Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

problem z wykiełkowaniem


dadon08

Recommended Posts

Siemka, tak w skrócie mam problem z wykiełkowaniem pestek. Tego roku jak co roku kupiłem pestki i udało mi się wykiełkować dosłownie 2/10. Nie mam kompletnie pojęcia gdzie popełniłem błąd. Na wstępie powiem, że nie stawiam pierwszych kroków. Od około 7 lat kiełkowanie było banalną sprawą, nigdy nie miałem najmniejszych problemów. Na pewno nie jest to kwestia nasion, są to całkowicie różne odmiany ze sklepu gdzie zamawiam od około 7 lat.

Może wspomnę o metodzie. Sposób zaczerpnięty jeszcze za małolata na tym forum (chciałbym tez podziękować za wszystko czego się tu dowiedziałem).
Standardowa metoda z wilgotną chusteczką. Czasami najpierw na 2-3h do kieliszka a później na wieczku od słoika na chusteczce i przykrywam ''rozwarstwioną'' 1 warstwą chusteczki. Nawet jeśli nie jest to do końca poprawna metoda była skuteczna od prawie dekady. Zawsze w ten sam sposób.

Podsuńcie proszę jakieś sugestie czym mogłem zepsuć misję albo jeśli macie swoje sprawdzone patenty jak ja miałem :(

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Jasne, dzięki, spróbuje moczyć tak długo na wstępie. Zdarzało mi się zostawiać na całą noc i dopiero jak opadły na dno to wyciągałem na chusteczke.

Pestki no nie mogą być lipne. Od 7 lat wszystko z GanjaFarmer (Bulk i Big Seed) i tak jak pisałem nie było problemów a wydaje mi się, że nie zmieniłem patentów.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 21.08.2021 o 10:25, dadon08 napisał:

Jasne, dzięki, spróbuje moczyć tak długo na wstępie. Zdarzało mi się zostawiać na całą noc i dopiero jak opadły na dno to wyciągałem na chusteczke.

Pestki no nie mogą być lipne. Od 7 lat wszystko z GanjaFarmer (Bulk i Big Seed) i tak jak pisałem nie było problemów a wydaje mi się, że nie zmieniłem patentów.

Witam. Może po 7 latach Twoja podświadomość chce Ci podpowiedziec że czas na zmiany ? Co co kiełkowania ja robię inaczej, po prostu nasionka cyk do kieliszka, czekam 24 h następnie pukam w nie i sprawdzam czy opadaja na dno. To jest dowód na to że powłoka się rozwarstwiła i nasionko zaciągło wodę do środa, zaczyna żyć. Następnie owe seeds'y wkładam bezpośrednio do ziemi i czekam 3-4 dni, Włala 🙂 proste, bez czepania i problemów. Zauważyłem ostatnio że chyba kasiężyc , czyli pełnia ma wpływ na kiełkowanie, Tak się składa że przed pełnią kiełkowałem nasionka az do dzis, czyli jest pełnia  więc miałem problem z nimi bo wycgodziły po 6 dniach dopiero, Nie wiem czy to ma wpływ . Jezeli ktos ma pojęcie o fizyce kwantowej roślin to zapraszam do podzielenia sie swoimi opiniami na owy temat. Pozdrawiam 🙂

Edytowane przez MiniBox
  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W dniu 21.08.2021 o 10:25, dadon08 napisał:

Big Seed

Teraz mam kilka nasionek od nich, ku mojemu zdziwieniu też nie wyrosły. Te co wstały są mega różne. Każda z nich żyje w inny sposób. Dla mnie mega dziwna sprawa.
Jedno, jak urosło i zgniło O.o
Było widać, że zaczyna wypuszczać liście następnego dnia listki się rozpuściły i panna poszła do kosza.

Kupując nasiona kwalifikowane CBD, tez żadne z 300-500 nasionek nie wstało, musiałem reklamować zakup. Więc jest możliwe, że partia słaba i dostałeś kiepskie nasiona.
 

W dniu 22.08.2021 o 12:46, MiniBox napisał:

nasionka cyk do kieliszka, czekam 24 h

robię podobnie (od samego początku z konopiom), metoda przechwycona od moczenia pestek słonecznika. Nasiona to nasiona. Jeśli są dobre, chcą żyć i zrobi roślina wszystko, aby powstać 🤩

W dniu 22.08.2021 o 12:46, MiniBox napisał:

Następnie owe seeds'y wkładam bezpośrednio do ziemi i czekam 3-4 dni

u mnie tak samo, jak w zegarku. Najpóźniej 4 dnia widać listki 💖

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzięki panowie! Teraz był stuprocentowy strzał 😊 

24h w wodzie, nie zdążyłem puknąć, żeby opadła na dno, leżała tam już pięknie z białym ogonkiem na około 2mm. Zostawiłem jeszcze 8h w wodzie i w ziemie. Po 2 dniach przebiśnieg przebił mury. Dzięki raz jeszcze. Od dziś je**c wacik / chusteczke

Edytowane przez dadon08
Literówka
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+