Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Prosionek szorstki (stonoga murowa)


Koz1

Recommended Posts

Witam po długiej przerwie w uczestniczeniu w zyciu forum, niedługo wystartuje z nowym projektem. Ale o tym jak amka ukończy swój żywot 😇

Jak w temacie mam problem z prosionkiem, lubi zyc w wilgotnych miejscach, żywi się obumarla materią  organiczną, zbutwialym drewnem i niestety roślinami. Wszędzie radzą zeby obniżyć wilgotność, użyć środków chemicznych lub pułapek (wyrążonych ziemniaków, naliczone gazety bądź czegokolwiek falistego z możliwością 'schowania'). Osobiście wybrałbym opcje ostatnia najmniej inwazyjna dla rośliny lecz mam jakoś dwa tygodnie do żniw, a tyle będą się łapać w pułapkę. Stąd też pytanie czy używać środków chemicznych, czy po prostu dalej wbijać to co znajdę i oczywiście wyrzucam jak najdalej. 

Być może na zdjęciach zobaczycie po za leczeniem niedoboru magnezu ubytki na liściach, wywołane przez te pancerniaki 🤯🤬

Na glebie widoczne są małe dziurki przez które wychodzą. 

Z góry dziękuję za wszelkie rady 😌

20190912_211822.jpg

20190912_211740.jpg

20190912_211801.jpg

Edytowane przez Koz1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cytat

Sposoby zwalczania

sposoby zwalczania icon

Najlepszym sposobem na pozbycie się prosionków są wszelkiego rodzaju pułapki. W miejscu ich występowania można wyłożyć tekturę falistą czy gazety a następnie po 1-2 tygodniach usunąć wraz ze szkodnikami. Między roślinami można także rozłożyć korę drzewną bądź zgniecioną w grudki słomę, z których wcześnie rano łatwo usunąć zebrane stonogi. W walce ze szkodnikiem można także sięgnąć po środki owadobójcze, np. Mospilan 20SP jednak należy pamiętać, że szkodniki prowadzą nocny tryb życia więc oprysk powinien być wykonany późno wieczorem.

https://www.target.com.pl/porady-i-inspiracje/problemy/szkodniki/prosionek-szorstki

 

Ja bym walczył ręcznie do końca tego grow a później przed startem kolejnego zrobił walkę chemią.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+