Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Brainstorm słaby wzrost, czy normalne


Daro992

Recommended Posts

Witam ponownie.
Po ostatnich nieudanych doświadczeniach z Auto Blueberry które zaatakowała pleśń pomimo nieocenionej pomocy PanikaGoryla, postanowiłem zaopatrzyć się w odpowiednie środki do uprawy tj :

 

Nasionko to Brainstorm od Dutch Passion ze sklepu THC-THC

 

Ziemia Biobizz All Mix

mniejsza doniczka 0,5L podziurkowana na kształt doniczki hercules aby powietrze dochodziło do korzeni

tester pH w kroplach
podkorzeniacz, żeby roślina zbudowała lepszą bryłę korzenia

w najbliższym czasie dojdzie nawilżacz powietrza.

 

Roślinka ma równo tydzień i wygląda jak na zdjęciu, nie wiem czy to dobrze czy nie.

podlewana co 2-3 dni, zależnie od stopnia "suchości" gleby niewielką ilością wody przefiltrowanej filtrem brita i dodatkowo odstanej minimum 24h.

 

Box 50x55x110cm (dl.wys.szer)

FP 20/4 światło 4x23W CFL (4x1600lm)6400lm łącznie 6500K

temp. w boxie przy włączonym świetle od 26 do 31 stopni///20-22 stopnie przy ciemnym

wilgotność to przy świetle ok 35-43% i ok 60-70% przy ciemnym.

Czy użycie podkorzeniacza to był błąd? na opakowaniu było napisane że można stosować do nasion, niestety nie stać mnie jak na razie na RootJuice więc muszę ratować się takimi specyfikami.

 

Po czym poznam, że roślina buduje bryłę korzeniową? nie chcę grzebać w ziemi bo uszkodzę korzeń jakikolwiek on jest.

Jeśli coś ma Wam pomóc ocenić czy dobrze zacząłem drugą uprawę mogę dosłać więcej zdjęć boxa, światła itp.

post-43656-0-65429800-1456161337_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dokładnie to samo co u mnie :D Czerwona łodyga i powolny start. 

Myśle że będzie ok. U mnie jakoś idzie. 

Czy nie masz przypadkiem wlotowego wiatraka prosto w doniczkę? Chociaż skoro piszesz że w nocy 20-22 to raczej nie zimne korzonki :) Nie doszedłem dlaczego tak jest. Podobno pierwsze 7 dni buduje właśnie korzeń. Czekaj... nic więcej zrobić nie możesz. Myślę że wystartuje :D

 

PS. Te cfl to zwykłe energooszczędne typu "Tornado"???  Ja mam 2 takie po 23 czy 24 waty jedna bardziej niebieska druga żółta.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Za mało światła, na takiego boxa to HPS 150w

 

Przepraszam bardzo... czytałem już kilkakrotnie że hps na małe sadzonki nie jest też za dobry ze względu na temperaturę i wysuszanie ich.

Żarówki o których pisałem trzymam  5 cm nad sadzonką i jakoś rośnie.

Kolega tutaj ma 4 takie żarówki i jedną roślinkę...

Porównywałem z ostatnim, niestety przez konfitury, przedwcześnie zakończonym growlogiem @Drwala i po 14tu dniach życia dużo się nie różniły wielkością.

Wcześniejszy grow prowadziłem w tym samym czasie co @Scorp z  Pure AK i  jemu pod ledem a ja pod hps szło 2x szybciej... Myśle że problem tkwi w czymś innym

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Zapomniałem dodać że mam 2 wentylatory komputerowe 8cm. Pierwszy wyciągający na samej górze boxa a drugi mieszający na wysokości doniczki dmucha właśnie na roślinę z tym, że działa tylko pod 5v wiec nie dmucha mocno poza tym sondę od temp mam położoną obok roślinki w doniczce i temp jest ok wiec raczej nie schładza łodygi do takiego stopnia żeby coś jej się stało. Jeszcze jedno pytanie czy lepiej byłoby umieścić żarówki pod jakimś odblysnikiem? Np z blachy do pieczenia? Teraz wiszą na krzyżaku o długości 25cm z płyty OSB na łańcuszku. Żarówki to zwykle energooszczędne osram z castorama 23w 1600lm sztuka

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziś roślinka ma 2 tygodnie i zauważyłem że dolne liście są jakby ''karbowane''.

Są poskrecane, pofalowane i jakby zniekształcone. Do tego tak jakby liście po jednej stronie rozwijały się szybciej niż po drugiej stronie roślinki. Czym może to być spowodowane? Zdjęcia dodam troszkę później żeby zobrazować problem.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Więc to raczej wina korzeni? Roślinka niby rozwija się prawidłowo bo wg mnie rośnie nie najwolniej i pilnuje żeby jej nie przelewać więc chyba korzenie powinny się rozwinąć do tego stopnia żeby zapewnić normalny wzrost, poza tym za ok tydzień będę chciał przesadzić ją do docelowej doniczki i za moment sprawdzę ph ziemi

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+