Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Mała pomoc


Edmes

Recommended Posts

Witam  :trawka:

Mam kilka pytań do tych, którzy wiedzą już co i jak jeśli chodzi o growing itd.  :big-joint:

Moim celem jest hodowla outdoor (partyzancka). Nasiona były w wodzie przez ok.6h po czym wszystkie zatonęły, wsadziłem je do pojemnika w którym dałem 2 warstwy wacików, nasionka, chusteczkę i wszystko do ciemnego miejsca, oczywiście dałem wody i wymieniałem. Nasionka wykiełkowały lecz nie tak jak przypuszczałem, ledwo wyszły z skorupy, ale wyszły nie są za duże (widać białe "korzonki"). I Tu pytanie do was, zostawić je jeszcze czy też może wsadzić do ziemi (pojemnika po jogurcie z ziemią) czy macie może inne zdanie B)? Następne pytanie, czy ta ziemia może być zwykła kupna itd. czy najlepiej, jeśli pomieszam ziemie z sklepu i tą, którą będzie w efekcie końcowym (tą na którym jest moja miejscówka). I ostatnie pytanie, jeśli wykiełkuje w pojemniczku z ziemia wystawiać ją na pole od ok. 11-20 i tak przez 3 dni, a następnie wsadzić do ostatecznego spota? Zdania na ten temat są podzielone więc chciałem zapytać was, słyszałem różne wersje, jak np od razu po moczeniu nasionek wkładano do końcowego spota, po wykiełkowaniu do spota itd. itp

Z góry dzięki  :joint:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

1. A kubeczki najlepiej jakiej wielkości, nic się nie stanie, jeśli dam do kubeczków po np. "Jogobelli"?     (czy nie będą za małe)

Myślałem także nad "Danio" ale to już pewnie za małe. Te które mam teraz są większe po tych pitnych jogurtach ale chciałbym się dowiedzieć.

2. Zwykła tzn jaka?

3. Nie wystawiać jej na pole? Od razu jak będą już listki dać do spota?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Kubeczki białe do picia wódki w plenerze (około 300ml) to koszt 2zł za opakowanie chyba 12 sztuk. 

Ziemia najlepsza do sadzonek to jak najmniej nawożona, najlepiej do warzyw jeżeli z supermarketu, a jeżeli z growshopu to np. ta: BIOBIZZ LIGHT-MIX 100% ORGANICZNA ZIEMIA KWIATOWA 20L

Trzymaj w jak najlepszych warunkach, nie wystawia się sadzonek na out bo szybko spowolnią rozwój przez chłodne powietrze i niską temperaturę, parapet, ciepło i spokój jest dużo lepsze dla sadzonek.

Patrz na kalendarz biodynamiczny i fazy księżyca, bo to na outdoor ważna sprawa.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To kiedy mam je dać do spota?

Myślałem, że jeśli już wyrośnie w kubeczku, będą listki to wystawiać ją na pole tak na 4-6h na przez ok.3 dni zeby przyzwyczaiła się do klimatu, a następnie przesadzic do ostatecznego miejsca na polu

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość redpow3r

^Dziś zaczął się sezon outdoor, ale przesadzaj jak będzie sadzonka.

Czyli coś takiego, ja tak zrobiłem tylko większe. Jak się myle to niech ktoś mnie poprawi bo ja też 1 raz dopiero sadzę ale chyba dobrze, chce pomóc. :D

gallery_42540_1123_5296.jpg

 

 

 

A teraz jest takie:

gallery_42540_1123_105431.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

A jeszcze takie jedno pytanko, jak nasiona juz wykiełkowały i wsadziłem do kubeczka z ziemia to nic sie nie stanie jak przez dzien stały by w jasnym miejscu nie pod lampą itd. Chodzi mi o dyskrecje, wiecie o co chodzi  :puff:

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+