Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

(Pytanie) Miernik wilgotnosci gleby


wielko2

Recommended Posts

Witam Wszystkich mam nastepujace pytanie ostatnio zakupilem sobie wskaznik ktory mierzy ph gleby, wilgotnosc gleby i natezenie swiatla, i mam pytanie co do jego wiarygodnosci pomiarow, poniewaz podlewalem roslinke okolo 3 dni temu 1,5l wody o ph 6,2, nie zagladalem zbytnio ale dzisiaj wskaznik pokazal najmniejsza wartosc wiec znowu podlalem 1,5 l wody i tu moje pytanie czy mozna mu wierzyc i czy 10 dniowa roslinke mozna tak zalewac 1,5l wody co 3 dni jeszcze chcial bym dodac ze ta donica samorobka ma 6l . Wielkie dzieki za odpowiedzi na dole dodaje zdjecia wskaznika

post-41763-0-59453100-1446155842_thumb.j

post-41763-0-44746300-1446155851_thumb.j

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

nie masz chyba dziur w doniczkach, a to podstawa, 1,5l to zdecydowniae za dużo, szczególnie co 3 dni. jak masz w donicy bloto to kup inna donice z dziurkami, nową ziemię i przesadź do niej delikartnie uważając żeby nie uszkodzić korzenia. w ten sposób co robisz zaraz roslina ci uschnie bo zadusisz jej korzenie. podlewaj tylko w miare potrzeb, a ten miernik wypierdol, bo to szit.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No wlasnie dziur mam bardzo duzo i tu jest problem. Slyszalem ze jest metoda zeby podlewac do tad az pierwsza woda zacznie z dolu leciec, do tego ziemia nie wyglada na blotnista i bardzo zbita bo perlit duzo daje. Niewiem zobacze przysusze ja teraz z 5 dni, wtedy zaleje i bede na oko wiedzial ile wazy pusta a ile zalana. Dzieki za odpowiedz

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+