Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Benefity picia soku z surowych konopii


Recommended Posts

SOK Z KONOPI? NA ZDROWIE! BENEFITY PICIA SOKU Z SUROWYCH KONOPI

Lista prozdrowotnego wykorzystania konopi zdaje się nie mieć końca. Z roślin pozyskujemy susz, ekstrakty, olej, czy nasiona, które stosować można na wiele sposobów. Surowe soki konopne to mało jeszcze znana w Polsce metoda stosowania tej niezwykłej rośliny. Trend ten został rozpropagowany w Stanach przez dr. Williama Courtneya – specjalisty od diety konopnej.

Jakie zalety ma picie soku z konopi?

Jak się okazuje spożywanie surowych części konopi samodzielnie lub pod postacią soków ma bardzo korzystny wpływ na organizm człowieka. W surowych konopiach znajduje się bogactwo kwasów kannabinoidowych (THCA, CBDA). To najlepsze rozwiązanie szczególnie dla tych, którym zależy na dostarczeniu dobrze wchłanialnej dawki kannabinoidów. Pijąc lub jedząc konopie w pełni korzystamy z ich dobroczynnego, leczniczego działania – jednocześnie podana doustnie w surowej postaci ma bardzo słabe właściwości psychoaktywne.

Jak spożywać surowe konopie?

Jadalne są wszystkie części rośliny. Liście możemy dodać do sałatki, pozostałe części rośliny świetnie sprawdzą się jako dodatek do warzywnych i owocowych koktajli. Śmiało możemy eksperymentować w kuchni i dodawać części surowych konopi do różnych dań, jednak najszybszym i najbardziej efektywnym sposobem na spożycie surowej konopi jest zrobienie soku. W tym celu możemy skorzystać np. z sokowirówki.

Ważne! Jeśli chcemy uniknąć psychoaktywnego działania konopi musimy pamiętać, aby nie podgrzewać przygotowanej potrawy/soku, gdyż podnoszenie temperatury doprowadza do przekształcenia postaci kwasowej THCA do psychoaktywnego THC.

W przypadku jakich schorzeń warto sięgnąć po surowy sok konopny?

Dostarczanie kannabinoidów do organizmu może pomóc w walce z takimi dolegliwościami jak między innymi:

 • przewlekłe stany zapalne,
 • nudności,
 • stany lękowe,
 • depresja,
 • nowotwory,
 • padaczka.

Przekonała się o tym m.in. Kristen Peskuski, która dzięki regularnemu piciu soków z konopi wyleczyła szereg zdiagnozowanych u niech schorzeń takich jak reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty czy endometrioza.

Źródło: https://medycznamarihuana.com/sok-z-konopi-na-zdrowie-benefity-picia-soku-z-surowych-konopi/

 • Upvote 1
Link to comment
Share on other sites

Dzięki Miś, kozak dawka wiedzy! Kurczę, szkoda, że nie wiedziałem o tym ze 2 miesiące temu, bo sporo potencjalnego materiału na sok poszło na straty. Heh, jakbym jadł sałatkę z dodatkiem charakterystycznych liści konopnych gdzieś na mieście to założę się, że ludzie patrzyli by się na mnie jak na jakiś margines społeczny :D

Daję link do filmiku ze źródła: (żeby każdy widział jakie to proste -> podobno jest spoko np z wodą kokosową lub różnymi sokami).

 

Link to comment
Share on other sites

 • Vito locked this topic
 • Vito unlocked this topic

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

 • Recently Browsing   0 members

  • No registered users viewing this page.
×
×
 • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+