Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Pierwsza uprawa, potrzebna pomoc

Evilumsek

Recommended Posts

Witam,

Skomoletowalem sprzęt na pierwszą uprawę, i borykam się z problemem temperatury i wilgotności. I jak większość ludzi w tym dziale liczę na pomoc ludzi z większym doświadczeniem.

Sprzęt który używam

Namiot - 75 x 75 x 160 budbox

Oswietlenie - dimmable lumii 400/600 +boost

Żarówka - 400w sunblaster cool deluxe

Odblysnik - adjust a wing

Wentylator kanałowy 100mm 187m3/h

Wlot pasywny

Mieszkający 6''

Rhino filter hobby (NIE jestem pewien przepustowości ale z tego co widzę najsłabszy ma 350m3/h a mam chyba rozmiar większy, nie jestem w stanie do jutra sprawdzić jego rozmiarow)

Warunki w pustym growboxie z samymi airpotami (bez ziemi) 31c nad odblysniki em, 31c na dnie doniczki i do 35 na doniczce.

Wiem ze porwalem się z Motyka na słońce z tym 400w w tym namiocie ale wyjściowe zakładałem dużo mocniejszy wentylator tylko zamówiłem przypadkowo ten, moje pytanie jest czy macie jakieś pomysły jak doprowadzić to do używalnego stanu w miarę najrozsadniej?

Edit:

Zastanawiam się nad kupieniem tego wentylatora w granicach 350-500m3 z controllerem temperatury myślicie że to rozwiąże problem?

Witaj

temat został odtworzony, wczoraj odpisał Ci użytkownik GrowLike! 

ratuje cię kolego tylko cooltuba i mega mocny wyciągowy wentyl...ja stosuje jeszcze mieszającego i jeden lub dwa wpychające... bo też mam średnio z temp...

(ale nie powinno ich być) a wilgotność to nawilżacz ja kupiłem 56w turbo za chyba 60 zł działa do dziś mimo iż załazi kamieniem i raz na tydzień odkamieniacz i działa dalej

Ode mnie:

Masz za mały box na 600W, 400W idealnie pasuje, więc wymiana na coś takiego: WENTYLATOR KANAŁOWY DV-PP-SILENT LIGHT FI 160MM 595M3/H + najtańszy REGULATOR OBROTÓW WENTYLATORA 0-280W jak masz kasę to warto brać kontroler pogody z regulatorem np. GSE :) 

Wentylator będziesz miał już pod zasilacz dobrany na przyszłość :) 

Filtr masz 350m3/h a wentyl będzie około 600m3/h, to pamiętaj że filtr i wentylator powinny być mniej więcej takich samych parametrów, czyli jak przyjdzie Ci wentylator to niech pracuje na 50/60% swojej mocy bo filtr nie będzie nadążał filtrować albo go szybciej zużyjesz... Choć filtr masz bardzo dobry więc pewnie da radę i przy pełnej mocy...

Ja się podepnę troszkę pod temat. Czy taki balast jak ma kolega 400/600w +boost-y działają na obie lampy ??

Znaczy zastanawiam się nad zakupem lumateka bądź coś dobrego z elektroników, z regulacją mocy 250+sl 400+sl.

Czy w takim balaście można podłączyć żarówki np. weg 250W a na flow zmienić żarówkę na 400W i będzie wszystko pięknie działać bez zmartwień o spadki mocy, przeciążenia układu etc. ??

Mając balast 600W z regulacją mocy wstawiasz jedną żarówkę 600W i na niej obniżasz moc, żarówka teoretycznie mniej się zużywa :)

Czyli do Lumateka 600W SL DIM potrzebujesz HPS i MH obydwie 600W, lub jedną HPS w dualu. 

Cyfrowe balasy nie mają skoków napięcia itp... 

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+