Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Pierwsza recepta na medyczna marihuane


dwa pyski

Recommended Posts

Papirus Ebersa to staroegipski papirus medyczny datowany najpóźniej na około 1550 r. p.n.e., który został zakupiony od anonimowego Araba przez niemieckiego egiptologa Georga Ebersa – skąd nazwa – w 1873. Sprzedający twierdził, że znalazł ten zwój w 1862 r. między nogami dobrze zachowanej mumii w Tebach.

 
Papirus ma postać zwoju długości 20,23 m i zawiera 108 rozdziałów, z których każdy składa się z 20-22 wierszy. Dokument zawiera informacje z zakresu chorób wewnętrznych, chirurgii, stosowania minerałów i licznych roślin leczniczych do celów medycznych. Niektóre fragmenty to przy tym odpisy z o wiele starszych źródeł.
 
Ten starożytny poradnik medyczny zaopatrzony jest w przybliżony spis treści i komentarze oraz zawiera szereg nieznanych nawet archeologom określeń, najprawdopodobniej fachowych terminów medycznych oraz nazw leków. Wymieniono w nim około 700 lekarstw i podano 800 sposobów ich przyrządzania. Na odwrocie papirusu zawarte są notatki kalendarzowe, dzięki czemu można było ustalić przybliżoną datę jego powstania.
 
papirus_ebersa.jpg
 
Dużo z substancji wymienionych w manuskrypcie pozostawało zagadką dla egiptologów aż do połowy XX wieku, kiedy wraz ze wzrostem wiedzy na temat życia starożytnych Egipcjan niektóre z nich zaczęły odsłaniać swoję tożsamość… a jedną z nich są konopie.
 
Jak twierdzi Lise Manniche, recepta nr 821 odnosi się do wykorzystania marihuany, którą w staroegispkim nazywano shm-shm-tu lub sm-sm-t. Recepta brzmi zaś nastepująco: Utrzeć konopie z miodem i wprowadzić do pochwy… tak, jest to sposob na pozbycie sie zapalenia ścianki pochwy. Recepta nr 618 odnosi się z kolei do zapalenia lub grzybicy paznokcia i zaleca wymieszanie ochry z miodem, konopiami i dwoma innymi nieznanymi składnikami.
 
Conradino Beb
Link to comment
Share on other sites

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+