Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Relacja z III Dni konopi w Kurozwękach


Guest hempempire

Recommended Posts

Guest hempempire

Kurozwęki to niewielka wieś w województwie świętokrzyskim, niedaleko Staszowa, słynąca głównie z pałacu, będącego kiedyś siedzibą rodu Kurozwęckich oraz hodowli bizonów amerykańskich. Często organizowane są tam imprezy tematyczne czy koncerty, ale połowa września to termin zarezerwowany w Kurozwękach na Dni Konopi.
 
To już III edycja tego trwającego trzy dni wydarzenia i jak stwierdzają organizatorzy na pewno nie ostatnia. Z roku na rok liczba firm produkujących lub dystrybuujących wyroby z konopi rośnie, a samo wydarzenie umacnia swoją pozycje w kalendarium imprez o tematyce konopnej. Mimo ograniczeń prawnych ta gałąź przemysłu prężnie się rozwija co z pewnością cieszy organizatorów i zwolenników konopi.

  • Pierwszy dzień to głównie konferencje poświęcone medycznym aspektom marihuany, konsekwencjom prawnym czy zastosowaniach konopi w przemyśle.
  • Dzień drugi to kontynuacja wykładów z poprzedniego dnia wzbogacona o stoiska firm z całej polski prezentujących swoje produkty.
  • Trzeci dzień to targi oraz warsztaty z tkactwa, budownictwa czy modelarstwa oraz pokaz ścinki pola konopi.

Cała impreza odbywała się w sąsiedztwie pola konopi, które wydzielało specyficzną woń, niosącą się po całych Kurozwękach. Może to dzięki temu zapachowi atmosfera była tak wspaniała. Organizatorzy postarali się nagłaśniając wydarzenie w lokalnych mediach, co skutkowało przybyciem bardzo dużej ilości osób, w tym przedsiębiorców (chcących nawiązać współpracę z innymi firmami z branży), pacjentów, rolników a także laików, którzy przyjechali oglądać pałac i bizony, ale z zainteresowaniem rzucili okiem na ekspozycję firm.
 
Na imprezie tego typu nie mogło zabraknąć znanych osobistości. Obecni byli czołowi przedstawiciele Wolnych Konopi (Andrzej Dołecki oraz Jakub Gajewski), a jeśli został poruszony temat medycznej marihuany to musiała się też pojawić Pani Dorota Gudaniec oraz szerokie grono lekarzy z Jerzym Vetulanim na czele.
 

Wideorelacja z całego wydarzenia:

Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+