Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Marihuana nie grozi życiu? Znany profesor obala mity o konopi i broni dr. Bachańskiego


Big Lebowski

Recommended Posts

74a12593a2fea02e51123611f4c0f0fc,640,0,0

 

Profesor Jerzy Vetulani, zwolennik depenalizacji narkotyków i legalizacji marihuany, od lat przekonuje, że konopie indyjskie nie szkodzą organizmowi. Swoimi poglądami dzieli się z mediami mainstreamowymi, jak i tymi mniejszymi. W ostatniej rozmowie tłumaczy dlaczego boimy się marihuany i ocenia głośną sprawę lekarza, który za jej medyczne stosowanie został zwolniony z pracy.
 
– Wolałbym, żeby mój wnuk palił marihuanę jak smok, niż siedział przez dwa lata w więzieniu – powiedział w jednym z wywiadów Vetulani. – Zmiany związane z paleniem są odwracalne. te uczynione przez więzienie już nie – dodał.
 
W rozmowie z Cannabis News ponownie to podkreślił dodając, że używanie marihuany w celach medycznych nie jest groźne, a wręcz przeciwnie – ratuje życie, bowiem lekarze, którzy ją podają, doskonale wiedzą, co robią. – Jeżeli mówimy o używaniu jakiejkolwiek substancji psychotropowej do celów medycznych, to tym samym w jakis sposób zmieniamy jej działanie - stwierdził. – I to widzimy po tym, że się zwykle nie uzależniamy od substancji, które bierzemy, żeby wyratować się z jakiejś sytuacji – tłumaczył.
 
Profesor Vetulani odniósł się do sytuacji doktora Bachańskiego, który, jak pisaliśmy niedawno którym pisaliśmy w naTemat, właśnie stracił pracy w Centrum Zdrowia Dziecka. Powody zwolnienia nie są znane, ale można domyślać się, że Bachański miał problemy z władzami szpitala – te zarzucały mu niesubordynację i oszustwo, on odpierał ataki, ale ostatecznie nie pracuje już w placówce. 
 
– Nagodnka grupy wściekłych ludzi, nie wiadomo z jakiego powodu – ocenił sytuację lekarza profesor Vetulani. – Z tego, co wiem doktor jest poświęcony swojej misji, którą jest leczenie dzieci, dla których nie ma już innego ratunku – stwierdził. Jego zdaniem, winne sytuacji są niechęć – głównie świata medycznego – do mariuhany oraz względy osobiste. One powodują "wydobywanie dziwacznych argumentów", w tym narażenia przez Bochańskiego małych pacjentów na utratę zdrowia i życia. – Proszę mi jednak pokazać kogokolwiek, komu marihuana odebrała życie – podsumował rozmówca portalu Cannabis News. 
 
Vetulani uważa, że nie tylko rządzący, ale i społeczeństwo po prostu boi się narkotyków, za który uważa się powszechnie – i błędnie – konopie indyjskie, swojego czasu traktowane jako całkowicie niewinną substancję. Ma on jednak nadzieję, że podejście Polaków się zmieni i powoli dostrzega, że to właśnie się dzieje. – Kropla drąży skałę nie siłą, lecz częstym spadaniem – przywołał znane powiedzenie. – Wszystkie inicjatywy czy ruchy dążące do zwiększenia wolności są pozytywne.
 
Link to comment
Share on other sites

Miło czytać takie wiadomości, szczególnie gdy ludzie cieszący się jakimś autorytetem wypowiadają się pozytywnie na temat cannabis. Brakuje tylko tego, żeby takie wiadomości podawano w publicznej telewizji. Jednak nie ma zmienia to faktu, ze wolnymi krokami zmierzamy do nieuchronnej depenalizacji marihuany ;)

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+