Jump to content
nasiona marihuany, nasiona konopi
thc-thc.com seedstockers.com
Sign in to follow this  

Recommended Posts

trysek   

Witam Wszystkich

Mieszkam poza terenem PL więc pomyślałem że spróbuje znów coś posadzić. Kiedyś miałem swojego boxa i automaty.

Technologia idzie do góry a pytań więcej.

Otóż tak, który z nich będzie lepszy ? ktoś posiada takie, zależy mi na rozmiarze boxa 0,25m2, - starczy mi na początki zabawy a raczej ciąg dalszy.

Biały lub Diamond który wybrać ?

http://allegro.pl/growbox-50x50x100-w-namiot-uprawowy-lampa-sodowa-i6900971523.html

Posiada ktoś od nich namiot ? solidny ? nie przepuszcza światła ? 

po Tych testach niby biały lepszy ? co myślicie o tym.

czy lepiej dołożyć i kupić jakiś inny ? Jeżeli tak to jaki ? 

następne pytanko.

Chce zrobić lampę led, trzeba na cree ? posiadam trochę chińskich power ledów z budowy belki led do akwarium.

trzeba czerwone i niebieskie ? nie można ich zastąpić "Full Spectrum" ? czy muszą być koniecznie Niebieskie/czerwone ?

Ile takich ledów i jakich bym potrzebował na taki box ?

Edited by trysek

Miś   

Można Full spectrum, możesz potraktować jak CFL'e, i liczyć lumeny :) 

Ja mam od nich 2 box'y. W pierwszym doczepić się mogę do może zbyt cienkich rurek, które się gną, ale w drugim większym już nie ma tego problemu, bo rurki są grubsze, także jak będziesz tam box'a brał, to powiedz, żeby dali ci grubsze :)  Rurki mają tylko z PCV,  z "ameliniowych" nie robią :D 

trysek   

Materiał Dość gruby ? nie ma problemu ? bo to dość tanie boxy, mógłbyś mi powiedzieć jaka wentylacje zastosować ? wystarczą wentylatory komputerowe 120mm ?

i Jak myślisz co z środkiem ? Biały czy diamond ?

Miś   

Materiał ok, na zamku wszyty pasek, coby nie prześwitywało nic, czasem się zacina przy zamykaniu, ale to kwestia wprawy :) Komputerowe wystarczą, chyba, że filtr podłączasz.

A co do środka, to white.

trysek   

Filtr nie wiem hmm.. będzie to kwestia późniejsza, jak będzie mocno czuć to bym dołożył, tzn. można coś wykombinować aby na chwilę obecną śmigało na wentylatorach od kompa a później dołożyć filtr ?

trysek   

Czyli wybrać otwory na 120mm ? i do tego można będzie dołożyć filtr ? sorki ale nigdy filtra nie używałem przy poprzednich uprawach( nie było potrzeby) teraz taka potrzeba może być nie jestem pewien, a co do roślinek ile tam wsadzę ? 3 automaty wejdą? no i mam problem z lampka :) chciałbym sam zrobić panel led, lecz o ledach cree zielony jestem. 

Miś   

Przynajmniej na górze, do filtra, rękaw 125. Do rękawa zamontujesz też wentyl komputerowy, a rurę wentylacyjną z filtrem do kwadratowej klapki już nie bardzo. 3 Auto pewnie i wejdą :) 

Vito   

Miałem BBS Silver, Secret Jardin, kilka starszych HomeBoxów, teraz mam najnowsze HomeBox Ambient White i moim zdaniem są najlepsze :)  

trysek   

a jak z lampa ? ogółem zrobiłbym sam :D dostep do Chińskich ledów nie problem, zdolności posiadam :) tylko ile i czego na taki metraż ? jakich diod i ile ?