Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Niechciane ptaki!


Waniliowy

Recommended Posts

Witam.

Mam dość poważny problem, mam sadzonki WR i HK z auto mają one 7dni, są w malutkich doniczkach włożonych do brytwanek.

Od kilku dni zauważyłem uszkodzenia mechaniczne niektórych roślin, nie wiedziałem co je powoduje dopóki nie przyczaiłem ptaka który dziobał w doniczce!

Niestety nie ma możliwości fizycznego zablokowania wlotu ptaków do miejsca uprawy.

Więc jestem ciekawy czy ktoś miał podobny problem, jak sobie poradził, może są jakieś środki lub sposoby do odstraszania/trucia ptaków.

Jeśli nie ma, mam taki pomysł aby włożyć te doniczki do wyższej brytwanki a od góry zamknąć siatką aby nie mogły diabnąć rośliny a aby jednocześnie nie ograniczyć dopływu promieni słonecznych do roślinek.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie staty nie ma takiej możliwości, wolałbym zastosować jakieś środki.

Nie ukrywam że najbardziej odpowiadałoby mi wytrucie tych szkodników jednak odstraszenie również by mnie satysfakcjonowało, nie mogę postawić stracha na wróble ze względów na przypał. Najlepsze byłoby byś dyskretnego, trutka, jakieś środki chemiczne.

Czytałem odpowiednie tematy, jest o sarnach, bykach, ślimakach nawet o mrówkach lecz o ptactwie nie znalazłem, a jak widać na moim przykładzie również sieją spusztoszenie.

Może koło brytwanek dam jakiś pojemniczek z ziarnem które lubią mieszając je z silną trucizną, może jak 2 padną to się oduczać dziobać w nie swojej MJ :/

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Z butelkami trochę się boję że wilgotność będzie za wysoka albo się w nich ugotują.
Puki co wyczytałem że w niemczech do odstraszania ptaków z przystanków i autostrad są naklejki podobizny jastrzębia

Wydrukowałem w org wielkości, ma to 2 kartki a4 wysokości i 3 kartki a4 szerokości, pokleiłem i zawiesiłem, zobaczymy czy zadziała, jeśli nie mam zamiar zastosować większe brytwanki aby było dość sporo miejsca od konca rośliny do brzegu i na górę zainstaluję siatkę z niedużymi oczkami.
Zobaczymy jak zareagują na jastrzębia jest naprawdę okazały.
Szukałem również środków chemicznych, tak jak pisałem mieszają ziarna z trucizną jest to nielegalne ale kit z tym, gorsze jest to że pomimo iż giną cały czas są nowe, więc z truciem odpada ewentualnie odstraszanie, szukałem są urządzenia wydające dźwięki jastrzębi, to również nie jest najlepsze rozwiązanie, pozostaje moja nalepka, nie podziała poprostu odgrodzę siatką...

Pozdrawiam dzięki za podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 5 tygodni później...

Waniliowy, uważam, że to świetny pomysł z wyższym pojemnikiem na rośliny i siatką na górze...tylko drobne "oczka" :wink: Tylko sprawdzaj często, bo ptaszki sobie mogą poradzić z taką siatką.

powodzenia 8)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+