Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Budują dom z marihuany


Popek17

Recommended Posts

Ekhm... Jak w temacie Panowie:))

 
Budują dom z marihuany
Marihuana jest wciąż tematem żywiołowych dyskusji. Niektórzy uważają, że powinno się ją zalegalizować, bo szkodliwość jej działania i właściwości uzależniające są niższe niż w przypadku alkoholu. Jeszcze inni twierdzą, że ma walory zdrowotne. Ale czy ktoś pomyślał o tym, że marihuana może stanowić materiał budowlany? 
 
Naukowcy z brytyjskiego centrum zajmującego się innowacyjnymi materiałami budowlanymi uważają, że szykuje się niemała rewolucja na rynku nieruchomości. Według nich, przyszłością są domy, które nie przyczyniają się do zwiększenia emisji związków węgla, a takie kryteria spełniać będą budynki wznoszone z marihuany. Konopie indyjskie zastąpią cegły i tradycyjną zaprawę murarską. Eksperci podjęli już prace nad projektem, który do budowy domu przewiduje użycie wapna z domieszką konopi. 
 
 
Rośliny konopi podczas wzrostu magazynują węgiel, co w połączeniu z wapnem, które charakteryzuje się niewielką emisją związków węgla, da w zgodnej opinii naukowców materiał, który będzie bezpieczny dla środowiska. 
 
"Poszukujemy możliwości wykorzystania wapna z konopiami zamiast tradycyjnych materiałów, tak by mogły być stosowane powszechnie w przemyśle budowlanym" - powiedział profesor Pete Walker. "Hodowla odnawialnych upraw z przeznaczeniem na materiały budowlane naprawdę ma sens - wyhodowanie plantacji wielkości boiska do rugby, potrzebnej do wybudowania typowego domu z trzema sypialniami, zajmuje tylko cztery miesiące." 

Naukowcy z profesorem Petem Walkerem na czele, w uprawie konopi dostrzegają także same korzyści gospodarcze i społeczne dla gospodarki wiejskiej. Dla rolników otworzyłyby się bowiem nowe rynki zbytu. 
 
Dziennik "Daily Express" poinformował, że trzyletni projekt, nad którym obecnie trwają prace pochłonie 750 tysięcy funtów. Mamy nadzieję, że wraz z pojawianiem się domów tworzonych w oparciu o nową technologię - nie dojdzie do eskalacji działań ze strony wandali i podpalaczy. 

http://niewiarygodne.pl/kat,1017181,title,Buduja-dom-z-marihuany,wid,11029936,wiadomosc.html

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+