Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
dutch-passion.com GROWSHOP HEMP.PL thc-thc.com

HPS vs LED - wydajność

BonsaiJacgues

Recommended Posts

Witajcie,

Zima jest trudnym okresem dla niektórych z moich drzewek Bonsai.

Rośną bardzo wolno, a przez niedostateczną ilość światła, nie mogę nawet ich należycie trenować... Należę do tych niecierpliwych :)

Zastanawiam się nad doświetlaniem kilku z nich.

Co w praktyce jest lepsze - HPS czy LED?

Te pierwsze są tańsze, ale droższe w utrzymaniu. W przypadku ledów jest odwrotnie.

Zastanawiam się jednak, które z nich sprawują się lepiej...

Stary, pisałem ci w innym poście. Do doświetlania takiego jak ty oczekujesz, to MH. No, chyba że stać cię na plazmę, to masz sztuczne słońce w domu ;p

Stary, pisałem ci w innym poście. Do doświetlania takiego jak ty oczekujesz, to MH. No, chyba że stać cię na plazmę, to masz sztuczne słońce w domu ;p

Na plazmę zdecydowanie mnie nie stać...

Też tak początkowo myślałem. W swojej skromnej kolekcji bonsai mam takie gatunki jak Adenium Obessum, Adenium Thai, Kalamondynkę, Mandarynkę i chciałbym jeszcze Azalię Japońską oraz Jabłoń (choć ta jest odmianą outdoorową, niestety :( ), które kwitną.

W związku z tym, potrzebuję oświetlenia zarówno o niebieskim spektrum jak i czerwonym. Mógłbym kupić MH na wiosnę i HPS na lato, ale czy nie lepiej zainwestować w panel LED z przełącznikiem jak np. ten poniżej?

http://www.growshopjamaica.pl/product/lampa-led-300w-dual-wzrost-kwitnienie/?id=2211

@BonsaiJacgues , nie idź na łatwiznę i poszukaj chińskich paneli ledowych chociażby na ebayu z UK.

Nie rozmumiem czemu nikomu nie chce sie poszukać netu i znaleźć dokładnie ten sam produkt za dużo mniejszą cenę.

Przecież na all....go czy w linku podanym przez Ciebie jest chińczyk taki sam jak na zachodnich serwisach.Jedyne co się nie zgadza to cena.

@BonsaiJacgues , nie rozumiemy się.Chińczyk wcale nie musi być do dupy.Tym bardziej , że w Twoim przypadku nie chodzi o szczyty.Poszukaj jak Ci pisałem na ebayu (UK) wpisz : LED Grow w pasku wyszukiwarki produktów i po kłopocie.

Przelookaj co tam jest ciekawego i niedrogiego.Sprawdzaj zaufanych producentów (sprzedawców).

I wybierz coś pod Twoje potrzeby.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+