Skocz do zawartości
thc-thc

centrummarihuany

nawożenie co2


klamka z dżipa

Recommended Posts

Witam.Jakiś czas temu rozocząłem swoją pierwszą uprawe indor.I od razu na wjazd pojawił sie problem spowodowany niedoborem co2.Wszystko przez to ze zostawilem pomidory prawie bez opieki na 4 dni.Box stal w pokoju w ktorym byly zamkniete okna.W tym czasie znajomy tylko dogladal raz dziennie i podlewal.Objawy to zatrzymanie wzrostu:( pomidorki tak sie postresowaly od samotnosci ze teraz w wieku 30dni wygladaja na 10dniowe:(Wiec aby im to jakos wynagrodzic kupilem zestaw do podawnia co2.butla6l plus manometr plus elektrozawur plus programator czasowy.No wszystko jest juz podlaczone,tylko teraz pytanie ile dostarczyc co2 do boksa o rozm 50/80/180(0,4m2) aby uzyskac odpowiednie stezenie tego gazu?podobno odpowiednie jest w okolicach 800ppm.

Box 0,4m2

cfl-200w 6700k

wentyl kanalowy wycing u góry,a na dole dwa pasywne wloty.

temp/wilg za dnia 27-30stopni. 40-60%

temp/wilg noc 20-22stopni. 50-60%

nawozy -organiczne od atami+biohumus.

Obsada 11 litrowch donic: 2razy cbd s.h oraz arjans haze od green house.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Cześć. Pierwszy raz słyszę żeby ktoś miał jakiś niedobór co2 o czym Ty mówisz stary ? Jak pokój nie był wietrzony przez 4 dni co z tego nic im się nie stanie przecież hehe

Skoro masz boxa o wymiarach 50/80 na szerokość to taka cfl 200w to niezbyt mało światła ? te 200w nie patrz na to jak podaje producent że ma 20000 lumentów bo ma mniej. czemu taka barwa akurat 6700 nie jest dobra na kwitnienie przecież tylko cos o czerwonej barwie zaopatruj sie a nie biała na flow potem na wega spoko

Problem nie będzie tkwił w żadnym co2 a pewnie po prostu np w braku substancji odżywczych, może być coś z ph, złe nawadnianie, problemów może być sporo.

A gdzie zdjęcia jak to wygląda ? stary...

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

zostalem przekonany do takiej diagnozy zatrzymania rozwoji przez innego urzytkow na innym forum.A co ty piszesz ze barwa 6500 nie jest dobra? jest podobno idealna na wega,bo roslinki ciagle w tej fazie.200wat na takie male suki na pewno wystarczy zeby nie bylo niedoboru swiatla.Na flo zapodam hps 250w.tylko trzeba przebrnac przez tego wega najpierw.
mysliez ze to brak substancji odrzywczych?ne wydaje mi sie,ba majom ziemie atami janeco light mix a po 2 tyg biochumus polecial a puzniej ukorzeniacz i atami growth-c w zalecanych dawkach.Ph tez wykluczylem bo Mam nówka ph metr i leje im pozywke o ph6.0

Tutaj link do zdjec pokazujacych jak to wygladalo po 20 dniach od przeprowadzki do ziemi.mam nadzieje ze moge wkleic fote z inngo forum...


aktualnie pomidory majom 24 dni i nawet cos podrosly jednak som w pizdu za male zeby konczyc wega.A po takim czasie juz powinno to chyba nastapic.Tymbardziej ze arjans jest czystom satiwom ktura jest podobno trudna do opanowania pod wzgledem wzrostu.
To jakby nie bylo dalej nie wiem jak dozowac co2 a to podobno pomaga w szybszym wzroscie.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

co2 jest wszedzie,  nawet jak miales zamkniete drzwi okna, itd   to tez tam bylo bo  musialo  ,  to jak z cisnieniem  powietrza  , nie ma miejsca w domu gdzie nie ma powietrza tak samo z co2, , a jakei ma bcy stezenie   niby najlepiej jak nie pzrekracza 1500 ppm, ja ustawione mam na 1400 ppm  u siebie , problem ze wzrostem to moze byc wina , bardzo duzo roznych czynnikow, ale nie wierze ze  to bylo brak co2 , a jak nie masz miernika co2 ,  to  sa rozne kalkuylatory w sieci do obliczania kubatury , jak i ile minut podawac co2 pzodro

 

 

gallery_40509_11_1528824.png

Napiszcie prosze co o tym myslicie.Ja pierd...tak sie staram a one rosnom jak by im sie nie chciało.

Ja narazie stosuje technike takom ze w czasie podawnia co2 wylanczajom sie wentylatory obiegowe i zostaje tylko mieszajacy.Co2 wpuszczam przez 1min z przeplywem 0,5 l/min.Robie teki zabieg 4razy dziennie i zaraz po wpuezczeniu co2 wentylacja stoi jeszcze przez pul godz.Staram sie tez aby temp w tym czasie wynosila 30 do 33 stopni.

Zastanawiam sie tez czy nie zmienic oswietlenia z 12/1 na 18/6.czy taka zmiana w trakcie wyga nie zaszkodzi?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

To daj MH (balast ten sam co do HPS) i bedziesz zadowolony i nie sadze by mialo wielkie znaczenie przy 250w jaka barwe zapodasz przy hps tez bedziesz na bank zadowolony. 

 

12/1 nie sluzy wszystkim moga zaczac kwitnienie i pozniej sie nieco hermic wiec nie polecam lepiej juz 6/6/6/6 wtedy na 100% utrzymasz wega wiem bo probowalem. 

 

skoro rosna tak wolno to ja podejrzewam problem z korzeniami;. nie dawaj jeszcze nawozow bo maja w ziemii jeszcze pewnie na 2 tyg a jak podales nawozy to maja na dluzej

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

No MH to narazie odpad bo juz sie spłukałem z mamony przez te wszystkie zabawki.A to co ten caly cfl nie daje sie na wega lepiej od hps? ja myslalem ze to jest tak ze najlepsze swiatlo na weg daje MH na drugim miejscu CFL a na koncu HPS.

To co zmieniac teraz po 20 dniach ten fotoperoid na 18/6? Nie popierdzieli im sie od tego??? hehe powiadasz6/6/6/6? pierwsze slysze,ale moze dlatego ze dopiero zaczynam przygode z produkcjom swoich lekarstw.

Nie lac jeszcze nawozów?przeciez na wielu fotorelkach lejom po 2tygodniach od nasionka i majom kozackie krzaki.No to ja leje tez ,ale te moje zamulajom jak chujwieco!

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Problem we wiekszosci fotorelek polega na tym ze to poczatkujacy growerzy je prowadza i leja nawozy na czas nie czytajac roslin a tak wlasnie sie powinno robic. Twoje sa male, zaburzony wzrost to nie przez brak nawozow. Roslina nie przestaje rosnac jak ma malo jedzienia tylko wypluwa braki na lisciach a z tego co widze te twoje sa zielone. Nadmiar jedzenia przy slabo rozbudowanym systemie korzeniowym tylko i wylacznie pogorszy sprawe. 

 

A to Ty masz je teraz na flo? Duzo za wczesnie chociaz pomijam juz ze za wczesnie raczej chodzi o to ze jak na weg zamulaja ze wzrostem to na flo bedzie jeszcze gorzej i nic Ci tam nie spuchnie jak masz normalne odmiany to przelacz na weg i opanuj sytuacje by zaczely porzadnie rosnac bo sam widzisz ze male. Geny masz ok wiec nie powinno sie nic z nimi dziac. Ja caly czas obstawiam problem z korzeniami. Moze ziemia zbyt zbita, nie taka jak trzeba? Slabo dotleniona moze? Jak z otworami w donicach jest odplyw (chociaz nie widze przelania)?

 

Podnies donice i zobacz czy systaja jakies korzenie w tym wieku powinno byc ich wiele. jak jest malo i sie nie boisz to postaraj sie bardzo delikatnie wyciagnac cala ziemie z donicy i zobacz co jest grane. Zrob fote i pochwal sie nam tutaj

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Nie sa na flo.Sa od 26 dni na wegu i mialy caly czas swiatlo z cll 200w w systemie 12/1.ale dzisiaj zajebalem im hps 250w w kultubie i przelonczylem na 18/6.

Ziemia nie jest mocno ubita.Prawie wogóle nie ubijalem,tylko wsypalem delikatnie a na spód zapodalem jakies 2 cm keramzytu.Donice majom na dole spore otwory ale korzeni tam jeszcze nie widze.

Co do pomyslu z kontrolom korzeni to wolalbym nie.Ale wiem tyle ze jak je pare dni temu przesadzalem zeby byly bardziej z boku donicy (przygotowanie do lst) to kozenie nie byly zbyt okazale.

Wiec skoro obstawiasz slabo rozwiniety system korzeniowy to taki ukorzeniacz jest chyba jak najbardziej na miejscu nie??

tak mysle ze moze leje im za malo wody.Lalem puki co najwiecej pul litra na te cztery donice czy to nie jest za malo?

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+