Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ocena pomysłu/planu działania.


drived.drived

Recommended Posts

Nie wiem czy dobry dział :) Witam wszystkich starających się mi pomóc. W końcu po dłuższym czasie namyśliłem się na swój pierwszy Indoor (Parę OUT-ów już za mną) i póki co mam taki plan:

- Box 1,2m x 1,2m x 2,0m

- 16x donica 14l z substratem COCO od ATAMI

- HPS 600w dual 90k lumenów

- zestaw wentylacyjny 480m3/h

- zestaw nawozów ATAMI do COCO

- i co dowiedziałem się z innego tematu przydało by się zakupić PH i EC metr, tak też uczynię

ale teraz mam kilka pytań, co według was było by rozsądniejsze:

1) 12/12 od seeda do zbioru

2) 7dni wega a później scrog, tylko czytałem, że na klonach to lepiej idzie niż z nasion, mniejsza z tym, jaka mniej więcej powinna być odległość siatki o oczkach 10cm x 10cm od COCO w donicy przy HPS 600W bo chyba to też ma znaczenie.

3) Jak wy montujecie tą siatkę w boxie? Drewniana rama do okoła, postawiona niczym stół bez nóg a na niej siatka czy jak to najlepiej zrobić?

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

 

Jeżeli coco to koniecznie pH i EC metr.

1) a nie lepiej fotoperiod 12/1 ? taki jak ja mam, czyli weg = 12/1, flo = 11/13 i co dwa tygodnie skracasz o pół godziny świecenie. 12/12 od seeda też można.

2) jakie oczka w siatce to już mniej ważne, mniejsze oczka można zastosować jak lecisz siatkę do treningu, większe oczka jak porosły za duże i chcesz je ograniczyć. 

3) a po co rama ? na start wystarczy 4 rogi zaczepić by się trzymała, później będzie już na roślinach wisieć.

 

Jako że to Twój pierwszy indoor odradzam coco i siatki, leć na ziemi bez żadnych treningów, z 14 dni weg.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dziękuję ci bardzo za pomoc. Na innym forum ludzie pisali mi że sezonówka w boxie i tak i tak przez np. 50dni jest fotoobojęna i najlepiej świecić 18/6 żeby urosła większa, a dop. po tych 50dniach dać 12/12 żeby kwitła. W sumie to ja już nie wiem co i jak na OUT takich dylematów nie ma.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O widzisz. Ale dalej mam problem. Mam 2 opcje:

1) Mam dajmy na to sezonówkę której czas kwitnienia to 7tyg. Kiełkuję ją, po czym trzymam na weg. 14 dni fp 12/1. Po 14dniach zmieniam na 11/13 i dop. po mw. 10dniach zaczyna kwitnąć + oczywiście 7 tyg. kwitnienia = 73 dni całej uprawy.

2) Mam dajmy na to automata który od seeda do zbioru ma 75dni, to takiemu lepiej by było świecić 18/6 czy 20/4 (weź pod uwagę również cenę prądu).

Jak w obu przypadkach 1/2 wyglądało by porównanie zbioru opcji 1 do opcji 2. Mówiąc tutaj o ilości plonu (przy założeniu że rosły by w tych samych warunkach) oraz jakości plonu (stosunek liści do topów, ilość popcornu) oraz wielkości ogólnej rośliny.

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Bardzo dziękuję za twoje cenne rady ale żeby już mieć swięty spokuj proszę o odpowiedź na jeszcze jedno pytanie.

Gdybym jako substrat użył substrat COCO od ATAMI, oraz ich zestaw nawozów do COCO, mierzył za każdym razem EC i PH to tak na prawdę czym różni się jeżeli chodzi o uprawę COCO od gleby prócz tym że coco samo w sobie nie ma nic pokarmu dla roślin (substrat od atami jako jedyny chyba ma na 1 tydz.) ? Z waszą pomocą (GL na forum) chyba dociągnę do końca?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

hehe czytam i niewierze gdzies ty to przeczytał do 50 dni foto obojetna szczyt głupoty ale coz kolejna perła 

 

coco  hmmmm  nie wroze nic dobrego dla poczatkujacego growera lecz troche wiem co i jak z kokosem 

wiec jezeli masz checi i słuchac wskazowki co do uprawy w koko to jestem bardzo chetny by ci pomoc lecz jeden warunek jest fotorelacja

by  moc ci pomoc 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

GL będzie na pewno. Bez tego ani rusz. W sumie w COCO/HYDRO/AERO najważniejszą sprawą raczej jest wiedzieć o co chodzi. Przeczytałem o tym COCO chyba już wszystko co się da. Cenne rady dotyczące podlewania itp. Grunt to dobre PH i EC. Po każdym np. podlaniu sprawdzać PH i EC roztworu który wyleciał dołem i korygować. Myślę że wraz z waszą pomocą jakoś to do końca dojdzie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+