Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl

HPS 600W vs MH | HPS 150W na faze wegetatywna

kaszmin

Recommended Posts

Od samego startu rosliny u mnie maja 600W HPS ale ostatnio zastanawialem sie czy na faze wegetatywna, czyli gdy rosliny sa  bardzo male (powiedzmy 15dni od wyjscia z ziemii) nie lepiej bedzie im zaserwowac lampe 150W ale metahalogenowa. Mam starego boxa w piwnicy z calym balastem i odblysnikiem pod 150W, wystarczy kupic zarowke. Zastanawiam sie czy nie wyszloby to lepiej dla roslin bo zarowka MH nie nagrzewa sie tak jak hps 600 wiec beda mialy swiatlo nizej i spektrum lepsze na wzrost, a powiedzmy w 20 dniu wkladam hps600w, i w 25 dniu przelaczam rosliny na FLO. Wyszloby taniej za prad, hps 600w dluzej pociagnie no i jestem ciekaw jak zareaguja na to rosliny? Jak wielka jest roznica miedzy HPS a MH? Jesli nie ma duzej roznicy to moze aby nie marnowac pradu i zywotnosci zarowki 600W na pierwsze kilkanascie dni gdy rosliny sa bardzo male dac 150W hps?

a jaki duzy masz box na flo ze uzywasz lampe 600 jak 1x1 ta watpie zebys dal rade wevowa tam 9 roslin pod hps 150

150w to troszke ciężko wegować w 1m2 boxie, lecz nie mowie, że niemożliwe, osobiscie uważam iż jak byś miał możliwość wstawienia tam 250w było by idealnie, sam obecnie z lenistwa weguje roslinki w 1.2x1.2 250w CFLem w większej ilości niż 9 i jest ok, nie wyciągają się, ładnie rosną

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+