Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

Recommended Posts

Witam.

Postanowiłem wyciągnąć sprzęt z szafy bo wpadła mi po taniości lampa LED więc w celach testowych zmontowałem taki zestaw:

Box DS60(60x60x150) + Marketowy wentylator kanałowy 298m3/h 40dB + SunSpect 300W(poboru jakieś 130W) + nawilżacz powietrza ustawiony w pobliżu wlotu powietrza.

Na wentylator zrobiłem sobie skrzynię wytłumiającą a dodatkowo zamontowałem izolowane kanały wentylacyjne (póki co troszkę za duże, kupiłem 160mm ze względu na wentylator 150mm ale wloty do boxa mam 100mm dlatego też zamówione zostały redukcje 150/100mm i przewody 100mm żeby to ze sobą ładnie spasować).

Teoretycznie na wlocie ciągnie ładnie, temperatura w pomieszczeniu z boksem to (w chwili obecnej) 22.5*C,

a w boksie pod lampą 31*C!

Lampa póki co ma szybkę(pleksę) ale nie ma tam gorąco (nie ma o czym mówić w porównaniu z HPSem 150W) a maluchy się nie wyciągają od gorąca.

Załączam zdjątko jak to to wygląda. Jakieś porady bądź wizje przemaglowania tego zestawu?

 

20160613_134715.jpg

Pozdrawiam!

Link to comment
Share on other sites

Niestety ale wymiary Twojego boxa są za małe, gdybyś miał przynajmniej 180 wysokości... Może jakaś mała przenośna klima do pokoju ? Albo większy box :) 

Trochę tak dziwnie to wygląda na zdjęciu, gdzie odprowadzasz powietrze z boxa ? Wymiana powietrza dla roślin to bardzo ważna sprawa.

Link to comment
Share on other sites

Na widocznym różowym ;) sznurku rura wylotowa jest lekko podwieszona i wyrzuca powietrza za boksa, w kąt. Świeże powietrze jest zasysane z niewidocznego na zdjęciu miejsca zaraz obok nawilżacza który na zdjęciu jest widoczny z lewej strony boksa na ziemi.

Dziwią mnie te temperatury bo takie same miałem z zamontowanym HPSem 150W w mieszkaniu w którym dochodziło do 30*C :/ wtedy chodziła klima.

Kupiłem mocniejszy wentylator i wentylowaną lampę LEDową i tutaj znów takie coś

Może jakaś przeróbka boksa? Otwarcie dodatkowego wlotu (DS60 ma takie siatkowane dodatkowe okienko z lewej strony)? Dodatkowa klima nie wchodzi w grę, dlatego też pozbyłem się HPSa na rzecz lampy LED, żeby nie babrać się z dodatkowymi kosztami i osprzętem.

Link to comment
Share on other sites

Wylot wyprostowany (idzie teraz poziomo) dodatkowo nawilżacz wcisnąłem do środka co było nie lada wyczynem.

Teraz po jakimś czasie, temperatura centralnie pod lampą 29.5*C a w kącie z tyłu z lewej strony 26*C.

Pomiary wykonywane termometrem z Ikei oraz stacją pogody z Chin, czekam na zamówiony miernik temperatury i wilgotności na sondzie, wtedy odczyty powinny być bardziej miarodajne aczkolwiek wątpię by się drastycznie różniły.

Otwarte oba wloty z lewej strony, mieszający z tyłu centralnie skierowany pod lampę żeby wydmuchiwać ciepłe powietrze.

 

Mam zamiar też wrzucić worek Boost Buddy CO2  bo wiem że przy wyższych temperaturach dodatkowy CO2 jest wskazany aczkolwiek słyszałem że stosować od 3 tygodnia życia rośliny - prawda czy fałsz?

Link to comment
Share on other sites

Ja korzystałem z butli i tego worka, butla dawała porządne efekty a ten worek ciężko powiedzieć, miałem go od samego początku, moim zdaniem można śmiało od samego startu podawać dodatkowe co2 :) 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Wszystko ładnie cacy, temperaturka w większości 25*C a wilgotność 65%.

Problem mam inny. Krzaki mają nieco ponad 2 tygodnie a w mieszkaniu już pachnie ;) Muszę kupić filtr.

Teraz pytanie, mam marketowy kanałowy ~300m3/h do którego mam zamiar kupić regulator UNI-1 (bo podobno nie powoduje buczenia) żeby sobie jakoś też tą wichurę regulować ale jaki do tego kupić filtr węglowy (jakie parametry) żeby przynajmniej te 2 uprawy wytrzymał (chyba że regeneracja tania to wszystko jedno) ? 

Link to comment
Share on other sites

hehe to nie regulator powoduje buczenie tylko silnik wentylatora.

Masz wentylator 300m3/h to i filtr powinieneś mieć 300m3/h.

Jak masz stary filtr to dokupujesz tylko filtr wstępny i węgiel do filtrowania powietrza. Potem tylko wiertarka i nitownica, a filtr jak nowy :) 

Link to comment
Share on other sites

  • Vito locked this topic

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+