Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Ibuprofen, paracetamol a THC?


pale tylko w soboty

Recommended Posts

Co to ibuprofenu: http://kopalniawiedzy.pl/marihuana-THC-ibuprofen-niesteroidowe-leki-przeciwzapalne-tetrahydrokannabinol-cyklooksygenaza-2-COX-2-hipokamp-pamiec-uczenie-skutki-uboczne-Chu-Chen,19220

van_mij (Martijn), CC

Naukowcy opisali szlaki molekularne związane z upośledzeniem pamięci i uczenia przez marihuanę. W artykule opublikowanym na łamach pisma Cell dowodzą, że efektom ubocznym można zapobiec (lub zmniejszyć ich nasilenie), stosując ibuprofen.

Nasze badania rozwiązały [...] zagadkę, w jaki sposób stosowanie konopi wywołuje problemy neuronalne [synaptyczne] i pamięciowe. Wyniki sugerują, że medyczne zastosowanie marihuany można rozszerzyć, jeśli pacjenci będą jednocześnie przyjmować niesteroidowe leki przeciwzapalne, takie jak ibuprofen - opowiada główny autor studium Chu Chen z Uniwersytetu Stanowego Luizjany.

Zespół odkrył, że u myszy tetrahydrokannabinol (THC) podwyższa stężenie enzymu cyklooksygenazy 2 (COX-2) w centrum pamięciowym mózgu - hipokampie. Później wykazał, że leki bądź techniki genetyczne prowadzące do obniżenia poziomu COX-2 zapobiegają problemom pamięciowym i nieprawidłowościom neuronalnym związanym z powtarzalną ekspozycją na THC. Jako że ibuprofen jest inhibitorem COX-2, wydaje się, że akademicy wpadli na trop nieskomplikowanej metody zwalczania skutków ubocznych stosowania marihuany.

Chen i inni zauważyli ponadto, że w modelu mysim THC ograniczał uszkodzenia neuronów w przebiegu choroby Alzheimera. Efekt utrzymywał się przy jednoczesnym podawaniu inhibitora COX-2.

 

,także może działać wręcz pozytywnie. Co to paracetamolu, to nie wiem, najlepiej skonsultować się z lekarzem, bądź farmaceutą :laugh:

A od siebie, zamiast chemii, mogę polecić np. czosnek :)

 

 

Link to comment
Share on other sites

O 18.02.2017 o 16:09, pale tylko w soboty napisał:

Jestem przeziębiony, biorę "choligrip" i mam ochotę zapalić.
Czy to dobry pomysł? Pozdrawiam

Jak bierzesz to lepiej przestań. To i tak nic nie działa.Lekarstwa reklamuje się teraz więcej niz cukierki a to zwykły lobbing.

 Łapię przeziębienia z żoną bardzo często. Dzieci przynoszą pełno syfu z przedszkola ;) Robiłem pare razy experymenty biorąc gripexy ferwexy oraz nie biorąc tego gówna (moja żona też zawsze leczy się takimi specyfikami) i nigdy nie było różnicy. Czy brałem to gó**o czy nie i tak przeziębienie przechodziło nam równo. 

A palenie nigdy nie przeszkadzało w chorobie. Gdy nie paliłem w trakcie to tylko dlatego ze nie miałem ochoty. Często poprawiało apetyt :)

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+