kiełkuje zaraz po zerwaniu, jednak tak się robić nie powinno, więc lepiej najpierw wykonać wyżej opisane czynności (minimum trzeba wysuszyć).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+