Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Zolkniecie lisci + zwijanie


Pinkyoov

Recommended Posts

Z tym starszym daj sobie spokój, bo nawet jak odbiję, to będzie z niego 0,5g jeśli to auto. Od zbyt niskiej wilgotności liście nie zawijają się w górę, ale robi się tak, kiedy jest zbyt gorąco. Poza tym objawy niskiej wilgotności pojawiają najwcześniej po niecałym tygodniu. Liście zaczynają usychać od dołu, roślina jest karłowata i zbita, nie rozkrzaczona, liście mogą też żółknąć, wskazując na problem ze zbyt niskim ph, bądź niedoborami. Wilgotność poniżej 30% już jest niska i mogą zacząć się problemy, 37% już jest w miarę ok. Różne odmiany różnie to znoszą, zależy od genów, jedna uschnie, gdy drugiej nic nie będzie. Rozwieszanie szmat, i dawanie pojemników z wodą średnio rozwiązuję problem, najlepiej zainwestować w nawilżacz ultradźwiękowy. Podałeś dokładną wilgotność, więc zakładam że masz stację pogody, jak z temperaturą, i wentylacją w boxie?

Btw strasznie wyciągnięty ten maluch, ostatnio trzymałem automaty na parapecie i nie były tak powyciągane,  a bezpośrednie słońce mam tylko rano.

To sugerowałoby, żeby dać lampę bliżej, ale te pozawijane końcówki sugerują coś odwrotnego.

I skoro masz ten doglebowy ph metr w którym nie działa ph, to sprawdzaj nim wilgotność ziemi, bo często wierzch jest suchy, a głębiej jest jeszcze długo mokro, a ten pierwszy plant był min. przelany.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Najpierw odpowiem na pytanie Evilumsek:

 

ziemia dla pierwszego uniwersalna (ph 6.5-7.5) wymieszana z perlitem i dolomitem, podlana w tamtym tygodniu nawozem bio-grow z try-pack'a.

ziemia dla drugiego plagron growmix 25l, nie podlewana zadnym nawozem

woda - Polaris ph 7 jak dobrze pamietam

 

mam stacje pogody, temp wskazywana to 27 stopni, wilgotnosc byla przed tym jak poszedlem spac 38% i wzrastala, wentylacja, na gorze filtr weglowy podlaczony do wentylatora kanalowego ktory wyciaga powietrze z boxa na zewnatrz, mozliwe ze potrzebuje dodatkowy wiatrak w srodku, do mieszania powietrza i to sprawia problem.

Swiece po 12h, zastanawiam sie nad zwiekszeniem do 18h, czy jest sens teraz? Co do pierwszej roslinki, wiem ze juz pewnie po niej.. ale przeciez nie wyrzuce :(

 

Miś mam boxa 40/40/120.. wiec nie wiem czy nawilzacz powietrza mi sie zmiesci, co do jedynki chyba jedynie wystawie na okno i tak zostawie, a bardziej zajme sie dwojka, tak bedzie najwygodniej. Co do wiatraka mieszajacego, ktory bys polecil?

 

Zapomnialem dodac NL Auto jest z royalqueenseeds.

 

sprawdzilem ph metrem jest 7.0 + bylo dry+ wiec delikatnie podlalem po bokach jak polecaliscie, do tego dodalem szmatke delikatnie zwilzona na gore odblysnika i zakupilem wiatrak mieszajacy ktory pewnie jutro przyjdzie Garden HighPro Fan ;)

 

Fotki wstawie jutro i zaloze nowey temat w indoor grow journals, jedynie bylbym wdzieczny za odpowiedz na powyzsze pytania.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+