Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marihuana lekiem na koronawirusa. Tak twierdzą naukowcy


Recommended Posts

Grupa naukowców z uniwersytetu w amerykańskim stanie Oregon opublikowała badania, z których wynika, że związki zawarte w konopiach indyjskich mogą chronić nas od zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Badacze podkreślają jednak, że palenie jointów nie wpłynie na poprawę naszej odporności.

 

UJZk9kpTURBXy8wY2JiZjcyZTZkZDE5ZjkxYzU0Y

 

Grupa badaczy dowiodła, że występujące w marihuanie kwasy mogą chronić nasze komórki przed zakażeniem wirusem SARS-Cov-2. Podkreślają, że nie wywołują one żadnych efektów psychoaktywnych
"Palenie jointów nie przyniesie pożądanych efektów", podkreśla jeden z autorów badań dr Richard van Breemen
Bremmen ma również nadzieję, że kwasy CBDA i CBGA okażą się skuteczne w walce z wariantem Omikron

Podczas gdy zdecydowana większość informacji dotyczących koronawirusa raczej nie wprawia nas w dobry nastrój tak najnowsze badania opublikowane na łamach "Journal of Natural Products" są miłą odmianą. Grupa badaczy udowodniła, że dwa kwasy kannabidiolowe, które występują w marihuanie, mogą chronić nasze komórki przed zakażeniem wirusem SARS-Cov-2. Naukowcy podkreślają też, że powszechnie występujące w konopiach indyjskich kwasy CBDA i CBGA nie wywołują żadnych efektów psychoaktywnych.

 

"Z badań jasno wynika, że przyjęcie dwóch wskazanych przez nas kwasów, które występują w marihuanie w połączeniu ze szczepieniami, w znaczącym stopniu utrudnia wirusowi zaatakowanie naszych komórek", tłumaczy główny autor badań dr Richard van Breemen.

 

Palenie jointów nie pomoże w walce z wirusem
Naukowcy studzą jednak emocje tych, którzy liczą na to, że palenie jointów pomoże im uchronić się przed zakażeniem. Aby kwasy weszły w prawidłową reakcję z naszym organizmem, musiałyby zostać przyjęte w formie płynu lub tabletki. "Palenie jointów nie przyniesie pożądanych efektów", zaznacza van Breemen. Podkreśla też, że kwasy CBDA i CBGA mogą zostać użyte w walce z licznymi wariantami koronawirusa.

"Podczas badań laboratoryjnych udało nam się dowieść, że wskazane kwasy skutecznie zwalczają zarówno wczesne warianty wirusa SARS-Cov-2, jak i wariant Delta", dodał autor badania. Nie wykluczone jest, że tego typu terapia mogłaby być skuteczna również w przypadku wariantu Omikron. "Mamy nadzieję kontynuować badania i sprawdzać działanie kwasów na przyszłych wariantach".

WHO: Połowa Europejczyków zarazi się Omikronem w ciągu dwóch najbliższych miesięcy
Podczas ostatniej konferencji prasowej Dyrektor regionalny WHO na Europę Hans Kluge ostrzegł europejczyków przed falą zakażeń wariantem Omikron, który bardzo szybko rozprzestrzenia się na kontynencie. Na konferencji poinformowano, że tylko w pierwszym tygodniu 2022 r. w Europie stwierdzono 7 mln nowych zakażeń koronawirusem, a całkowita liczba nowych zakażeń w ciągu dwóch ostatnich tygodni urosła dwukrotnie.

Podczas swojego przemówienia Dyrektor regionalny WHO na Europę zacytował badania naukowców z Instytutu Ewaluacji i Metryki Zdrowia (IHME) w Seattle, którzy przewidują, że w przeciągu najbliższych 6-8 tygodni Omikronem zarazi się ponad połowa mieszkańców Europy. Hans Kluge dodał również, że "bezprecedensowa skala transmisji" wirusa sprawia, że kraje notują zwiększony procent osób potrzebujących hospitalizacji, jednak jego zdaniem wskaźniki śmiertelności są nadal stabilne (Omikron jest określany jako wariant bardziej zaraźliwy, ale mniej groźny dla życia pacjentów).

Koronawirus w Polsce
W Polsce potwierdzono kolejnych 10 445 przypadków zakażenia koronawirusem. W ciągu ostatniej doby zmarło 4 pacjentów, którzy zachorowali wcześniej na Covid-19. O najnowszych danych na temat pandemii w kraju mówił w poniedziałek wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Dodał, że porównując tydzień do tygodnia to wzrost o 34 proc. "Widzimy, że ten trend wzrostowy już od kilkunastu dni się utrzymuje", stwierdził. Zaznaczył, że 611 przypadków to zakażenia nowym wariantem Omikron. "Jeżeli procentowo spojrzymy do ilości wykonanych próbek, to jest 16,5 proc. wszystkie przebadanych próbek", mówił Kraska.

 

https://www.onet.pl/styl-zycia/noizz/marihuana-lekiem-na-koronawirusa-tak-twierdza-naukowcy/rlkcy6t,3796b4dc

  • Like 1
  • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+