Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

Profesor Wichrowski naciska w kierunku legalizacji...


weeed

Recommended Posts

Jeśli nawet bioetycy mówią, że marihuana nie jest tak szkodliwa, jak twierdzi policja, to czeka nas obyczajowa rewolucja. Profesor Marek Wichrowski, bioetyk z Warszawskiej Akademii Medycznej dowodzi, że "trawka" nie wywołuje agresji u palaczy, a walka z handlem konopią to utopia.

"Przede wszystkim w odróżnieniu od wódki nie powoduje agresji. Proszę sobie policzyć, ile przestępstw zdarzyło się pod wpływem alkoholu" - mówi DZIENNIKOWI Wichrowski.

Profesor jest też przeciwny ściganiu osób posiadających marihuanę, a nawet nią handlujących. "Setki policjantów są skierowani do tego, aby tropić biednego studenta, który hoduję gdzieś w szafie jedną konopie indyjską. Przecież to jakiś nonsens. Na całym świecie rocznie na walkę z narkotykami wydaje się więcej pieniędzy niż wynosi budżet USA i nie przynosi to żadnych efektów" - przekonuje bioetyk z WUM.

Profesor Wichrowski zwraca też uwagę, że prohibicja w Stanach Zjednoczonych, która miała zlikwidować problem alkoholizmu, jeszcze go zwiększyła. "Oprócz tego przyczyniła się do powstania mafii. Dlatego skoro nie można czegoś zabronić, to trzeba znaleźć inne rozwiązanie" - mówi.

źródło: dziennik

Moim zdaniem bardzo ciekawy artykuł.

Link to comment
Share on other sites

Coraz wiecej osob publicznych ma odwage mowic co o tym mysli, to cieszy.

Miejmy nadzieje, ze ta tendencja bedzie rosnac, moze w koncu powazna dyskusja o tym, przebije sie przez te hieny typu "UWAGA" etc.

Link to comment
Share on other sites

Dopóki w Polsce nie zostaną z urzędu wywalone największe szychy, które na tym, że MJ jest nielegalna też zarabiają to legalizacji nie będzie bo to nie w ich interesie i zrobią wszystko żeby jej nie było. Lecz zawsze może być inna opcja ... Wiecie jak to w polityce wielkie zagmatwanie, większa szycha od mniejszej szychy będzie chciała legalizować i w końcu zioło będzie legalne. Więc nie poddawajmy się jak profesor :D Nigdy nie wiadomo co się zdarzy :wink: :trawka: :bigblant:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+