Skocz do zawartości
nasiona marihuany

seedbay

Masło i ciastka-pytania poczatkującego


dop

Recommended Posts

Witam serdecznie :)
Dopiero zaczynam przygodę z magicznymi ziołami i mam kilka pytań. Nie chciałem palić wiec swojego ziółka szybko się pozbywałem, ale ostatnio pomyślałem czemu nie-niestety mój zapas się wyczerpał-dlatego kupiłem kilka gram i pomyślałem o ciastkach(palenie czegokolwiek nigdy mi nie pasowało a jeżeli ciastka wyjdą dobre mam zamiar sprawdzać/tworzyć inne przepisy).

Poszperałem trochę po internecie i znalazłem przepis z ilości którą zamierzam obecnie na to przeznaczyć(5g) lecz mam do niego kilka pytań.

Przepis:

 

Masło:

 

"Do masła ekstra 200g o zawartości tłuszczu 82% dodałem 5g Maroca[Ja niestety nie znam odmiany].
Masło gotowało się 85 min., i po stwardnieniu ważyło 160g." [Tak w skrócie.]

 

Ciastka:(składniki mało ważne ale może ktoś będzie chciał wykorzystać przepis jeśli się uda)

 

1- masło THC 160g
2-cukier 80g
3- 1 jajko w całości
4- mąka 210g
5- orzechów cała szklanka
6- czekolady gorzkiej 3/4 szklanki
7- 3 łyżki wiórek kokosowych
8- łyżeczka proszku do pieczenia

Ciasto po zarobieniu warzyło 650g.

Rozwałkowałem ciasto na grubość około 4-5 mm i małą literatką ( taką o średnicy 3,5 cm) wycinałem kółeczka, których wyszło 51.
Piekarnik rozgrzałem na 160 stopni, i piekłem po 20 minut."

Do przepisu była dołączona informacja, że po 1 ciastku faza jest taka ze można się pośmiać, porozmyślać, po 2 "ujebać się" po 3 ...
I tu moje pytania:
Czy takie masełko będzie miało jakąś moc czy nie bardzo?

Jeśli tak to
Czy możliwe żeby przy takiej ilości jedno ciastko(waga około 10g) miało taką moc jak opisał to autor?(wiem że każdy reaguje inaczej ale chciałbym wiedzieć co o tym myślicie)

Czy temperatura i czas pieczenia jest odpowiedni?(osobiście dałbym wyższą temperaturę)

Czy zapach podczas pieczenia ciastek jest bardzo intensywny? I czy są jakieś sposoby na zminimalizowanie go?
Czy jak włożę ziółka do słoika z wodą na dzień potem zmienię wodę i tak kilka razy da podobny efekt jak wygotowanie kilka razy przed robieniem masła?czy coś zmieni w intensywności zapachu podczas przygotowywania ciastek czy nie?

Pozdrawiam i z góry dziękuję za odpowiedzi :)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1.pyt Nie bardzo, za dużo masla na taka ilosc. Ja z 200g robie z 16-20g i te masło zmiata.

2.nie troche u koloryzował.

3. Zła temperatura wypieku

4.Nie jest wyczuwalny.

5.Nie rób tego, bo to nic nie da, a zapach i tak nie jest intensywny, podobny do gotowanego szpinaku.

 

Polecam czekoladke do picia https://trawka.org/topic/32278-goraca-czekolada-konopna-goraca-czekolada-konopna-cannabis-hot-chocolate/

a tu maslo https://trawka.org/topic/33056-maslo-konopne-cannabis-butter-najszybsze-i-najprostsze-maselko-z-grama/

 

Jak i kilkadziesiąt innych sprawdzonych przepisów Przepisy Konopne

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo dziekuje za tak szybką odpowiedz :)

Chyba poczekam z ciasteczkami do swojego zbioru bo troszke szkoda kasy na to :P

A co do czekolady to jezeli Ty uwazasz ze jest mocna to ja- ktory poczatkuje z THC lepiej jak uzyje o polowe mniej masla bedzie ok czy lepiej np wypic ją we dwoje z takim skladem jaki jest?

Mogla bys podac tak mniej wiecej w gramach ile wychodzi tego "maselka z grama"?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+