Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Świeżak vs wiosna- W jakie nawozy się uzbroić?


WeedLover

Recommended Posts

Witam serdecznie :weed_victor:
 

Powoli zaczynam myśleć nad swoją pierwsza uprawą. Miałyby być to automaty Indici, wstępnie myślę o Nothern Light Auto oraz Royal AK, ale jeśli macie inne typy dla początkującego chętnie wezmę pod uwagę :).

Będzie to outdoor, naturalnie podobno bardzo dobra ziemia, z reguły jest porośnięta wzdłuż i wszerz pokrzywami.
Jeśli chodzi o nasłonecznienie to też jest wyśmienite w tej kwestii nic nie powinno przeszkodzić roślinkom
Chciałbym spytać w jakie nawozy czy preparaty (np na pleśń) się uzbroić aby mieć to cały czas pod ręką? Takie, które przydzadzą mi się na pewno.
Odnośnie przygotowania zabezpieczenia plantów przed zwierzyna i uszkodzeniami mechanicznymi już sporo zgłębiłem na forum lecz odnośnie nawozów nie mogłem nic konkretnego znaleźć jeśli chodzi o outdoor.
Nie chce też tych roślinek przenawozić i chcialbym przeszkadzać im jak najmniej.
Sama ziemia naturalnie pewnie za wiele nawozow sama w sobie nie potrzebuję, wstępnie myślałem o dolomicie oraz zrobieniu nawozu z pokrzyw. Może jakieś preparaty na późniejszy okres roślinki np coś na kwitnienie żeby ja delikatnie wspomóc?
We wszystko będę się uzbrajał w tym samym sklepie najprawdopodobniej przez internet (i sklepie, który polecacie na forum). 

Pozdrawiam :plant:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Godzinę temu, WeedLover napisał:

Nothern Light Auto oraz Royal AK

słuszne odmiany

ale nie zostawaj przy samych auto, weź też normalne, wtedy zobaczysz różnicę ? także coś z indici byle by szybkiego. 

Godzinę temu, WeedLover napisał:

Chciałbym spytać w jakie nawozy czy preparaty (np na pleśń) się uzbroić aby mieć to cały czas pod ręką?

jak się pleśń pojawi to lepiej ścinać

1 godzinę temu, WeedLover napisał:

wstępnie myślałem o dolomicie oraz zrobieniu nawozu z pokrzyw.

olej to, za 20zł kupisz w growshopie nawóz na kwitnienie, na wegetacje nie trzeba

 

 

Nawozy to już kwestia indywidualna, zależy od wszystkiego... na start dużo nie wydawaj ale nawozy kup w growshopie a nie jakiś syf z marketu... 

 

Gleba to podstawa, także weź ją z growshopu, i dołki minimum po 20L. 

Gleba najlepiej typu Light Mix.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć, dzięki za odpowiedź,
Mam jeszcze takie pytanko, mianowicie- jak myslisz czy ta gleba, ktora jest tam naturalnie mogła by dac rade? Rozumiem, ze na pewno ciezko Ci ocenic przez forum ?. Podobno jest swietna pod codzienna uprawe (tesciowa zabiera ja z miejscowki do wlasnego uzytku) czy jednak kupic glebe? Moze jakis sposob na sprawdzenie tej naturalnej, ktora tam jest? Nie chodzi o oszczednosc tylko czy jest rzeczywista potrzeba zeby te glebe wymienic, jak oceniasz?
Na codzien rosna tam spore pokrzywy i dosc sporo wiec moze tez pomoga troche przy maskowaniu byleby slonca za duzo nie braly dla siebie ?
Pozdrawiam!

Ps. wlasnie we wszystko bede sie zaopatrywac w growshopie bo widzialem, ze polecales tez w innych postach nie raz :). 

Edytowane przez WeedLover
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie, nie ma potrzeby kupywać jeżeli jest dobra gleba. Najlepiej czarnoziem spod pokrzyw, ja wyrywałem pokrzywy, wykopywałem glebę i ją oczyszczałem z korzeni itp. 

Ale przekopać dół 20/30L na planta musisz, i wtedy dajesz taką glebę. 

 

Ogólnie jak rosną dorodne pokrzywy to jest bardzo dobra gleba ? Ale tylko na wegetacje, później na kwitnienie trzeba dać nawozu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O 1.03.2019 o 16:11, Vito napisał:

Nie, nie ma potrzeby kupywać jeżeli jest dobra gleba. Najlepiej czarnoziem spod pokrzyw, ja wyrywałem pokrzywy, wykopywałem glebę i ją oczyszczałem z korzeni itp. 

Ale przekopać dół 20/30L na planta musisz, i wtedy dajesz taką glebę. 

 

Ogólnie jak rosną dorodne pokrzywy to jest bardzo dobra gleba ? Ale tylko na wegetacje, później na kwitnienie trzeba dać nawozu.

Jasne na kwitnienie wrzuce cos z growshopa, a jeszcze tak spytam myslisz, ze warto dorzucic do tej przekopanej ziemii perlitu zeby troche napowietrzyc i lepsza wilgotnosc zachowac? Czy odpuscic i tylko sie skupic na nawozie przy kwitnieniu?
 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Reply to this topic...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+