Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Wloty pasywne


max.kolonko

Recommended Posts

Cześć koledzy.

Mam pytanie odnośnie wlotów pasywnych. Mam boxa (1,5 x 1,5 x 2,2 m) wykonanego z płyty OSB. Wentylator wyciągający o wydajności ~700m3 i HPS 600W (pozniej moze 1000W).

Jakiej wielkości i ile wlotów pasywnych jest mi potrzebne przy takiej konfiguracji?
Mam otwornice do drewna o średnicy np. 70mm ile takich otworów należałoby wywiercić?
Na jakiej wysokości powinny znajdować się wloty w odniesieniu np. do górnego rantu doniczki?

Pozdrawiam i zapraszam do dyskusji

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemasz, kolego. 

Mógłbyś zrobić po 6 na 2 bocznych ścianach pare centymetrów nad rantem donicy, wydaje mi się że pare centymetrów nie robi różnicy lecz bardziej chodzi o ilość, przy takiej lampie potrzebna jest dobra wentylacja. 

Założysz growloga?, zapewne chetnie wszyscy by zobaczyli co tam sie kroi :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemasz, kolego. 

Mógłbyś zrobić po 6 na 2 bocznych ścianach pare centymetrów nad rantem donicy, wydaje mi się że pare centymetrów nie robi różnicy lecz bardziej chodzi o ilość, przy takiej lampie potrzebna jest dobra wentylacja. 

Założysz growloga?, zapewne chetnie wszyscy by zobaczyli co tam sie kroi :D

 

Dzięki za odpowiedź B)

Jeszcze nie wiem, ale zasadniczo są dwa problemy - właściciel spota jest ku temu niechętny, a dodatkowo nie mam aparatu - telefon natomiast odpada bo za dużo zabawy będzie z kasowaniem zdjęć tak aby nie można ich było odtworzyć, a z racji tego że mam go cały czas przy sobie to w razie "w" nie chce tam mieć nic obciążającego.

A kroi się na pewno ciekawie - Autopoty, Biotabsy, A-wing, Lumatek z SL itp itd :excellent:

 

Popatrz sobie jak ma zrobione wloty np. HomeBox Evolution http://www.homebox.net//en/product/evolution/r-240#woa-view-product-selector

Na szkicach są pokazane dokładnie w których miejscach są otwory. 

 

bardzo dziękuje za link :) nawet nie przypuszczałem, że jest to tak ładnie gdzieś rozrysowane. Wziąłem to pod lupę i w tym konkretnym boxie są 4 otwory wentylacyjne fi200. Taka średnica daje nam 314cm2 na otwór co przy 4 takich otworach daje 1256cm2. Po przeliczeniu powierzchni wlotu na m2 wychodzi 1256cm2 / 2.88 = 436cm2 otworu na m2 boxa. Mój ma powierzchnie 2.25m2 czyli 2.25 * 436cm2 = 981cm2 - tyle potrzeba powierzchni na otwory. Aby tyle zapewnić w moim pudełku potrzebujemy 4 otwory fi180 ewentualnie 6 x fi140.

 

Czy ten tok rozumowania jest dobry?

Czy przy takim boxie jak ten w linku wszystkie wloty są otwarte czy na przykład mają jakieś przesłony, żeby regulować dopływ powietrza w razie potrzeb?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+