Skocz do zawartości
thc-thc

grower

O co jej chodzi ?


Ruski

Recommended Posts

Czym karmisz? Jakiekolwiek info ?;D

Pierwsza mysl to przekarmiles je, blokują inne pierwiastki zn mg itp które masz w podstawowym nawozie na grow/Bloom w twoim przypadku już Bloom.

azot na pewno nie bo są prawie czarne. Azot nie podaje się przy kwitnieniu bo gryzie pk.

jesli automacik to będą obrażone.

wyplukaj ziemie woda o odpowiednim pH, zniweluje nadmiar nawozow. Czekaj na poprawę i później lej jak w tabeli.

zalezy wgl czym je karmisz i w jakiej ziemi są ?;>

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ziemia uniwersalna, nawozy najpierw npk 6.50.30, jak zauważyłem niedobory to 20.20.20 żeby dodać azotu. Ostatnio dodałem żelaza i siarczan magnezu. Na 4 rośliny 2 tak reagują, 2 kolejne piękne zielone.  Wszystko wg zaleceń na opakowaniach. Tak są to automaty, żal mi na nie patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

I w tym masz problem nr1 😄

ziemia uni ma w sobie już nabite tyle ze weg powinna sama przejść, podając im pk 6.50.30? Nie wiem skąd tak wielkie liczby znalazłeś, to masz kolejny problem bo 6 azot to nic na weg, nawet i lepiej jak z taka ziemia. Tyle ze za dużo fosforu który może zblokować pobieranie magnezu itp. 
ratowales kolejnym wynalazkiem 20.20.20 to jakiś uniwersalny który tez ma P, wiec tak są nabite ze są czarne i nie przyswajają innych i się pala.

Pisząc npk nawozow to nic nie mówi mi jakie nawozy ale po takich liczbach to tez jakieś do roślin uni?;D

Biobizz light mix ziemia.

Biobizz trypak nawozy.

i masz tanio i dobrze

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki Panowie, chcę to uporządkować żebym wiedział co dokładnie robić.

Na 4 rośliny 2 większe wyglądają marnie, 2 mniejsze okej.

Wszystko to automaty (3 odmiany), wszystkie podlewane tak samo, donice też te same.

Z nawozami popłynąłem, jeden to 15-30-15 (rosasol) i drugi to 20-20-20 (Maximus). Te miałem, więc sądziłem że będzie dobrze 😕 Wszystko wg. zaleceń producenta.

Ph metr mam tylko do wody (najprostszy żółty), po przyłożeniu do wilgotnej gleby wyskakuje 8,2 (nie wiem jak inaczej to zmierzyć.

Światło 16/8.

Mają jeszcze szanse wyjść na prostą? Oczywiście przeczytałem Wasze odpowiedzi powyżej, ale może te informacje jeszcze w czymś pomogą.

Zastosuję się do wszystkich rad.

 

 

pic1.jpg

pic2.jpg

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak chociaż może to też być po żelazie?, po pierwszym nawozie 15-30-15, kiedy dwie pierwsze rośliny zaczęły żółknąć uznałem że brakuje im azotu i podałem trochę saletry azotanu.  Później pomyślałem jeszcze o magnezie i żelazie, więc dodałem siarczan magnezu i żelazo. I tak właśnie to wygląda... 

Edytowane przez Ruski
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A czy te nawozy są do konopi ze używasz według zaleceń?;D 

ph 8.3 to o wieleeeee za dużo, 6.1/6.6 pH na Bloom i  5.7/6.01 pH grow 

jedyne co możesz zrobić im teraz to tak jak pisaliśmy. Flush i niech wyjadają z lisci bo są strasznie nabite. Po 2/3 tyg podlej tym co ma najmniej azotu. Może coś z tego wyjdzie.

ja bym dał se spokój z tym.

next grow obowiązkowo:

•Miernik pH, normalny nie ten na paseczki + buffer pH 7.0 

•ziemia Biobizz light mix ( według mnie najlepsza jeśli podajemy sami nawozy a nie przygotujemy własna ziemie)

• nawozy nie uniwersalne, bo konopie ma inne zapotrzebowanie niż róże itp 😄 Plagron/Biobizz najlepsze z których dotychczas probowalem lecz są tez inne warte spróbowania.

•pestki najlepiej nie z promocji i od głównego banku

I praktycznie na tym już można zrobić 30g+
 

popatrz w naszych growlogach, na pierwszych stronach napisane jest czego używamy i jaki plan. Popatrz, dobierz pod siebie, ciesz się plonem 😄

na start polecam pobawić się Fem, wybacza wszystko, zepsujesz coś to tylko półtorej tyg dodatkowego weg, naprawione, delikatnie nabite azotem, bęc 12/12 i magia

Edytowane przez AligatorOzi
I te paseczki nie przekładasz do wilgotnej wody tylko do wody przed podlaniem :D
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+