Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
sklep z nasionami marihuany
dutch-passion.com babciaganja.pl thc-thc.com

Zestaw nawozów BioBizz w uprawie hydro... pytania/pomoc

spider91

Recommended Posts

Siemanko Wszystkim !
Czy ktos z Was moze probował uprawiac mery w hydro z nawozami BioBizz ?
Siedze od paru godzin wpisuje w google rozne stwierdzenia i nic nie moge znalezcna ten temat...
czy nikt nie probował ?

Wiem ze w hydro powinno uzywac sie nawozy mineralne ale mam sporo nawozów od BioBizz bo kupiłem duze butle i szkoda zeby sie zmarnowały a w sumie mam wszystko do hydro wystarczy złozyc i probowac. A w sumie wole eksperyentowac z organicznymi bo ziółko ma lepszy smak i aromat niz na mineralnych.

Wiec prosze o pomoc i porady...

1.Czy moge uzywac wszystkich nawozów tj. bio bloom,bio grow,top max,Alg-a-mic,bio haven if ish mix,czy z ktorys zrezygnowac ?

oczywiscie dokupie ph+ i ph- zeby wszystko miec pod kontrola na bierzaco...

2.Jesli wszystkich to dajcie pomysł w jakich dawkach je podawac w jakim stadium rozwoju?
Lub poprostu jakis stosunek w porównaniu do tabeli ktora jest do ziemi Light-Mix i All-Mix.

3. Czy wartosc EC przyjmowac taka sama co na nawozach mineralnych czy na organicznych jest jakas inna skala?

Moze macie jakis własne spostrzezenia na ten temat o ktorych ja zapomniałem...

Odrazu mowie ze i tak sprobuje bo skoro rosliny pobieraja minerały z ziemi to z wody przeciez tez beda pobierac proste tylko co i jak zrobic zeby na samym poczatku odrazu nie zjebac 

prosze o wypowiedzi i probe pomocy !
z góry dzieki !

a i odrazu mowie osoby ktore beda chciały zniechecac mnie do proby niech w ogole sie nie wypowiadaja i nie spamuja...

prosze o porady i pomoc a nie wypowiedzi w stylu i tak nie wyjdzie...
pzdr !

Witaj

Hydro w pl jest mało popularne i wcale się nie dziwię :)

Nawozy BioBizz nadają się do Hydro więc na spoko możesz ich używać, na stronie producenta znajdziesz odpowiednie tabele do hydro.

1. Wydaje mi się że można cały komplet, a na pewno: Bloom, Heaven i Top-Max

2. Ja bym podawał tak jak w tabeli dla ziemi light mix

Tutaj znalazłem jeszcze starą tabelkę na której jest zaznaczone hydro ale tylko bio heaven, aczkolwiek w zestawach hydro sprzedają też blooma i topmaxa.

Dawkowanie%20BioBizz%20tabela%20GLEBA.jp

Tutaj aktualna tabela: http://www.biobizz.com/uploads/bestanden/ce7ea943-ad06-4d54-88cd-113c64ba8f53

3. Ec nie zmierzysz bo to nie sole a organika :) 

pH też bym nie regulował, przynajmniej tak producent zaleca tutaj:

http://www.biobizz.com/tips-tricks-2/alle-informatie-over-ph-en-ec-waarden

o taka pomoc mi sie podoba :D dzieki DonOmen i Vito  :trawka: 

widziałem własnie tą tabele i tez doszukałem sie ze od grudnia sa te 3 produkty z BioBizz w 3-ri packu ktore
sa skierowane do Hydro :P

a jak z BioBizz Root Juice bo nigdzie nic o nim nie wiadomo ? Tez go dodawac czy raczej nie ? 
bez niego system kozeniowy tez sie przeciez rozwinie ale wiadomo z było by ich prawdopodobnie wiecej a jak  wiecej korzeni to i wieksza roslina... i rzecz jasna wiekszy plon  :shisha: 

Dobry pomysł zeby podawac jak w light mix a pozniej jakby były widoczne jakies niedobory zwiekszyc moze
delikatnie dawke zeby w sumie nie marnowac nawozów bo pożywke i tak zmieniał bym raz na 7 dni 
dolewał bo mysle zrobic to w 5 l wiaderkach bo w sumie sa to organiki i mysle ze po dłuzszym czasie mogło by zaczac walic gnojowica z pozywki...

i wpadłem w sumie na jeden pomsł dzieki temu ze Vito napisałem ze producent zaleca nie regulowac ph...

posadze 2 automaty w osobnych wiadrach ta sama odmiane 

w jednym wiadrze bede regulował ph samej wody do norm w hydro (5.5-6.5)

a w drugim cała pozywke razem z nawozami do takiego samego ph (5.5-6.5)

co dwa tygodnie bede zwiekszał ph od 5.5 o 0.2  az dobije do 6.5 i w sumie powinno byc koniec  :harvest: 

i sprwdzimy czy to nieregulowanie ph odzywek z biooBizz nie ma znaczenia w uprawie bo nigdzie takiego porownania nigdy nie widziałem...

a to ze bedzie tylko 5 litrów kaze wiadro nic nie bedzie szkodziło bo mam pewien pomysł na system ktory bedzie sam wyrownywał poziom pozywki z osobnych butelek z poza boxa i bede chciał zrobic to tak zeby w wiadrach było non stop około 2 litry pozywki wiec beda tam musiały sie miescic tylko korzenie i nie bedzie mozliwosci ze rosliny uschna albo beda miały czegos brak...
a takze nastepny plus nie bede musiał tego tak starannie dogladac jak w normalnej uprawie hydro..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+