Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Początkujący


frycekoss

Recommended Posts

Sorka źle się wyraziłem albo źle mnie odebrałeś :) wziąłem w sensie że wybrałem ze sklepu taki zestaw jeszcze go nie kupując :)))

 

Teraz po całej nocy studiowania czytania liczenia obliczania 

 

Chciałbym zabrać się do roboty :) 

 

a więc grow juz załatwiony 

wymiary 45x90x180cm   = 0,729m3

 

i po obliczeniu wychodzi mi że potrzebuje 35000L. czyli wychodzę lekko ponad normę w przedziale  250W HPS (33.000L) ? jeśli błąd proszę o skorygowanie :)

 

a więc chciałbym kupić : Zasilacz cyfrowy LUMATEK 400W - 2 stopniowa regulacja do tego niewiem jeszcze jakie lampy czy dwie ? osobno na WEG osobno na FLO ? czy jedna na to i na to ? (poleć proszę)

 

co do filtra sie zastanawiam (zawsze to brak zapachu) a więc brak obaw :)

 

zamist wyklejeniem foli to pomaluje na biało środeczek ( mat czy błysk lepiej ? )

 

 

co do wentylatora nie umiem wyliczyć parametrów jaki bym potrzebował ? ile tych m3/h ??? osiowo kanałowy jeśli będzie za głośny do kupie wtedy tłumik akustyczny :) lub filtr pro ? 

 

no i wiadomo odbłyśnik i inne gadżety do montażu tego wszystkiego , i chyba nic ważnego nie pominąłem ??? :)

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

i po obliczeniu wychodzi mi że potrzebuje 35000L

 

Mi wyszło 20500 :)

 

 

zamist wyklejeniem foli to pomaluje na biało środeczek ( mat czy błysk lepiej ? )

 

Mat.

 

 

 

co do wentylatora nie umiem wyliczyć parametrów jaki bym potrzebował ? ile tych m3/h ???

 

prawie 0,8m3 x 12 = 9,6m3/h (przy wymianie powietrza co 5 min)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Chodzi o to, że w ciągu każdych 5 minut stare powietrze jest wymieniane na nowe w celu dostarczania np. CO2. Wydajność wentylatora w twoim wypadku będzie to np. 9,6m3/h dzielisz przez 12 (bo 12*5min = 1h) i wychodzi 0,8m3 czyli objętość twojego boxa.

 

Na wega dobrze mieć dopasowaną wentylację, aby utrzymać odpowiednią wilgotność. Na flo należałoby zwiększyć wydajność wentylatora, aby obniżyć wilgotność i zapobiec powstawaniu pleśni.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 

a więc chciałbym kupić : Zasilacz cyfrowy LUMATEK 400W - 2 stopniowa regulacja do tego niewiem jeszcze jakie lampy czy dwie ? osobno na WEG osobno na FLO ? czy jedna na to i na to ? (poleć proszę)

Lumatek - miodzio :) dobry wybór.

Jedna dobra żarówka 400w, będzie działała jako 250W i 400W, na wega nie opłaca się kupować żarówki MH, kupuj dobrą żarówkę HPS np. także lumateka lub Philips Green Power czy Master Green nie pamiętam :) 

 

 

 

co do filtra sie zastanawiam (zawsze to brak zapachu) a więc brak obaw :)

filtr konieczny, dobierasz go pod moc wentylatora

 

 

co do wentylatora nie umiem wyliczyć parametrów jaki bym potrzebował ? ile tych m3/h ??? osiowo kanałowy jeśli będzie za głośny do kupie wtedy tłumik akustyczny :) lub filtr pro ? 

Wyliczenia zostaw matematykom :D jest jedna ważna zasada, im większy tym lepszy :) Przy 400W to minimum 250m3/h (filtr jak i wentylator). Kup dobry wentylator to nie będzie hałasował. Przewody wentylacyjne izolowane nieźle tłumią hałas. 

 

 

no i wiadomo odbłyśnik i inne gadżety do montażu tego wszystkiego , i chyba nic ważnego nie pominąłem ??? :)

Odbłyśnik wentylowany najlepszy ale wszystko jest do ogarnięcia więc jak masz fundusz to wybieraj sprzęt jak najlepszy a posłuży na lata :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+