Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Zestaw na start?


Stivciu

Recommended Posts

Witam, powróciłem po w sumie paru miesiącach, w tamtym roku eksperymentowałem z jednym nasionkiem z paczki (dla niekumatych: znalezione w woreczku z ziołem) takiego noname'a posadziłem w doniczce, ale nwm czy za późno czy co w każdym razie wgl nie dotrwał do fazy by okazać się dziewczynką lub chłopem, ale makumba była i było git jak na pierwszego krzaka :P to był zupełny spontan, teraz w sumie też ale miałem już trochę więcej wiedzy niz poprzednim razem i tutaj pada moje pytanko czy ten zestaw który widać na zdjęciach styknie na start? ew. co powinienem dokupić?
 

Nasiona: femi 3 x Early Skunk i regular 10 x Jack Herer od Sensi Seeds (oczywiscie nie wszystko naraz :D )
Box: narazie nie ma, na start pomyślałem z kolegą że po prostu (ma cały wolny pokój) narazie na podłodze się postawi, lampe powiesi nad a potem po nowym roku jak już troche listki podrosną czy coś to dopiero boxa, bo narazie na resztę poszło dużo kasy i czasu :P
Światło: hps 250w w growth i flower spektrum 

Odbłyśnik: standardowy e-40 

Wiatrak: narazie brak
Ziemia: zwykła (chyba bio) ziemia, wybrałem do kwiatków doniczkowych na balkon i w domu - chyba bedzie git
Nawóz: Hesi starterbox ((tutaj też się pojawia pytanie czy cały ten zestaw to już wszystko czego potrzeba? (jak czytałem opisy poszczególnych to wydawało się wszystko profesjonalne i wystarczające :P ))

 

I tutaj jeszcze jedno pytanko, taki hps 250w na ile krzaków starczy? bo narazie co prawda nie mamy z kolegą boxa ale bez sensu zaczynać sadzić nwm 5-6 krzaków jak do boxa, i lampa uciągnie tylko 3-4 :P dlatego super by było jakby ktoś pomógł no i w załączonych zdjęciach widać pełny zestaw. No i nie wiem jakie doniczki powinny być? i czy potrzebuję coś przed szkodnikami/robalami?

 
 
post-40537-0-89355900-1450367141_thumb.p
 
post-40537-0-83225200-1450367144_thumb.p
Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bez Boxa tracisz dużo światła.

Wentylacja do hps 250w to ze 150m^3/h

Ziemia do kwiatków sie nie nada będą problemy jest dość mocno nawożona chemicznie.

polecam jesli cie nie stac ziemie do warzyw.

co do nawozów ja moge polecić trypack BioBizz

hps 250w Box jak największy i ile roślinek zmieścisz

przyda sie nawilżacz powietrza,miernik ph iwiatrak mieszający

mam nadzieje ze pomoglem ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

a jak narazie nie mamy boxa, to coś sie stanie jak hps bd działać tak o w pokoju? ew. z oknem uchylonym ale wtedy bd chyba za niska temp, hm? skoro mowisz ze 150m^3/h musi iść, a co do ziemi to hmm pewnie masz spore doświadczenie ale ostatnim razem na tej samej ziemi ten eksperyment wyrósł mi duży krzak bez żadnych oznak niedoboru czy coś, pod koniec tylko liście żółkły jak już plant padał w sumie nie wiem czy od słońca czy od niedoboru już bo był spory a tylkko wodą podlewałem a nie miałem żadnego nawozu prócz jakiś chemicznych sztywcików do kwiatków a takich nie chciałem :P no i padł a tak to rósł wręcz jak szalony 

 

a co do boxa ; to jak ile roślinek zmieszcze? doniczka obok doniczki? zdaje sie że potrzebują więcej miejsca hmm? :) no i jakie doniczki? ile litrów? a najlepiej jakieś wymiary na oko, głebokości i szerokości bo w sklepie jakoś dziwnie litrów nie podają w tym co byłem ._.

 

miernik ph kupiony elektroniczny jak na zdjęciach widać ;)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+