Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Masterkush od DP, 2xWWxBB od FS, SSH od RQS, 250W, 0.8m2


lukhempas

Recommended Posts

Zaczynam nowy grow.

Dzisiaj pestki wylądowały w wodzie więc mamy oficjalny start :)

 

Pestki:

Masterkush

White Widow x Big Bud

Shining Silver Haze

 

Podstawowe parametry:

- Powierzchnia: 0.8m2

- Światło: balast magnetyczny + Philips T-SON 250W, oprawa XTRASUN 150mm

 

ODBŁYŚNIK WENTYLOWANY XTRASUN, 53,3x60,3xH20,3cm, fi-150mm

 
-nowa wentylowana oprawa XTRASUN przystosowana do podłączenia układu chłodzącego FI 150mm
-odbłyśnik idealnie nadaje się do oświetlenia powierzchni do max 1,5m kw.
-szczelność oprawy gwarantują gumowe uszczelki
-wymiary: 53,3x60,3xH20,3cm
 
-ZALECANY DO UŻYTKU W NISKICH POMIESZCZENIACH, GDZIE WAŻNY JEST SZEROKI ROZSYŁ ŚWIATŁA
 
 
Seria Xtrasun oferuje doskonałą jakość i wydajność w korzystnej cenie.
• Szeroki kat rozproszonego światła
• Chłodzenie super-air
• Kołnierz fi 150mm
• Niskoprofilowa konstrukcja
• Wysoce odblaskowe lustrzane aluminium - 5 lat gwarancji
• Kabel zasilający oraz gniazdo E40 są już zamontowane
• Łatwa do ściągnięcia szyba - zmiana żarówki jest szybka i komfortowa

- FP: 16/8 weg, 12/12 flo

- Donice: docelowo 4 x 9L, na początek start w okrągłej donicy torfowej Jiffy

 

DONICZKA OKRĄGŁA TORFOWA JIFFY, fi11x h10

 
-doniczka z odkwaszonego substratu torfowego o pH 6 
-wymiary: 11 x h10cm 
-idealna na start roślinki - do kiełkowania i ukorzeniania
-Po włożeniu sadzonki do gleby doniczka stopniowo rozpuszcza się dając dodatkowe korzyści: 
. 1-dodatkowa porcja substancji odżywczych,
. 2-brak uszkodzeń korzeni przy przesadzaniu
-Cena za sztukę
 
 
Doniczki te dzięki porowatym ścianom zapewniają bardzo dobrą cyrkulację powietrza, ograniczają stres towarzyszący przesadzaniu.
Doniczki idealnie utrzymują i transportują wilgoć, tak aby korzenie mogły się rozwijać w każdym miejscu w podłożu.

- Wentylacja: oddzielny delikatny obieg dla roślin i odpowiednio mocny dla lampy

- Nawozy: BioTabs INDOOR Starterkit

- Woda: Odstana 14 dni kranówka

- Ziemia: BioBizz LightMix

 

Na dzień dobry pytanie o mix wybranej ziemi, nawozów i wody.

 

Czy potrzebuję coś więcej ? Jakieś specjalne rady co do tabsów ?

 

Poprzednio używałem nawozów HESI i teraz lekki stresik mam z powodu zmiany na BioTabs'y

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Witaj

Super się zapowiada, ziemia i nawozy rewelacja, jak mieszać itd. masz na filmiku:

 

Woda kranówa, już teraz zalej sobie niech stoi w baniakach itp. 

Żadnego regulowania pH, kwas zabije organikę więc niech Ci nie przyjdzie żaden głupi pomysł regulacji pH ;)

Nic więcej nie trzeba, stosuj się do instrukcji producenta a będziesz zadowolony :) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Kurde - jakos mi nie wyszlo kielkowanie tym razem - ale problem mam tylko z Pure AK od FS.

 

Najpierw 1. pestka moczyla sie tak jak inne i w tym samym momencie poszla do krazka ale nic z niej nie wyroslo po tygodniu a z innych trzech bez problemow. Widzac klopoty wrzucilem do wody pestke nr 2.

 

Po 2 dniach wygrzebalem 1. pestke, zastosowalem precrushing i wrzucilem do wody.

Po kilku godzinach ogladajac pestke nr 1. i 2. zauwazylem, ze 1. jest tak jakby obrosnieta meszkiem - przyjalem, ze zaczelo sie gnicie czy cos tam i ze juz sie do niczego nie nadaje - poszla do kosza.

 

Pestka nr 2. po dwoch dniach w krazku tez zostala wygrzebana i zostal zastosowany precrushing po czym ponownie poszla do krazka.

 

W miedzy czasie namoczylem pestke nr 3. tylko na tej zastosowalem precrushing od razu po wyjeciu z wody.

 

Z pestki nr. 2 nic nie wyroslo za to nr 3. w koncu zaskoczyl ale na tym etapie mialem 2 sadzonke WWxBB wiec postanowilem zrezygnowac z Pure AK i nr. 3 rowniez polecial do kosza.

 

Tak historia - a nauczylem sie z niej aby dokladnie ogladac pestki, ktore wrzucam do ziemi bo nawet jak pestka namoknie i lezy juz na dnie szklanki z woda - to moze byc jeszcze za malo na nastepny etap.

 

Jak teraz sobie przypominam to w kazdej z pestek oprocz Pure AK przed wrzuceniem do krazkow mozna bylo dostrzec juz kielek - to jest dobry znak.

 

Ale jesli go nie widac to to trzeba jej pomoc peknac i tak tez bede robil od dzisiaj.

 

Nie wiem czy takie opisy przezyc growera kogos interesuja - jak tak to fajnie : )

 

 

p.s.

Nie wiem czy nie zamkne przedwczesnie tego growloga bo nagle zostalem bez sprzetu do robienia fotek a w takiej sytuacji growlog nie ma sensu ale jeszcze walcze aby to zmienic.

Panowie i Panie :) Admini prosze o cierpliwosc.

 

Mam jeszcze pytanko techniczne odnosnie wody z kranu i jej odstawiania na odpowiednio dlugi czas (1-4 tygodni w moim przypadku).

 

Czy baniaczki z woda moga byc zakrecone przez caly ten okres ?

Czy woda musi np stac w zaciemnionym miejscu itd...

Trzeba sie trzymac jakichs konkretnych regul ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Niecierpliwy jesteś z pestkami, powinieneś kiełkować je na wacikach, wtedy mógłbyś codziennie kontrolować czy kiełek wyszedł.

 

 

Zasady trzymania wody:

 

- 2 tygodnie wystarczą by wyzbyć się chloru

- zbiornik musi mieć dziurkę u góry w pokrywie o minimum średnicy 2cm (baniaki z wodą niech będą otwarte)

- na zbiornik mogą padać promienie słoneczne ale sam zbiornik nie powinien wtedy przepuszczać promieni (przykryj baniaki jakąś płachtą  B)  )

- zbiornik musi być czysty

 

 

A zdjęcia z początku nie są tak ważne, za 100zł kupisz na allegro jakąś nową marną cyfrówkę kompaktową ale fotkę pstryknie ;) 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Na razie bez fotek.

 

Ogólnie dziewczęta idą ładnie.

Za kilka dni stuknie im 2 tyg. wega i zmieniam fotoperiod.

Obecnie wykształcają się 3-5 piętra.

 

W między czasie zaplanowałem upgrade słonka z 250W do 400W + zasilanie elektroniczne.

Co do zasilacza to wiem, że tylko LUMATEK : ), opcja 400W+SL za 599zł

 

Problem mam z żarówką.

Tutaj już jest większy wybór i większa różnica cen.

Podpowiedzcie coś proszę - najlepiej z oferty z growshopów

Mogę kupić oddzielnie żarówkę na wzrost i kwitnienie jeśli ma to sens wg Was.

 

Pytanie dodatkowe.

Czy mając taki zasilacz - aby skręcic go do 250W - muszę wymienić żarówkę czy wtedy poprostu 400W świeci "słabiej" ?

Pytanie lamerskie zapewne ale nie jestem pewien :P

 

Z góry dzięki za pomoc

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

O tak, lumatek to doskonały wybór :)

 

Polecam wybór growshopu jamaica, na hasło trawka.org masz rabat.

LUMATEK CYFROWY UKŁAD ZASILAJĄCY DO HPS / MH 400W SUPER LUMEN

http://www.growshopjamaica.pl/product/lumatek-cyfrowy-uklad-zasilajacy-do-hps-mh-400w-super-lumen/?id=704

 

Ja mam żarówkę lumateka

LAMPA / ŻARÓWKA HPS 400W LUMATEK DUAL

http://www.growshopjamaica.pl/product/lampa-zarowka-hps-400w-lumatek-dual/?id=1382

 

Dla mnie jest dobra, ale Smak na nią narzekał, jest dosyć droga w porównaniu z zwykła np.

 

LAMPA / ŻARÓWKA HPS 400W GIB FLOWER SPECTRE

http://www.growshopjamaica.pl/product/lampa-zarowka-hps-400w-gib-flower-spectre/?id=182

 

 

Żarówkę 400W możesz przykręcać do 250W, nic jej się nie stanie (ja mam 600w a większość czasu leci na 400w), nie można podłączyć żarówki 250W do zasilania 400W bo pęknie lub szybko się przepali.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Dzieki za info Vito - jak zawsze na posterunku ; )

 

Zrobie zakupy w growshopjamaica ale cos nie halo z tym kodem rabatowym.

Probuje w koszyku wpisywac kod rabatowy trawka.org i lipa - mam komunikat, ze taki kodnie istnieje.

 

A ten rabacik to by sie przydal bo wyszlo ponad 7 stowek o_O

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 2 tygodnie później...

Generalnie wszystko gra u dziewczyn ale fotek nadal brak.

 

Możliwe, że się z tym uporam ale nie ma gwarancji także prośba o cierpliwość - ew. jeśli uważacie, że to już trochę traci sens taki grow-log to zamknijmy go.

 

Zawsze mogę zrobić nowy wątek jak sytuacja się unormuje.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

  • 1 miesiąc temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+