Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
thc-thc.com seedstockers.com

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Gapo

White Widow AF, LED 215w

Recommended Posts

Gapo   

Nasiona:  White Widow Feminised AF (nasiona zamawiane przez znajomego spytam sie napisze firme)
Oświetlenie: LED 215w (pobór mocy 100w)
Fotoperiod: 20/4
Box: 45x45x110
Podłoże: 70%coco x 30% kompost kwiatowy
Donice: 3-4L
Nawozy: Jeszcze bez 
Wentylacja: 2 wiatraki wylotowe 1 wlot 1 na planta
Dodatkowe info: Ściany Mylar Diamond  Pierwsza Hodowla :D

Temperatura 26-31C  

Siemanko mam mały problem jakoś dziwnie żółkną mi liście od dołu :/ powiem że to moja pierwsza uprawa i światło LED może było za blisko na początku jakieś pomysły?

PhotoPictureResizer_170909_140413328_crop_450x331.jpg

Miś   

W czym siedzi?, mierzysz pH? czym podlewasz?

Gapo   

Woda od stana bez nawozów na razie ziemia to Coco 70% i 30 torf pH 6 do kwiatów i perlit a teraz pH nie sprawdzałem dziś sprawdzę

A lampa 215w full spec led 20/4 box 45x45x120 plant White W auto fem

Kurde bo zapomniałem temperatura jest od 28-32°C

Miś   

Jak kranówa, to na pewno za wysokie pH :) Jak masz kokos, to nie mieszałbym jeszcze perlitu do tego. W kokosie mogłaby być głodna, ale przez ten dodatek torfu nie powinna być w takim stadium, także bardziej obstawiałbym pH :) 

Gapo   

Dziś postaram się zrobić test pytanko troszkę zawalilem sprawę bo za blisko LED trzymałem może też być od tego?

Perlit jest tylko na powierzchni aby ziemia nie wysychała za szybko

zasobnik   

Albo pH albo temperatura. Ewentualnie za często podlewana. A perlit jeśli tylko na wierzchu to go zdejmij bo mija się to z celem

Vito   

to nie wina perlitu, perlit jest obojętny, i można go zmieszać z kokosem :) ale przy tym ledzie i bez systemu nawadniania to bez sensu.

Możliwości dlaczego żółknie:

- za wysoka temperatura 

- straszna kranówa

- kokos na pierwszą uprawę to zły wybór, to kokos z growshopu czy z supermarketu ? Poczytaj o uprawie w kokosie na forum.

Podałeś jej coś ? Jakiś nawóz ?

Gapo   

Z eBay ten Coco nawóz nie dawałem ale ta temperatura mnie martwi muszę więcej wiatraków dać 😄 bo raz miałem z 34 stopnie 

Ale Coco chyba jest dobre na nim hoduje kaktusy bo jestem miłośnikiem i rosły jak na drożdżach

Gapo   

Mały update pH w normie 6 jeżeli chodzi o liście to tylko te dwa na dole są żółte reszta spoko ładnie rośnie podlałem nawozem i wsadziłem jeszcze jeden wiatrak temperatura spadła do 28°C zdjęcie z przed 2 dni bo nie miałem czasu ogarnąć nowego ale jakieś dodam soon 

PhotoPictureResizer_170909_140823659_crop_376x364.jpg

Vito   

na h*j ten nawóz ? Właśnie takie podlewanie nawozami w stanie rzekł bym sadzonki prowadzi później do wszelkich problemów... Taka mała roślinka nic nie potrzebuje... Na samej wodzie rosła by dużo lepiej... Ale to Twój ogródek :) 

Gapo   

Nie no spoko dzięki za podpowiedź bo ja to noob jeszcze mój pierwszy raz :) jak dziewica hehe mam małe pytanko jak to jest z LED jak daleko powinny być od rośliny w różnych stadiach rozwoju ?

Gapo   

Led to sa 215w ale pobierają 100w :) hehe ten duży wiatrak to tylko teraz tak stoi bo muszę go do boku przyczepić ale temperatura spadła powietrza

PhotoPictureResizer_170909_140909393-900x1600.jpg

Vito   

Ja bym to tak zostawił w spokoju, lał samą odstaną wodę i jej nie dręczył :)

Może dopiszesz wymagane info i przerobimy ten temat na growlog ?

Gapo   

Jestem w robocie następne 2 dni ale na wolnym zrobię bo na końcu chce fotorelacja LED zrobić :) czy to spoko że takie ciężkie opadnięte są te liście? 

RE1_1569x1050-784x525.JPG

DSC_2012_1569x1050-784x525.JPG

DSC_2013_1569x1050-784x525.JPG

Vito   

Dopisz te dane a ułatwią one w szukaniu przyczyny i przerobię ten temat na growlog:

Nasiona: 
Oświetlenie: 
Fotoperiod:
Box: 
Podłoże: 
Donice:
Nawozy: 
Wentylacja: 
Dodatkowe info: 

Gapo   

No własnie liczyłem od wsadzenia w ziemie 21 dni słabo coś musiałem zrąbać ale odpaliłem 2 pestkę Northen light AF

Vito   

bo do kokosa trzeba mieć mierniki pH i Ec, zasadź na zwykłej glebie typu light mix bez żadnych kompostów i innych wspaniałych pomysłów a będzie 100xlepiej :) 

Gapo   

Zmieniłem wystrój i wentylację chyba ww idzie do kosza i zamówię nowe pestki i odpalę bo zapomniałem pringelsy to kable tam pochowane do wiatraków 

2017-09-15-18-26-59.jpg

2017-09-15-18-26-20.jpg

Guest
This topic is now closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.