Skocz do zawartości
thc-thc

grower

ocena growboxa


Sahtaro

Recommended Posts

Witam, jestem w trakcie budowy growboxa o wymiarach 35/45/90 z plyty OSB. Oświetlenie 6x23W 2700K Osram STAR w każdej 1600lm. Wentylacja 2 wentylatory komputerowe 125x125 (po jednym na wlot i wylot) oraz dodatkowy pewnie taki sam do środka w celu cyrkulacji powietrza. Wymyslillem montaz filtru weglowego w redukcji 100 mm jak na zdjeciu i zalac silikonem zeby sie porzadnie trzymalo. Chcialem wsadzic do tego 2-3 roslinki w dolniczkach po 7l (kwadrat). Dokladnie mowiac to 3xAK47 AF. Oczywiscie wlot na dole i wylot na bocznej scianie u gory. Sufit boxa obkleilem srebrna folia, sciany i podloge zamierzam obkleic kocem ratowniczym. 

Martwie sie troche oswietleniem. Z kalkulatora wychodzi ze potrzebuje okolo 8000lm, a z aktualnego oswietlenia otrzymuje 9600lm. Zastanawiam sie czy nie dolozyc ze 100zl i kupic HPS 150W caly zestaw. Zarowki moge oddac bo od znajomej hurtowni bralem wiec luzik. Druga sprawa dotyczy odblysnikow. Czy potrzebuje takowe jesli obkleilem sufit?

Ziemie dobralem aby miala wysoki wskaznik PH. Posiada okolo 6,7PH, do tego mam biohumus, planton K i ukorzeniacz do roslin kwitnacych.

Co myslicie Pany? Jest to moja pierwsza uprawa wiec prosze o wszelkie rady i zjeby. 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Odbłyśnik będzie pewnie lepszy niż wyklejenie sufitu "srebrną folią", ale nie widziałem profesjonalnych odbłyśników na 6 CFL'i :) Dużo lepiej HPS, już 100W wystarczy. Planton bym sobie darował, bo to chemia straszna, Try pack z biobizza można kupić już za trochę ponad 40zł. Przyda się jeszcze pewnie miernik pH do wody, na alledrogo najtańszy za ok 40zł.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Myslalem zeby kupic miernik ph wlasnie z allegro ale nie bylem do konca przekonany. Odblysnik moglbym wykonac sam z kawalka blachy aluminiowej, chyba najlepiej byloby z blachy do ciasta z tego co widzialem na forum. Pytanie czy kupowac caly zestaw czy wszystko z osobna do hps?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Ze wzgledu na niski budzet na indoor 2 nasionka na probe nie bede inwestowal przy tym. Po pierwszej uprawie zakupie hos 150w+. Na outdoor mam przygotowane 10 automatow i zastanawiam sie na regularnymi kilkoma.
Czyli w tym momencie mam 6x23W 1600lm 2700K, temperatura utrzymuje sie w granicach 29.1 w ciagu dnia rosliny, a w nocy spada do 24.6. Wilgotnosc na poziomie 45% w ciagu dnia, po dolozeniu miseczki z woda wzrosl poziom wilgotnosci do 54%. Zobaczymy jak bedzie to wygladac na 2 dni jak wstawie doniczki. Do boxa trafia 1xAK47 1xKingsKush/Power Plant XXL. Ktory sadzicie lepiej poradzi sobie na indoor? Planowany trening to LST byc moze sog.

Pozdrawiam icon_biggrin.gif

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+