Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Nowy growbox i pytania laika


Nasmzx

Recommended Posts

Witam wszystkich użytkowników :)
Jestem początkujący, przeczytałem wiele tematów, postów i artykułów ale mam jeszczę parę pytań. Będę wdzięczny za wszystkie pomocne odpowiedzi.

Wczoraj złożyłem swojego growboxa (40x40x120), powiesiłem filtr i lampe. Box posiada 3 otwory i moje pytanie: przewód spiro powinien być połączony z filtrem a z drugiej wentylatorem tak? Wentylator powinien być na zewnątrz boxa?
Reszta otworów w boxie służy do? Jeżeli w fazie wzrostu rośliny nie wydalają zapachów to rozumiem, że włączanie wentylatora nie jest konieczne? W tym gotowym zestawie nie ma zwykłego wiatraka. Mam go dokupić? 
Żarówka (125 cfl) zawieszona jest 35cm nad roślinami, jest to odpowiednia wysokość? Świecić zamierzam 18/6. 
Środek boxa ma lekko odbijający światło materiał. Zda on egzamin czy pomalować go białą farbą lub obłożyć folią alu?
Mój ostatni problem to warunki panujące w środku. Udaje mi się póki co utrzymywać temp. 28*C, niestety wilgotność 38-40%. W środku 4 szklanki z wodą i mokry ręczniczek. Dobrze kombinuje? Ktoś z większą wiedzą będzie mi w stanie odpowiedzieć na moje pytania?:) Każdy się uczy. Pozdrawiam
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najprościej:

Filtr -> wentylator -> przewód wentylacyjny wychodzący poza box

A jak zrobisz to już od Ciebie zależy i danych warunków, jeżeli wentylator nie mieści się w boxie to wywala się go poza... 

np. 

Filtr -> przewód wentylacyjny -> wentylator -> przewód wentylacyjny

lub:

Filtr -> przewód wentylacyjny -> wentylator ->

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

Reszta otworów w boxie służy do?

tworzenia systemów wentylacji, np. wlotowy i wylotowy, na przewody zasilające itd. 

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

Jeżeli w fazie wzrostu rośliny nie wydalają zapachów to rozumiem, że włączanie wentylatora nie jest konieczne?

musi być wymiana powietrza

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

W tym gotowym zestawie nie ma zwykłego wiatraka. Mam go dokupić? 

mieszającego ? nie jest super wymagany w takim maluchu ale nie zaszkodzi

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

Żarówka (125 cfl) zawieszona jest 35cm nad roślinami, jest to odpowiednia wysokość?

im bliżej tym lepiej ale nie popal roślin, mi się wydaje że za wysoko ale CFL do uprawy nie miałem w ręku od wielu lat...

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

Środek boxa ma lekko odbijający światło materiał. Zda on egzamin czy pomalować go białą farbą lub obłożyć folią alu?

to jest kupiony namiot uprawowy czy samoróbka ?

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

Udaje mi się póki co utrzymywać temp. 28*C, niestety wilgotność 38-40%.

może być

Dnia 15.08.2019 o 09:43, Nasmzx napisał:

W środku 4 szklanki z wodą i mokry ręczniczek. Dobrze kombinuje?

komicznie 🙂 powinien być nawilżacz ale rozumiem początki

 

Dużo oglądaj growlogów i czytaj forum

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+