Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

Grow led ufo? warto kupić tą lampę ?


lelu103

Recommended Posts

witam chciał bym zakupić taką o to lampę do swego boxa  czy bez problemu mógł bym pod nią  hodować 4/5 automatów, czy lepiej dołożyć trochę $ i kupić i coś innego z paneli led


a tu jest link do aukcji której się przymierzam ufo-led-grow-50x2w-4-5-100w-ehortus-wzrost-hps

Cytat

 Moc 100W (50x2W)

 Wymiary Ø270 x H60mm

 Ratio 4:5  Żywotność 50000h  Przeznaczenie Wzrost rośliny  Zasilanie AC110-260V   Długość fal 630nm, 460nm   Diody Epistar  Lumeny 3000Lm  Gwarancja 2lata

 Kąt świecenia 120°

 Certyfikaty CE, RoHS

 • Oszczędność 90% na energii elektrycznej
 • Żywotność ponad 50.000 godzin
 • Diody czerwone odpowiedzialne za proces kwitnienia, niebieskie za wzrost wegetatywny
 • Wbudowany system chłodzenia
 • Wbudowany zasilacz, proste podłączanie bezpośrednio do AC120V/230V
 • Brak konieczności instalowania dodatkowych odbłyśników
 • Obszar oświetlenia zależy od wysokości umieszczenia lampy (parametry techniczne zmieniają się)
 • W zestawie kabel zasilający wraz z uchwytami mocującymi
 • Wszystkie surowce spełniają wymogi ochrony środowiska

 

Światło lamp LED GROW może być stosowane na trzy różne sposoby:

1. Aby zapewnić idealne światło potrzebne roślinie do prawidłowego rozwoju.
2. W celu uzupełnienia światła słonecznego, zwłaszcza w miesiącach zimowych.
3. Aby wydłużyć długość "dnia" w celu wywołania konkretnej fazy wzrostu, bądź kwitnienia.

 

KORZYŚCI

 

Koszty eksploatacji

 

Główną zaletą zastosowania lamp LED GROW jest niski koszt ich eksploatacji. Lampy zużywają do 90% mniej energii elektrycznej, niż lampy sodowe. Koszty zakupu powinny zwrócić się po około 5 miesiącach intensywnego użytkowania. Żywotność lamp LED GROW to średnio 50.000 godzin – jest od 10 do 50 razy dłuższa, niż żywotność typowej lampy sodowej.

 

Koszty związane z zakupem

 

Choć początkowe koszty zakupu mogą być wyższe, niż porównywalne żarówki sodowe, rzeczywiste koszty są często niższe, ponieważ w przeciwieństwie do świetlówek i lamp metalowych lampy LED nie potrzebują balastu do pracy - eliminuje to powtarzające się koszty z domowych upraw. Brak dodatkowych kosztów zakupu odbłyśników. Lampy LED posiadają wbudowany system rozpraszający światło. 

 

Korzyści dla środowiska

 

Diody LED zużywają o wiele mniej prądu, niż standardowe żarówki, co prowadzi do znacznego zmniejszenia kosztów energii. Diody LED wymagają znacznie mniej energii do produkcji światła, niż inne źródła zmniejszając tym samo negatywny wpływ na środowisko. Świetlówki zawierają rtęć i metale ciężkie, które zostały uznane przez rząd Stanów Zjednoczonych jako związki niebezpiecznie wpływające na środowisko. Nasze oświetlenie LED nie zawiera rtęci i metali ciężkich – spełnia wszystkie wymogi ochrony środowiska.

 

Minimum ciepła

 

Lampy LED podczas pracy emitują bardzo niską temperaturę, dodatkowo lampa chłodzona jest wbudowanym systemem wentylatorów. Lampy działają na kilka stopni powyżej temperatury pokojowej, co zmniejsza koszty zakupu dodatkowych urządzeń chłodzących.

 

RATIO

 

Jak wiemy HPS, żarówki i lampy fluorescencyjne emitują wszystkie rodzaje spektrum światła widzialnego. LED GROW dostarcza najbardziej odpowiedniego spektrum światła wykorzystywanego przez rośliny do efektywnego i zdrowego wzrostu.

Czerwone i niebieskie światło jest niezbędne dla wzrostu roślin. Powszechnie wiadomo, że chlorofil, który jest zawarty w zielonych częściach rośliny przeprowadza fotosyntezę. Czerwona i niebieska  długości fal jest najbardziej istotna w tym procesie. Najnowsze badania wskazują, że idealny bilans to 92% czerwonych i 8% niebieskich diod LED.

 

ŚWIATŁO CZERWONE

 

Czerwone światło w absorpcji widma (630nm) przyczynia się procesu fotosyntezy. Światło to w połączeniu z niebieskim wpływa na fazę kwitnienia. Może być również stosowane w wyższych dawkach, aby pobudzić rośliny do owocowania.

 

ŚWIATŁO NIEBIESKIE

 

Niebieskie światło jest odpowiedzialne przede wszystkim za wzrost wegetatywny. Długości fali światła niebieskiego to (460nm). Zielony kolor chlorofilu spowodowany jest wysoką absorpcją w niebieskiej części spektrum światła i jest niezbędny do zdrowego morfologicznie wzrostu roślin.

Ponieważ rośliny przyswajają tylko mały procent pełnego spektrum światła chlorofil jest zielony z ważnego powodu, rośliny wykorzystują ten kolor jako blokadę aby usunąć 95% szkodliwych długości fal światła. Czerwone i niebieskie oświetlenie ma tak wąskie pasmo, że jest całkowicie wchłaniane przez roślinę.

 

CERTYFIKATY

 

Nasze produkty są szeroko stosowane do wszystkich rodzajów szklarni, projektów przemysłowych, ogrodów zimowych, domowych upraw. Naszym celem jest dostarczyć Państwu najbardziej wiarygodnych i najwyższej jakości produktów oświetleniowych. Oferowane przez nas lampy posiadają wszystkie potrzebne certyfikaty CE, ROHS.

 

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

aha dziękuję  za info chyba jednak za inwestuje w gotowego grow boxa typu

 

Set uprawowy Energooszczędny Bud Box (75x75x100)

Zestaw uprawowy zawiera:
 
Growbox Bud Box 75x75x100
Lampa CFL Phytolite 200W Dual
Odbłyśnik Medium
Zawiesia Easy Rols
Wentylator WK 12
Filtr Can 1500
Zestaw nawozów Shooting Powder(1 szt) + Superthrive 60ml
Ziemia Plagron Batmix 50L
Programator cyfrowy
Przewód 125/3m
Doniczka 11Lx 4szt
Stacja pogody 

czy o dużo by wzrosły rachunki przy tej lampie Lampa CFL Phytolite 200W Dual? czy może polecacie coś innego w podobnej cenie ?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Proszę bardzo tutaj kalkulator, znajdź swój rachunek z elektrowni i możesz obliczyć co do grosza ;) /admin - link już nie działa/

CFL Dual - czyli 100W grow, 100W bloom

100W na 75cm to trochę za mało ;) Chcesz być zadowolony z wyniku i nie żałować wydanych pieniędzy ? Kup zestaw z lampą HPS (żarówka+zasilacz).

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

 • 5 miesięcy temu...
Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+