Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Mikroboks


ususzony

Recommended Posts

Witam, na wstępie powiem, że przeszukałem cały internet chyba już i wszystko co znalazłem na temat tych małych słodkich(?) pojemniczków to tematy na tym forum o uprawach w mikroboksach, z tym że pod żarówką i z większą ilością zieleni :laugh:

A chodzi o pojemniczki z pp takie ładne z filtrem na pokrywce. Gdzie takie cosie można dostać?

Dodam może od razu drugie pytanie. W większości poradników z grzybami, są słoiki z nie zwężającą się szyjką. Takich również nigdzie nie widziałem. Skąd Wy takie rarytasy bierzecie? :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość lordrevan

jak chcesz uprawiać na ciastkach to Ci zwykła szklanka/szklanka do drinków wystarczy nie ma co kasy wywalać na zbędę dodatki. A co do pierwszej części to nie za bardzo rozumiem :D 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Tak, śmieszna jak dla mnie sprawa, że cokolwiek ostatnio nie googluje to mnie na to forum i tak odnosi :D

 

Z tymi szklankami jestem zaciekawiony, jak to zakryć do sterylizacji? Pierwszy raz się za to biorę i czekając na odciski chcę sprzęt skolekcjonować. Sam jeszcze nie wiem w jaki sposób i na czym robić, więc wymyśliłem ciastka i te mikroboksy. Sam nie wiem co chcę chyba :D

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość lordrevan

Bierzesz szklankę najlepiej taką co sobie drinka robisz czasami dodawali je do jakiś wódek ale zwykła też jest git, robisz sobie substrat ----> walisz do szklanki ----> zakrywasz folią aluminiową i gumkami recepturkami ściskasz -----> walisz do szybkowaru i sterylizujesz -----> czekasz aż ostygnie i zaszczepiasz (pamiętaj o zasadach pracy ze sterylnym sprzętem) ------> jak zaszczepisz to dajesz kolejną warstwę foli i odkładasz do ciemnego ciepłego miejsca, czekasz około 20-kilku dni aż się skolonizuje w pełni ( w tym czasie idziesz do sklepu np castoramy i kupujesz pojemnik plastikowy np taki 15 l na spód sypiesz namoczony perlit i masz już "boxa") jak się skolonizują ciacha to dajesz do tego boxa i czekasz na grzybki. 

Jak czegoś nie wiesz to pisz na pw albo tutaj na forum to Ci ktoś odpisze jest kilku miłośników grzybów na tym forum :D 
Jak robisz to pierwszy raz to ja bym nie kupował nie wiadomo czego i nie wiadomo ile no chyba że nie masz co z kasą zrobić. 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+