Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

(Pytanie) Miernik wilgotnosci gleby

wielko2

Recommended Posts

Witam Wszystkich mam nastepujace pytanie ostatnio zakupilem sobie wskaznik ktory mierzy ph gleby, wilgotnosc gleby i natezenie swiatla, i mam pytanie co do jego wiarygodnosci pomiarow, poniewaz podlewalem roslinke okolo 3 dni temu 1,5l wody o ph 6,2, nie zagladalem zbytnio ale dzisiaj wskaznik pokazal najmniejsza wartosc wiec znowu podlalem 1,5 l wody i tu moje pytanie czy mozna mu wierzyc i czy 10 dniowa roslinke mozna tak zalewac 1,5l wody co 3 dni jeszcze chcial bym dodac ze ta donica samorobka ma 6l . Wielkie dzieki za odpowiedzi na dole dodaje zdjecia wskaznika

post-41763-0-59453100-1446155842_thumb.j

post-41763-0-44746300-1446155851_thumb.j

nie masz chyba dziur w doniczkach, a to podstawa, 1,5l to zdecydowniae za dużo, szczególnie co 3 dni. jak masz w donicy bloto to kup inna donice z dziurkami, nową ziemię i przesadź do niej delikartnie uważając żeby nie uszkodzić korzenia. w ten sposób co robisz zaraz roslina ci uschnie bo zadusisz jej korzenie. podlewaj tylko w miare potrzeb, a ten miernik wypierdol, bo to szit.

No wlasnie dziur mam bardzo duzo i tu jest problem. Slyszalem ze jest metoda zeby podlewac do tad az pierwsza woda zacznie z dolu leciec, do tego ziemia nie wyglada na blotnista i bardzo zbita bo perlit duzo daje. Niewiem zobacze przysusze ja teraz z 5 dni, wtedy zaleje i bede na oko wiedzial ile wazy pusta a ile zalana. Dzieki za odpowiedz

ten szmelc od razu wywal. wez jakas wiertarke lub wkretarke i zrob kilka dziur od spodu doniczki zeby nadmiar wody spokojnie mogl splynac. podejzewam ze za 5 dni mozesz miec tam caly czas mokro. najlepiej sprawdz patyczkiem do ciasta czy jest sucho czy mokro.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+