Skocz do zawartości
thc-thc

grower

Ile dolomitu do ziemi


Slayer

Recommended Posts

Witajcie. Jak w temacie ile dolomitu dodać do 180l ziemi ? kupując ziemie nie zwróciłem uwagi na ph które wynosi 6,2-7,2 wydaje mi się być dosyć wysokie a gdzieś na forum wyczytałem że dolomit reguluje ph ziemi więc czy ono pomoże i ile go dodać ? spot będzie na terenie lasu iglastego więc od razu kupić coś na zmniejszenie ph ?  Dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

gruby2727  ma racje pomysl z workami na smieci jest dobry testowalem go w tamtym roku ale pamietaj ze trzeba zrobic dziury na dnie worka i sypnac tego kermazytu bardzo fajnie planciki rosna a co do ziemi to zalezy ja robilem pol na pol i wcale nie dawalem zadnego dolomitu i tez urosly i nie pokazywaly nic ze im sie cos nie podoba bo byly soczyscie zielone ale to oczywiscie tez zalezy od ziemi jaka masz na spocie takie dolki mozesz po robic 30 x 30 na 50 lub 60 glebokie to bedzie jakies mniej wiecej 40 litrow ziemi na jeden dolek ja mialem gdzies takie same i gdzies qw tych granicach mi wyszlo moze troche wiecej mozez tez kupic sobie jakis nawoz sypki na bazie ptasich odchodow i sypnac z garstke na taka ilosc ziemi zeby ja nieco ulepszyc ale musisz to zrobic z trzy tyg przed sadzeniem plantow zeby nawoz wymieszany z ziemia sie ladnie rozszedl po niej i ja uzyznil pozdro :elo:

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Ja dodaje dolomitu nawet do kupnego podloza uniwersalnego mniej wiecej 1 lyzka stolowa na litr ziemii. Tylko sprawdz w specyfikacji czy ta ziemia nie ma czasami juz dolomitu w sobie, ewentualnie zamiast dolomitu czasami dodaja KREDE ;) i bedzie pisac na opakowaniu jesli jest.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+