Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Pytanie - używany growbox.


mi-sza

Recommended Posts

Witam wszystkich. 

 

Przeglądałem ostatnio fora/strony internetowe z ofertami sprzedaży używanego sprzętu, a konkretnie kompletnych zestawów growboxa. I jako niedoświadczony jeszcze w tej sprawie, co się np. zużywa, mam do was pytanie. Na co należy zwrócić uwagę przy zakupie używanego zestawu do growbox. Oczywiście jeżeli jest coś możliwe do zauważenia co świadczyło było o faktycznym stanie sprzętu. 

 

Dzięki wielkie na pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

- HPS magnetyczny się zużywa, po jakimś czasie zaczyna hałasować, grzać się mocniej, ciągnąć więcej prądu.

- Lampa HPS - żarówkę lepiej kupić nową, nie wiadomo ile używana się paliła, a one także się wypalają i mają gorszą wydajność.

- Filtr węglowy zużywa się szybko, w zależności od modelu i w jakich warunkach pracował, lepiej brać nowy.

 

Resztę można używać cały czas :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość DonOmen

proponuje rowniez po zakupie urzywanego sprzetu, wyczyscic wszystko dokladnie, nie jestes pewny czy ktos wczesniej nie mial problemow z plesnia, lub rosliny w namiocie byly shermione... 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ostatnio mojemu znajomemu po 3 miesiacach spalił sie magnetyczny zasilacz wiec polecam Ci wydac wiecej pieniedzy i kupic elektroniczny jak zamierzasz go uzywac przez dluzszy okres. To samo sie tyczy zarowki kupiisz nową bedziesz spał spokojnie zawsze jednak lepiej miec jedna zapasowa. Z doswiadczenia wiem ze sie przydaje :) nie bedziesz musial pozniej biedz do growszopu jak cos pojdzie nie tak. Wiekszosc nowych filtrow dziala sprawnie od 9 do 12 miesiecy Jezeli filtr byl uzywany podczas jednej uprawy srednio 3 miesiace to spokojnie mozesz taki kupic wystarczy dokupic pre filter (filter wstepny) i masz nowke :) I tak jak napisał omen wszystko dokładnie umyj antybakteryjnym srodkiem żeby pozniej nie miec niechcianych gosci.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość DonOmen

ja myslalem ze juz magnetycznych nie sprzedaja!!! hehe. jak ktos chce to moge dac namiary na cyfrowy w tej samej cenie... 

250/400/600/660W czyli dostep do wszystkich lamp. MH i HPS ... ale jak woli ktos przeplacec w glupich internetowych sklepach to juz jego sprawa. 

ludzie jak juz wydali 600pln na lumateka to zal im du*e sciska ze ktos moze miec to samo za polowe ceny... pozdro dla rozsadnych...

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Siemka!

Od razu podziękuje wszystkim za pomoc i odpowiedzi. Czyli jedynym na co trzeba uważać to lampa i filtr węglowy a resztę prawię w ciemno można brać.

 

 

DonOmen > Jeżeli można to ja bym poprosił o te namiary na lampę. Wyślij mi na pw. jak możesz. 

 

 

Dzięki jeszcze raz wszystkim za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość DonOmen

moge napisac rowniez tutaj. to zadna tajemnica :D  :D  :D  

Balast firmy E-Fusion  dostepne o mocy 600 i 1000

ten o ktorym mowa to http://www.amazon.co.uk/Hydroponic-Digital-Ballast-Dimmable-Light/dp/B00PK8OU58

niestety juz cena przestaje byc atrakcyjna... ja kupilem za 65 4 miechy temu i jeszcze w tamtym tyg cena sie nie zmienila... szukaj innych sklepow bo jetem pewny ze gdzies napewno znajdziesz. ja tez chyba sobie kupie jeszcze jeden na zapas bo niedlugo to po 100 bede chodzic...

pozdro...

 

sprawdzalem jeszcze raz ta strone i nie ma ani sztuki...

    ciekawe czy kolega F sie zalapal hehe

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+