Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Sprawy związane z out-em.


PanikaGoryla

Recommended Posts

Witam szanowne towarzystwo, ja i zapewne kilku kolegów z forum lubimy OUT'y z powodów mniej lub więcej oczywistych.

 

Jako że borykam sie akurat z problemem wyboru miejsca docelowego dla kilku dziewczyn(nie spota tylko w co je wsadzić) postanowiłem za radami  @ Zydek85 i @ Scooby-Doo aka Scorp załozyc ten temat.

 

Wiadomo im większy korzeń tym większy plant a donice nie pozwolą w pełni rozwinąc potencjału roślin przez ograniczone miejsce i i punkty  zawarte poniżej.

 

 Mam nadzieje że temat przyda sie wielu outowcom borykającym sie z problemem gleby bagiennej/podmokłej.

 

Mianowicie teren podmokły nie ma szans wsadzić nic w ziemie bo zwyczajnie zgnije, więc doniczki.

Doniczki nie można wkopać w taką ziemie ponieważ naciągnie od dołu.

 

 W worek też nie ponieważ brak drenażu i ew opady mogą spowodować zamknięcie wody w workach ew uparowanie plantów.

 

Doniczki nie wkopane/stojące na ziemi- przy wysokich temperaturach które często przekraczają 30^c

szybko zamienią sie w szybko wytracający wode pojemnik.

 

Dodatkowe podlewanie planta i wystawianie go na słońce,zaraz po podlaniu może spowodować oparzenia korzeni.

 

Wiadomo im mniej wizyt tym lepiej więc w okresie upałów trzeba by było codziennie odwiedźić spot co wiąże się z wykryciem spotów ew spotkaniem mundurowych, a wiadomo tego nie chcemy.

 

A więc tak chciałbym zachęcić do dyskusji oraz do dzielenia się doświadczeniem/ pomysłami wszystkich czytających ten temat.

 

1 pomysł to opona i podłozenie pod nią jakiegoś worka ew foli - niby ok ale czy nie będzie to to samo co sadzenie w donicach? przeciez opona tez sie nagrzeje a worek sprawi brak drenażu.

 

Zachęcam również Administracje forum i moderatora do przedyskutowania propozycji założenia działu związanego głownie z outdoorem, taka uprawa konopi outdoor i w tym temacie były by informacje związane z outdoorem. Tak wiem że jest od tego wiele innych działów,ale myśle ze przyciągnęło by to kilka osób na forum które mogły by pokazywac swoje dziewczyny i dzielić sie swoimi pomysłami i poglądami ponieważ nie każdy może uprawiać InDoor.

 

Szczególne podziękowania dla

@SmakMaroca999 za podstawowe informacje związane z sadzeniem w donicach/workach.

@Scooby-Doo aka Scorp za namówienie do załozenia tematu

@ Zydek85 za namówienie do załozenia tematu

 

pozdrawiam i zachęcam do dyskusji ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do podlewania , pomimo że sadzę na podmokłym terenie  ( mój growlog z 2014 , udowadnia że da się posadzić na bagnach i doprowadzić panny do końca - lustro wody 10 cm poniżej gruntu  , w tym sezonie chcę zrobić podwieszony baniak 5 l lub więcej jak się uda skombinować baniak z wody co piją ludzi w biurach itd.

 

Baniak se wisi nad doniczkami , z niego wychodzi wężyk plastikowy , który jedzie kolejno nad każdą doniczką.

Dziurki nad każdą doniczką , a żeby ustawić skraplanie jak w kroplówce , na wężyku kawałek drucika , który skręcamy do odpowiedniego nam porządanego poziomu.

 

Zrobię niebawem test na 5 l ile będzie skraplał czasu taką ilość wody.

Oczywiście jest to rozwiązanie żeby nam krzaki nie uschły doszczetnie ,a nie po to żeby je nam nawodnić jak trzeba.

 

Dobrym rozwiązaniem są i będą kopce ziemi , ja mam miejsce z czarnoziemem , więc mogę sobie pozwolić.

 

Do tego lusto wody jest prawie przy gruncie , więc planty sobie będą sączyć ( tak mi się wydawało w 2015 , ale coś korzenie chyba były za płytko , lub tak szybko schła gleba ).

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Co do podlewania , pomimo że sadzę na podmokłym terenie  ( mój growlog z 2014 , udowadnia że da się posadzić na bagnach i doprowadzić panny do końca - lustro wody 10 cm poniżej gruntu  , w tym sezonie chcę zrobić podwieszony baniak 5 l lub więcej jak się uda skombinować baniak z wody co piją ludzi w biurach itd.

 

Baniak se wisi nad doniczkami , z niego wychodzi wężyk plastikowy , który jedzie kolejno nad każdą doniczką.

Dziurki nad każdą doniczką , a żeby ustawić skraplanie jak w kroplówce , na wężyku kawałek drucika , który skręcamy do odpowiedniego nam porządanego poziomu.

 

Zrobię niebawem test na 5 l ile będzie skraplał czasu taką ilość wody.

Oczywiście jest to rozwiązanie żeby nam krzaki nie uschły doszczetnie ,a nie po to żeby je nam nawodnić jak trzeba.

 

Dobrym rozwiązaniem są i będą kopce ziemi , ja mam miejsce z czarnoziemem , więc mogę sobie pozwolić.

 

Do tego lusto wody jest prawie przy gruncie , więc planty sobie będą sączyć ( tak mi się wydawało w 2015 , ale coś korzenie chyba były za płytko , lub tak szybko schła gleba ).

 

 

niestety kopce odpadają za mokro,paten ze skraplaczem jak najbardziej  na +,

 

dzięki za zainteresowanie i obszerną wypowiedź pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

@Panika   Pogadam na dniach z ziomkiem, który już kilka sezonów ma za sobą na out.

 

Coś wymyślimy, spokojnie :trawka:

 

@Uszczelka  Odnośnie baniaka i tego wężyka, powinien być gruby wężyk ze względu na temp w lato, im wyższa tym cieńsza guma ulega większemu odkształceniu, także ,żeby ten drucik ustanawiający "skraplanie" po prostu  się nie zsunął .

Ja bym użył pajączka do nawadniania i Twojego baniaka. Kupny pajączek, przynajmniej jest pewniejszy bo do tego stworzony. Na allegro za paręnaście pln .

:puff:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Może by tak wkopać dużą donicę a w nią wsadzić mniejszą z plantem a dookoła w szpary nasypać ziemi żeby korzenie się nie nagrzewały?

Dobra opcja dzięki

 

@Panika   Pogadam na dniach z ziomkiem, który już kilka sezonów ma za sobą na out.

 

Coś wymyślimy, spokojnie :trawka:

 

@Uszczelka  Odnośnie baniaka i tego wężyka, powinien być gruby wężyk ze względu na temp w lato, im wyższa tym cieńsza guma ulega większemu odkształceniu, także ,żeby ten drucik ustanawiający "skraplanie" po prostu  się nie zsunął .

Ja bym użył pajączka do nawadniania i Twojego baniaka. Kupny pajączek, przynajmniej jest pewniejszy bo do tego stworzony. Na allegro za paręnaście pln .

:puff:

czekamy czekamy

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+