Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Pleśń - ratunku!!!


Gość

Recommended Posts

Panowie koleżka podlewał spota mimo, że mówiłem mu jak ważne jest ostrożne stosowanie wody na spocie w którym teren jest podmokły. Okazało się, że rozwinęła się pleśń, bo ostatnim podlaniu wodą.

Wziąłem ze spota urwałem trochę traw i pokrzyw i zrobiłem z nich naturalną szczotkę. Następnie tą trawą zacząłem czyścić miejsce między roślinami, trochę też tych traw powyrywałem ile się dało.
Aktualnie mają tam w miarę czysto, trzeba jeszcze tylko oplewić.

Co radzicie?
Zostawić aż przeschnie? Tam jest naprawdę mokry teren, dlatego też powstały minimalne kopce, ale nie wszystkie są takie jak ten nowy ( niewidoczny na zdjęciu kopiec, który jest wyższy).

Ja mam w planach wziąć oplewić to, następnie kolejny raz parokrotnie przetrzeć tą trawą spota i nie podlewać, póki ziemia nie wyschnie. Mam też nawóz z pokrzyw. Dlatego planuje dodać troche tego nawozu ale dopiero wtedy kiedy będzie gleba sucha. I nawóz dać bardzo słabo rozcieńczony. Może nawet spryskam tym nawozem glebe tylko tak zeby wyeliminować tą pleśń.

Jakie pomysły?



PS>

Na zdjeciach pleśń widoczna przed czyszczeniem. Na roślinkach nie zauważyłem. Niektórej  już kwitną.

IMG_20190622_134122.jpgWstaw inne multimedia

IMG_20190622_134125.jpg

IMG_20190622_134127.jpg

IMG_20190622_130811.jpg

IMG_20190622_130805.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

5 minut temu, Vito napisał:

Spokojnie, skoro na topach ani na roślinach nie ma pleśni to nie ma tragedii. 

Ogarnij tak by się nie pojawiała, gdy zobaczysz pleśń na roślinie to od razu wycinaj zarażony obszar.

Miałem kiedyś problem z pleśnią przy kiełkowaniu, tzn. jak roslinka poszła do gleby, urosła 3 cm i pojawiła mi się identyczna pleśń (wtedy za duzo było podlewane). Pomogło oczyszczenie i wystawienie na słońce. Niestety ale tam z uwagi na to, że rosłiny mają już swój wiek i wzrost i ciągle rosną nie mam możliwośći zeby u spodu roślinki dać większą ilość światła.

Wyczytałem, że cynamom może pomóc. Czy wiesz coś na ten temat?
 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+