Jump to content
thc-thc.com
ganjafarmer.com.pl
grower.com.pl www.growbox.pl seedstockers.com

Ile dolomitu do ziemi

Slayer

Recommended Posts

Witajcie. Jak w temacie ile dolomitu dodać do 180l ziemi ? kupując ziemie nie zwróciłem uwagi na ph które wynosi 6,2-7,2 wydaje mi się być dosyć wysokie a gdzieś na forum wyczytałem że dolomit reguluje ph ziemi więc czy ono pomoże i ile go dodać ? spot będzie na terenie lasu iglastego więc od razu kupić coś na zmniejszenie ph ?  Dzięki za pomoc :)

masz ziemie z ogrodniczego wiec na cholere ci ten dolomit no chyba ze chcesz miec pozniej problem z nadmiarem wapna lub magnezu.

dolomit dodaje sie tylko w tedy kiedy robimy miesznke pol na pol z ziemia spotowa, to w tedy czeba sypnac zeby ph sie wyrownalo

pzdr.

Jezeli bojisz sie ze ziemia ze spota zakwasi ci ta ziemie z ogro. to zaden problem poprostu sadz w donicach lub wiadrach wkopanych do polowy w zemi i tu na

dno przyda sie keramzyt dla dobrego drenazu. A jak nie masz donic to zostaje ci opcja z workami na smieci.

gruby2727  ma racje pomysl z workami na smieci jest dobry testowalem go w tamtym roku ale pamietaj ze trzeba zrobic dziury na dnie worka i sypnac tego kermazytu bardzo fajnie planciki rosna a co do ziemi to zalezy ja robilem pol na pol i wcale nie dawalem zadnego dolomitu i tez urosly i nie pokazywaly nic ze im sie cos nie podoba bo byly soczyscie zielone ale to oczywiscie tez zalezy od ziemi jaka masz na spocie takie dolki mozesz po robic 30 x 30 na 50 lub 60 glebokie to bedzie jakies mniej wiecej 40 litrow ziemi na jeden dolek ja mialem gdzies takie same i gdzies qw tych granicach mi wyszlo moze troche wiecej mozez tez kupic sobie jakis nawoz sypki na bazie ptasich odchodow i sypnac z garstke na taka ilosc ziemi zeby ja nieco ulepszyc ale musisz to zrobic z trzy tyg przed sadzeniem plantow zeby nawoz wymieszany z ziemia sie ladnie rozszedl po niej i ja uzyznil pozdro :elo:

Ja dodaje dolomitu nawet do kupnego podloza uniwersalnego mniej wiecej 1 lyzka stolowa na litr ziemii. Tylko sprawdz w specyfikacji czy ta ziemia nie ma czasami juz dolomitu w sobie, ewentualnie zamiast dolomitu czasami dodaja KREDE ;) i bedzie pisac na opakowaniu jesli jest.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

Guest
This topic is now closed to further replies.
  • Recently Browsing   0 members

• No registered users viewing this page.
  • Create New...

Important Information

Privacy Policy to insert a link to the Privacy Policy page GDPR - Website only for adults, 18+