Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Klonowanie / Ukorzenianie / Klony


Ronaldo

Recommended Posts

DziadekMirek, wstawiasz kilka pojemników z wodą w których moczysz ręczniki szmaty czy co tam sobie wymyślisz oby coś materiałowego, recznik jest do połowy w wodzie a druga połowa wisi na ścianie boksa. Ja dodatkowo zaopatrzyłem się w taką mini szklarenkę ( znajdziesz na hemp, growbox i tego typu sklepach) kosztowała 40 zeta ale narto naprawdę. Idealna wilgotność dla klonów to 80%, ja przy włączonej lampie w boksie miałem 70% (w środku tej szklarenki nie wiem) a przy zgaszonej 90% i po dwuch tyg ukorzeniły się 100% :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

Jak najwięcej pojemników z wodą ze zmoczonymi ręcznikami w środku to chyba najlepszy domowy sposób na wilgotność. Min wilgotność jaka powinna panować w boksie to 70% ale czym większa tym lepsza, górnej granicy tu niema bo ile ręczników byś nie wstawił to 100% nie przekroczysz ja miałem od 70% do 90% w zależności czy dzień czy noc i 15/15 klonów się ukorzeniło.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 10 miesięcy temu...

Z pewnoscia wrzuce tylko najpierw musze dorwac jakas wegujaca roslinke w sumie za 2-3dni bede mial jakies klony od kolegi pod weguje je troszke i pobiore klony, wczoraj wrzucilem na 8h 6xSpecial Kush#1 i teraz sa na wacie zobaczymy co z tego wyjdzie bo chcial bym na nich pokazac wam jak sie klonuje ale to prawie 3tyg wegowania potrzebuje wiec raczej zrobie to na tych klonach co dostane jutro lub dzis tylko je troszke potrzymam z 3-5dni jeszcze i potem ciach ciach



Edit:

Dobra pokaze wam moj maly experyment jaki zrobilem 3tyg temu ogolnie nie chcialem o tym pisac ( za duzo znawcow by sie pewnie znalazlo ) ale dobra powiem o co chodzi obecnie w namiocie mam Blue Widdow i The Church gdy je 3tyg temu dostalem pobralem pare klonow tu i tam z obu roslin ogolnie chcialem tylko Church na nastepny grow dlatego dalem te klony koledze pod opieke ale po cichu pobralem tak samo 2 klony Blue Widdow ale dalem jej zupelnie inne warunki niz sa zalecane nie zalezalo mi na nich zbytnio traktowalem to bardziej jako swoisty experyment spoleczny i dalem te klony bezposrednio do ziemi i na 12/12 wraz z moimi innymi roslinkami ( po uprzednim przygotowaniu roslinki moim sprawdzonym sposobem o ktorym bedzie wkrotce Art musze tylko poczekac az mi podweguje sie Church u kumpla ogolnie dzis je przyniose do siebie i pokaze je wam) ale nie odbiegajmy od tematu co sie okazalo klony sie przyjely pod warunkami 12/12,ziemia,zroznicowana wilgotnosc oraz temp.
Wniosek : klony moga sie przyjac nawet w tak extramalnych dla nich warunkach gdzie zalecane warunki to 18/6, 22-27*C/90-95% wilgotnosci
Minus: Klony nie rozwijaja sie tak szybko jak jej kolezanki w odpowiednich warunkach ale jesli ktos chce zaoszczedzic na pradzie a nie spieszy mu sie to jak najbardziej tylko potem trzeba wyjac je bo zaczna kwitnac jak juz sie ustabilizuja korzenie.

Jak widac system korzenny nie jest az tak rozbudowany jak na 3tyg klona dla porownania dodam potem normalnego klona w tym samym wieku co ten roznica jest dosc sporawa ale jak by nie bylo kolejne 2 panienki do kolekcji heh

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 miesiące temu...

zamiast tego kup najzwyklejszy propagator koszt 5-10zl nie musi byc podgrzewany, zatrzyma on wilgotnosc w srodku a temp, zwiekszy parowanie wody przez co wysoka wilgotnosc utrzyma sie az do puszeczenia korzeni, jedyne co to pamietaj aby codziennie isc i spryskac je woda ( ja robie rano i wieczorem ) i po 1-4tyg w zaleznosci od odmiany i gotowe,

Clonex albo CloneFix b.dobre produkty, ogolnie zasada jest taka ze klony pobiera sie od starszych szczepow rosliny, a pierwsze klony juz mozna pobierac od rosliny matki juz po miesiacu poprawnego wega, ja osobiscie tak robie tyle ze rosliny matki zmieniam raz na rok, tak to weguje je calym rokiem i pobieram klony a potem daje je na flo i tak w kolo Macieju

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 10 miesięcy temu...
  • 6 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+