Skocz do zawartości
thc-thc

grower

0,10m2 Pierwszy box, wątpliwości.


sceed

Recommended Posts

Siemano. :elo:

Wczoraj udało mi się zmontować pierwszego boxa jego wymiary to:

21cm długości

50cm szerokości

50 wysokości.

Powstał on ze złączenia dwóch wybebeszonych kolumn głośnikowych. Pytania jakie mnie nurtują są następujące:

- Czy dwa wentylatory 8x8 są wstanie zapewnić odpowiednią temperaturę (przy oświetleniu 4x23w)?

- Czy są w stanie zapewnić odpowiednią wymianę powietrza?

- Czy Bimbrownia (Co2) jest bardzo potrzebna dla roslinek, czy krzaki jakoś sobie bez niej poradzą

- Czy lepiej wsadzić jedną dużą doniczkę na całą szerokość pudła i pozwolić krzakowi rosnąć pełnią życia, czy lepiej 2 mniejsze i odpowiednio trenować rośliny (odmiana jaką planuję to Automatic White Widow)?

- Biała farba czy koc ratunkowy/karimata?

- Gdzie zamontować wentylator wyciągający powietrze, mniej więcej równo z lampami czy nad/pod nimi ?

Na ten moment to by było wszystko, pozdrawiam :)

PS. zdjęcia na będą na dniach/godzinach.

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Farba biała matowa lub mylar jak masz hajs

Wentylator wyciągający nad lampa najlepiej bo ciepłe powietrze idzie do góry

W boxie jedna roślina i odpowiedni trening

Wiatrak mieszający żeby dmuchał na rośline przez co jej łodyga zrobi się grubsza a krzak bardziej wytrzymały przez to. Wiatrak mieszający tez ładnie wydmuchuje gorąco powietrze spod żarówki więc też +

Co2 nie potrzebujesz do takiego boxa. Dobra ziemia, nawozy, ph i będzie dobrze

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

-bez testu nie odpowie ci nikt. wiec go zrob i bedzie jasne. jak 3masz w zimnym pomieszczeniu to pewnie ok.

-powinny

-da rade bez. w malych projektach ma to sens bo produkcja co2 jest niewielka. dodawajac co2 dobrze jest miec ciut cieplej i jasniej.

-ja bym wybral pelnosezonowa odmiane i po3mal ja na wegu troche. gdzies sie spotkalem z opinia ze na forum odchodzi sie od duzych doniczek. najlepiej takie zeby cala powierzchnia byla wykozystana. i wtedy 2 czy 3 planty. trenowac bedziesz musial tak czy siak.

-koc ma wieksza odbijalnosc, ale z farba mniej pierdzielenia. karimate odradzam.

-wlot na wysokosci doniczek, wylot ja mam nad lampa i mysle ze jest ok. ale ja mam wyzszego glosnika. wiec jak bedzie na wysokosci lamp to git. wtedy pod donice cos podlozysz i gra. jak beda rosnac to poodejmujesz te podstawki/podkladki. chyba ze lampe bedziesz mial obnizana.

ja zastosowalem szybe bo byl problem z tempa i nadmiarowa swietlowke dla wyrownania strat. teraz mam stabilnie.

 

Jack Herer, Power Kush, Critical+, Lemon Kush - GHS, Dinafem, Female Seeds - 3xCFL / LED

 

pytaj jbc.

:)

 

Odnośnik do komentarza
Share on other sites

Gość
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Polityka prywatności link do Polityki Prywatności RODO - Strona tylko dla osób pełnoletnich, 18+