Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Roślinki


Edmes

Recommended Posts

Witam  :trawka:

Mam nietypowe pytanie/problem. Wsadziłem nasionka, wykiełkowały już wyszły z ziemi

post-42721-0-36862100-1431169362_thumb.j

 

Lecz teraz strasznie opadły

post-42721-0-01951100-1431169372_thumb.j

 

Ma to może związek z tym, że mają za mało światła, wody, lub po prostu złe nasionka?

Jedną przesadziłem do innego kubeczka przykrywając bardziej "łodygę", nie wiem czy był to dobry pomysł no ale już za późno  :Facepalm:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nawet teraz możesz już przesadzić na pole tylko do dobrej ziemi i podsyp po same liście i na początek przykryj połówką butelki żeby jej się nic nie stało.
I taki kubeczek nie wystarczy, kup ziemię z 10l i od razu cały worek do ziemi wrzuć na dole tylko dziury zrób w worku i tyle

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie wiem, czy przykrywanie sadzonki po same liście jest dobrym pomysłem. Ta miękka łodyga nie zgnije ?? 

Jak nie masz lampy żadnej odpowiedniej to na najbardziej nasłoneczniony parapet radze dać. To nic, że wyciągneła łodygę i tak idzie na pole, trochę przysyp łodygę ewentualnie do jakiś patyczków przywiąż delikatnie i pod butle tak jak Harnaś radzi.. Ziemia spod pokrzyw jest lepsza od sklepowej bo nie ma w niej mineralnych dodatków. Dołki przekopać dodać dolomit oraz perlit, polecam

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

W takim razie wezmę wykopie z lasu ziemie spod pokrzyw, wykopie dół w spocie , wsypie tam ziemi spod pokrzyw i wsadzę roślinkę po liście. I teraz pytanie nic jej się teraz nie stanie? Nie jest jeszcze za mała i czy przykrywać tą butelką? 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dodaj do ziemi dolomitu i perlit , nie są drogie ale polepsza ziemie. Dolomit ustabilizuje PH a perlit spulchni glebe. Ja nigdy nie zakopywałem sadzonek po same liscie więc nie moge Ci doradzic w tej kwestii, Butla może być ale zrób w niej otwory, Możesz ja jeszcze potrzymac na jakims słonecznym parapecie. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+